Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc tak

 

Dziś odebrałem go z poczty i

 

Wykonanie:

Jest on dobrze wykonany

Matowy ABS

dużo elementów metalowych wewnatrz

 

Części ruchome:

Okno wyrzutnika łusek się otwiera przy przeładowaniu

podczas naciskania spustu odchyla sie kurek

 

Osiągi:

Strzela celnie na ponad 40 metrów

 

Części nietypowe:

Śruba dociskowa w magazynku wogule nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites
Guest british

wiem, że tak się nie powinno raczej pytać, ale mam prośbę do użytkowników tytułowego gaziaka: uderzcie się w piersi, kopnijcie w tyłek i powiedzcie szczerze, czy uważacie, że za tą cenę warto go kupić, czy lepiej coś innego na co2/gaz,oczywiście zakładając, że szukam solidnej repliki o dużym zasięgu i dobrej celności.

Link to post
Share on other sites

Uderzyłem się w pierś ktoś mnie kopnął w d.... i szczerze polecam tego guna

 

Wystrzelałem do końca kapsułkę i:

-starczyła na 100 strzałów

-ostatnie 20 stopniowo słabie a ostatnie 10 spada gwałtownie do prawie 0

-na świerzej kapsułce pistolet przebija 5 ścianek puszek po piwie czyli 2,5 puszki stojących jedna za drugą

-celny ogień prowadzę z 40 metrów (kolega się poświęcił i stanął pod ścianą i dał się rozstrzelać :wink: )

 

wewnątrz pistoletu części są metalowe tzn mechanizm spustowy i cała reszta

 

na tajgunie dają na niego 6 miesięczną gwarancje

Link to post
Share on other sites

Z tym zestawem to raczej nie da rady.Sigma z tego co wiem ma regulowanego Hu a Ten gaziak o którym mówimy nie.Więc lufy będą inne ze względu na HU.No to git .Czyli jak ten gaziak jest w środku metalowy nie powinien sie spieprz... zepsuć :wink: przynajmniej nie aż tak szybko:)pozdrawiam

P.S-British za 190 zł raczej nie dostaniesz nic mocniejszego niż ten oto właśnie gaziak mna CO2.A green gas nigdy takiej mocy mieć nie będzie(poza rugerem)

Link to post
Share on other sites
Guest british

hmmm, po tym, co napisaliście, bardzo poważnie się nad nim zastanawiam, jest jeszcze co prawda opcja socom lub sigma co2, ale przekonuję się do winguna. co do tłumika- rozumiem, że ta replika gwintu nie posiada? niech ktoś się poświęci dla braci ersoftganowej i poszuka tłumika, który pasuje (jeśli nikt nie będzie skory do tego, to sam to zrobie, kiedy już będę miał tą replikę)

Link to post
Share on other sites
Guest british

jeszcze coś- ktoś orientuje się, jak wygląda kwestia zapasowych magazynków, tzn gdzie, za ile i czy wogóle można?

 

EDIT: pytanie za 100 punktów- czy zamek pozostaje w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej kulki,czy replika ma działający zwalniacz zamka?Czy po włożeniu magazynka trzeba go (zamek) odciągnąć do tyłu, żeby móc strzelić?

Link to post
Share on other sites
EDIT: pytanie za 100 punktów- czy zamek pozostaje w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej kulki,czy replika ma działający zwalniacz zamka?Czy po włożeniu magazynka trzeba go (zamek) odciągnąć do tyłu, żeby móc strzelić?

Wybacz, ale jeśli dobrze zrozumiałem to co piszą inni to pistolet jest NBB więc jakim magicznym trickiem zamek się ma znaleźć w tylnem położeniu??

Włączamy myślenie...

