Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z selektorem ognia rk Boyi


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem z moim rk03. Po wymianie styków na shs zupełnie nie działa selektor ognia. Objawia się to niemożnością zmiany trybu ognia na pojedynczy. krzywki selektora na 100% są dobrze ustawione. Nie mam możliwości wstawiania starych styków, dlatego proszę was o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Czy jak gearbox jest wyjęty z body to selektor również nie działa poprawnie?

 

Nie.

 

Zobacz jak masz ustawione kable ja miałem, co prawda w cm048, tak że kable wadziły o płytkę selektora przez co ten nie mógł się cofnąć i również blokował się ogień pojedynczy.

 

Płytka raczej chodzi swobodnie.

Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj dokładnie to samo zagadnienie do załatwienia w RK02

 

1: Sprawdź czy ten mniejszy, dokręcany śrubą element zębaty na tyle szkieletu jest zamontowany w taki sposób że tworzy razem z nadlewem na szkielecie fazę na główkę śruby, jeśli nie to ją odwróć (ta część która przekłada ruchy selektora na drugą stronę szkieletu do płytki selektora). Ja miałem to zamontowane odwrotnie i ledwo dawało się zmienić tryb.

 

2: Daj pod tą śrubę którą dokręcasz skrzydełko selektora jakąś podkładkę i dokręć porządnie kombinerkami.

 

Nie daje głowy ale może to coś da.

Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj dokładnie to samo zagadnienie do załatwienia w RK02

 

1: Sprawdź czy ten mniejszy, dokręcany śrubą element zębaty na tyle szkieletu jest zamontowany w taki sposób że tworzy razem z nadlewem na szkielecie fazę na główkę śruby, jeśli nie to ją odwróć (ta część która przekłada ruchy selektora na drugą stronę szkieletu do płytki selektora). Ja miałem to zamontowane odwrotnie i ledwo dawało się zmienić tryb.

 

2: Daj pod tą śrubę którą dokręcasz skrzydełko selektora jakąś podkładkę i dokręć porządnie kombinerkami.

 

Nie daje głowy ale może to coś da.

 

Nic nie dało, dalej nie mam pojęcia co się z tym dzieje. Gearbox jest na dobrze złożony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...