Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Zacięcie" w SA-B02


Recommended Posts

Witam,

Dziś rano po podłączeniu naładowanego akumulatora po paru strzałach replika przestala strzelać, przy naciśnięciu spustu jest dźwięk jakby "chciao a nie mogło", a kable i silnik grzeją się jak cholera. Tłok jest w przednim położeniu, próbowałem zapadke przeciwpowrotna ruszyć i nic, jest na maksa z przodu. Wie ktoś o co może mojej miłości chodzić?

Link to post
Share on other sites

Nie nie nie, tłok jest z przodu, w sensie od strony dyszy, hop siupa,lufy itd

Edit: Dodam jeszcze że jeśli wyjmę silnik z chwytu i podłączę konektory to po zamknięciu obwodu silnik się kreci normalnie, a ROF był jak na świeżo naładowana baterię i nagle (ok. 50 kulek po ładowaniu) dupa, wiec nie ma bata żeby się rozładowała

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

Jeśli jest z przodu to dobrze ;-) Chyba, że źle się określiłeś. Może zwarcie?

Chyba że tłok jest od strony prowadnicy sprężyny. Wtedy mocniejszy akku i lecisz ;-)

Mówi o zacięciu opisuje problem a Ty mówisz o mocniejszej batce? Jeszcze niech najlepiej to pod akumulator podłączy to będzie strzelało zębatkami. :hahaha:

 

Sprawdź napięcie.

Zobacz przez wejście od silnika jak tam blokada przeciwpowrotna.

Bateria po naładowaniu była ciepła?

 

Sprawdź dla pewności czy podczas wkładania silnika nie uszkodziłeś gdzieś kabla :icon_wink: najlepszym się zdarza.

 

 

Ps. po miesiącu napisałem coś bo ino 666 postów to ładny wynik :icon_biggrin:

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Bateria była ciepła, kable obejrzałem, wszędzie całe. Pogrzebie przy tej blokadzie jeszcze, ale wydaje mi się ze jest ok, sprężynkę ma, można odciągnąć, po puszczeniu wraca na zebatke. Obawiam się że bez rozłożenia GB się nie obejdzie, a gwarancja jeszcze jest i znowu z 2 tygodnie jej nie będzie...

Link to post
Share on other sites

Seterus, nigdzie nie odsyłaj. Ja miewam takie problemy w swoim RK-01. Też się grzeje i nie rusza. Mocniejsza batka nie pomaga. Możesz też wciskać spust i może puści. A jak nie, to odstaw na jakiś czas replikę, batkę podładuj i po jakimś czasie znowu spróbuj. Powinno puścić. Możesz też ją dać do lokalnego "speca od replik", by obejrzał. Chyba, że wolisz oddać na gwarancję. To już jak Ty wolisz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to Specna to mogła się głowica od tłoka odkręcić i się teraz klinuje i blokuje sprężynę. Miałem taką przypadłość, jak miałem Specne(chińczyk za słabo dokręcił i od drgań się poluzowalo). Tłok zatrzymał mi się mniej więcej w połowie. Ogólnie Specna jakością części wewnętrznych nie grzeszy, taki typowy chińczyk pokroju Cyma itp. Bez rozbiórki gearboxa i przeglądnięcia wszystkiego się nie obędzie. Zalecam spodkładkowanie zębatek i przesmarowanie wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Panowie, chyba znalazłem przyczynę. Otóż kilka dni temu zmieniałem dystanser i gumkę hop-up, po czym zmontowałem komorę i założyłem oczywiście obie nakładki na zębatki, te które zabezpieczają je przed wypadnięciem z komory HU. Teraz zauważyłem, że jednej nakładki nie ma, podejrzewam że wpadła do GB i zaklinowała się między zębatkami. Niestety jakość śrub na kołkach nie pozwala mi chwilowo na wydostanie gearboxa z repliki

Link to post
Share on other sites

Raczej mało realne, żeby ta nakładka wpadła do gearboxa. Ja dalej stawiam na głowicę tłoka, ale mogę się mylić. Tak jak pisałem wcześniej bez rozbiórki gearboxa raczej się nie obejdzie. Jeszcze kwestia jak są spodkładkowane zębatki albo silnik jest za bardzo dociśnięty.

Edited by slawek96
Link to post
Share on other sites

Wszystko stockowe, z wyjątkiem gumki i dystansera HU. Przebieg jest raczej nie mały, przełożę z drugiej Specnaśki i zobaczę

Edit: Nope, silnik z repliki która gra, huczy i buczy w mojej też nie hula, a więc to nie silnik poszedł

Edit 2: Regulacją położenia silnika też majstrowałem, jest to samo w każdym położeniu

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

U mnie były takie objawy jak się bateria stokowa kończyła. Niby była naładowana, napięcie ok ale nie dawała rady uciągnąć pełnego cyklu (albo tłok zostawał w tylnym położeniu albo w ogóle silnik nie ruszał). Może sprawdź inną baterię (nawet niekoniecznie mocniejszą).

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na 3 bateriach już, wszystkie działały na innej replice, próbowałem na innym silniku, w mojej nie dzialal, a moj silnik w drugim AR-15 dzialal. Oba silniki w GB sie nie krecily a poza nim dzialaly normalnie. Wniosek jeden - coś zablokowało mechanizm

Link to post
Share on other sites

Panowie mam mały sukces! Odkrecilem tę wyrobioną cholerę, gearbox mam przed sobą. Zanim zaczne szukać przyczyny zaciecia chce sie upewnić czy nie pierdykło coś przy zespole płytki i przerywacza. Oczywiscie wiadomo na płytce do przodu - safe, srodek- semi, tył- auto. Jak dopchne na safe, to sprezynka oczywiscie odpycha mi do tylu, na semi. I teraz pytanie: nie powinna odpychac az do samego konca, na auto? Bo u mnie miedzy auto a semi lata luźno :o

Edit: "Wydaje mi sie" ze z tym jest ok, a teraz moze takie troche noobskie pytanie, ale czy jeśli sprezyne z prowadnica wyjalem to powinienem móc wkladając coś przez dyszę czy w inny sposob przepchnac tlok do tylu bez wiekszych oporow?

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

Na poczatku cos nie szedl, potem latał ten tłok jak żyd po pustym sklepie. Zapadke przeciwpowrotną obejrzalem, kable, wszystko. Złożyłem... i dalej to samo :'( czyli zaciecie tłoka tudziez jego głowicy mozemy wykluczyc... no cóż, jutro rozkladam od nowa :/

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...