Link to post
Share on other sites
Guest british

no cóż, szczerze mówiąc to z gaziakami zbyt wielkiego kontaktu nie mialem i po prostu chciałem się dowiedzieć. co do wyłaczenia myślenia, to skoro są sprężyny z zamkiem, który zostaje z tyłu, to wydawało mi się, że jest możliwe to samo w gaziaku (wiem, że to zupełnie inna zasada działania, ale chciałem się upewnić)

 

EDIT: piszę w tym samym poście, co by sobie be sensu nie nabijać statystyk pytaniami. Czyli w replikach bez blow-backu zamek nie ma jakiejkolwiek fukcji?????

Link to post
Share on other sites

Czy innym użytkownikom tego gaziaka też się on zepsuł pierwszego dnia? Czy tylko ja mam takiego pecha? :? :? Wystrzelałem jedną kapsułkę z CO2 i sporo strzałów bez kulek i bez kapsułki - tak na sucho, żeby przyzwyczaić się do Double Action. I nagle spust się zablokował. Po rozłożeniu widzę dokładnie w czym rzecz - taka metalowa blaszka z jednej strony przymocowanado spustu a z drugiej napinająca i zwalniająca kurek ma po bokach troszkę luzu. Gdyby trzymała się sztywno wszystko byłoby pięknie (jak przytrzymuję ją palcem to jest ok). Luz jest przez to, że ścianka "body" ma małe wybrzuszenie, którego nijak nie da się wyprostować (chyba że na gorąco ale nie będę próbował). Teraz myślę jak to penisostwo usztywnić :? Ja to jednak mam farta do wszelkich replik, nie ma co...

Link to post
Share on other sites

Blaszka jest za gruba żeby ją wygiąć ale znalazłem inny sposób - wystarczy do ścianki (wewnętrznej) przykleić kwadracik cienkiego na ok 1mm plastiku - wtedy wszystko działa jak ta lala. Problem tylko w tym, że nie wiem jak to przykleić. Próbowałem dwustronną taśmą klejącą, ale nie trzyma się pistoletu (smar). Klejem też nie bardzo, bo jak kiedyś będę chciał oddać do reklamacji to pewnie mi nie przyjmą. Spróbuję odtłuścić ABS, to może będzie ok.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Eksperymentował ktoś ze zrobieniem Hop-Upa do tego guna i wstawieniem jakiejś lufy precyzyjnej?

 

EDIT:

 

Przetarłem to miejsce rozpuszczalnikiem i taśma się trzyma. Wszystko działa, tylko jak się strzela przy wyjętym magazynku to od razu się zacina i trzeba go rozkładać, zakładać na nowo sprężynę i składać. Na razie nawet nie będę odsyłał do reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Ok skoro wszyscy się tak "spuszczacie" nad tym "cudem" to teraz trochę krytyki.

Po pierwsze sorki że nie umieściłem w czasie recenzji którą wam obiecałem ale jest to spowodowane dość nerwowym okresem u mnie w pracy a teraz do rzeczy...

 

Po pierwsze ubawiło mnie stwierdzenie ( myślę że nie muszę cytować autora) że w środku to prawie sam metal. Człowieku wróć do szkoły albo przynajmniej wybierz się do okulisty :roll: Dominuje "magic plastik". Z metalu jest wykonany tylko zespół spustu(czyli kilka blaszek) i elementy odpowiedzialne za przepuszczanie CO2 :!:

 

Lufa ma precyzję ale rurki do napoju z McDonalda :twisted: Jak dasz precyzyjną kulkę to widać spore luzy :? Na lufę naciągnięta jest gumka stałego HU także "ekstra dokładnie wykonana". Oba te elementy umieszczone są w w składanym plastikowym "łożu" które rozchodzi się u góry. Można co prawda je skleić ale najpierw radzę wcześniej sprawdzić bo tak ściśnięta gumka HU blokuje kulki 8O więc trzeba kilku poprawek.

