Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strój ciężkozbrojnego


Recommended Posts

Witam !

Szukam : Szukam ciężkiego hełmu z przyłbicą ( na wzór K6-3 ), pełnych, ochraniających łokcie i przedramię ochraniaczy na ręce oraz ochraniaczy na nogi. Poza tym poszukuję tarczy balistycznej n.takij, jak Wnt-Wm. Zrobłem pewien reserch i nie znalazłem niczego z tych rzeczy. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Jaki budżet na hełm? Ochraniacze bym szukał w sportowym, hokeiści coś takiego mają, stricte taktycznych raczej takich nie uświadczysz. Tarcze balistyczną mógłbyś przy odpowiednim nakładzie pracy wykonać sam. To w końcu zabawa i oryginał raczej sie nie przyda do niczego. Na Red-Alliance od czasu do czasu ludzie gonią repliki i oryginały tarcz, musisz poszukać.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu na allegro bywały ochraniacze brytyjskiej prewencji. Rekonstruktorzy słowian czasem używają ich jako ochraniaczy do treningów. Aktualnie ich nie widzę, ale myślę że nadal powinny się pojawiać.

Tarcz balistycznych niedawno szukałem - są repliki za chorą cenę, a i to tylko za oceanem. Najłatwiej chyba będzie iść do zakładu sprzedającego/docinającego plexi i zamówić u nich, albo zrobić samemu. Do ASG/reko powinno wystarczyć.

 

A jeszcze w kwestii nomenklaturowej - ta ruchoma część hełmu to zasłona. Przyłbica to, zależnie kogo spytać, rodzaj małego hełmu/ochraniacza głowy noszonego niezależnie od hełmu głównego lub hełm z integralną, ruchomą osłoną twarzy. Tak więc z definicji nie może istnieć "hełm z przyłbicą", ale można nosić "hełm i przyłbicę".

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za odzew! Budżet na hełm to jakieś 200-300zł, replika hełmu, do której link przesłałeś jest piękna, ale z uwagi na skromny budżet pozostanie ona raczej marzeniem ;) Pod jaką nazwą szukać tych brytyjskich ochraniaczy? Zna ktoś z Was może sklep z różnymi częściami wyposażenia prewencji? Gdzie kupić takie rzeczy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...