 

Na całość tej konstukcji nałożona jest także plastikowa atrapa lufy zewnętrznej. Metalowy element z boku pod zamkiem rzeczywiście u mnie także "cudnie" uwypukla prawą część pistoletu :| Ok a co na plus? Magazynek posiada ciekawe zabezpieczenie przed strzelaniem dubletem co często zdarza się w gaziakach. Końcówka dyszy podającej CO2 jest ruchoma co powoduje zamykanie pozostałym kulkom dostepu do przewodu lufy do czasu nastepnego strzalu. Niestey ustrojstwo które mechanicznie tym porusza oczywiście z plastiku 8)

 

Przy strzelaniu bez odciągania kurka pistolet przy uderzaniu w kurek lekko kopie (ciekawe roziązanie płochej namiastki odrzutu) Jest to spowodowane ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym części odpowiedzialnych za podawanie CO2. Co mnie jeszcze bardzo mile zaskoczyło to to że nie udało mi się doprowadzić do tzw syfonu pomimo że po wyjęciu naboje CO2 były czasem wręcz zmrożone a sprawdzałem to nawet nad ranem w temp ok 6*C 8) Producenci np Sigmy mogli by się wiele nauczyć :lol:

 

Podsumowanie :

 

Trochę OT - Ja w moim modelu wymieniłem lufę na kawałek lufy precyzyjnej od AEG Systemy(co ułatwiają identyczne średnice zewnętrzne...niestety trzeba trochę podszlifować bo lufa ma charakterystyczne wyżłobienia) ,skleiłem to nieszczęsne łoże w którym się znajduje, poprawiłem gumkę i teraz to naprawdę przwzwoity sprzęt.

Jak po tych poprawkach przedstawiłem go na strzelankach to niektórym ślina pociekła :twisted: Szczególnie po tuningu radzę stosować najlepiej kulki 0,33 ze względu na duużą moc modelu (teraz gaz nie ma gdzie bokiem sp... ehm uciekać)

 

Lubisz grzebać - kup

 

Oczekujesz w stocku ekstra celności osiągów i wogóle - daj sobie spokój

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

No wiesz, mnie ten pistolecik po wyciągnięciu z pudełka bardzo zaskoczył... na minus :( Wkurzyła mnie ta awaria - niby naprawiłem, ale nie lubię świadomości, że coś nie działa tak jak powinno i może się rozwalić na strzelance. Dobija mnie rozkładanie, a jeszcze bardziej składanie (czy tylko ja potrzebuję 10 minut na założenie zammka?). Wykonanie średnie, lubię realistyczne repliki ale co zrobić jak kasy mało a chce się jeszcze AEGa kupić? Ogólnie jestem w miarę zadowolony ale myślałem, że będzie dużo lepiej. Teraz będę myślał o wymianie lufy, muszę poszukać mojego starego sprężynowego P226.

Link to post
Share on other sites

Cytat:

Po pierwsze ubawiło mnie stwierdzenie ( myślę że nie muszę

cytować autora) że w środku to prawie sam metal. Człowieku

wróć do szkoły albo przynajmniej wybierz się do okulisty

 

 

Sory ale to sie chyba mnie tyczy.

Dobra ok tylko ja nie pisałem że w środku sam metal jest tylko że jest dużo, czyli:

-spust

-blaszka

-kurek i element porcjujący co2

-część magazynka

 

Jak dla mnie, tyle metalowych rzeczy to dużo w porównaniu z poprzednimi modelami które miałem

np. Glock 23 Academy - sam plastik

 

 

 

Ok u mnie też wystąpiło zblokowanie spustu ale dopiero po 6 kapsułce

 

i rozwiązałem to wyginając lekko blaszkę i działa nawet bez magazynka i nic juz sie nie zacina

 

 

A jeszcze jedno javelin pisał że założenie zamka zajmuje mu 10 minut

 

Mi 10 minut zajęło pierwsze doszczętne rozłożenie(wyjęcie wszystkiego ze środka) , przeczyszczenie, złożenie w całość i to wszystko w warunkach polowych (tzn na strzelance)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...