Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CASV czy coś innego?


Recommended Posts

Ja tam wyczytałem tylko wzmiankę o komorze HU zgodnej z gumkami Guardera (pogrubiony tekst), ale czytałem to na szybko i na telefonie :P

 

 

Zapoznaj się z podpiętym tematem dotyczącym wyboru M4.

 

Nie podałeś nawet kwoty jaką możesz przeznaczyć na replikę.

Link to post
Share on other sites

Ja również polecam repliki firmy Evolution Airsoft. Osobiście mam 3 letnią Lone Star Rancher po lekkim tuningu i przy 360fps mam 50m zasięgu, co nie jest tak dobre jak w TM, ale i tak nieźle. Poza tym świetne wykonanie zewnętrzne no i sam fakt, że jest to replika I klasy renomowanej firmy, a nie chinol.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wyczytałem tylko wzmiankę o komorze HU zgodnej z gumkami Guardera (pogrubiony tekst), ale czytałem to na szybko i na telefonie :icon_razz:

 

 

Zapoznaj się z podpiętym tematem dotyczącym wuboru M4.

 

Nie podałeś nawet kwoty jaką możesz przeznaczyć na replikę.

Replika do 800 zł.
Link to post
Share on other sites

Nie polecaj nikomu specny! To chinol taki sam, jak inne, tylko na mega hype. Naprawdę o wiele lepiej wydać te 20zł i mieć replikę porządną z I klasy, co do której wykonania jest się pewnym.

 

 

Taaaak? :D I mówisz, że postrzela sobie bez baterii? :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli jedynym argumentem na korzyść specny jest bateria w zestawie, no to nie jest to żaden argument...

A APS to jeszcze większy shit od specny

 

Nie jest argumentem za (nie wiem skąd ta myśl). Tylko na dołożeniu "20 złotych" się nie skończy :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Najtańsze sensowne emki dla nowego w ASG to EA. Specny to loteria - towar dla magików-majsterkowiczów z doświadczeniem serwisowym, sporą ilością wolnego czasu i najlepiej kilkoma innymi replikami na stanie.

 

Swoją drogą, osoby z 5 postami nie powinny móc zabierać głosu w tematach innych niż te które założyli.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, osoby z 5 postami nie powinny móc zabierać głosu w tematach innych niż te które założyli.

Nie ma wymogu posiadania konta na WMASG czy pisania na nim ergo są ludzie, którzy mają dużą wiedzę, ale na WMASG się nie udzielali. Jeżeli ktoś nie gada głupot to nie ma co patrzeć na to, że jest zielonym.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, osoby z 5 postami nie powinny móc zabierać głosu w tematach innych niż te które założyli.

 

Kolego... Nie ma obowiązku udzielania się i pisania postów na wmasg, więc nie wyjeżdżaj z takimi tekstami. Ch Ci do tego, że mam napisane ok. 7 postów, czy ile mi tam pokazuje profil, a na wmasgu jestem dopiero od dwóch lat, skoro w AS bawię się ciut dłużej i bagaż wiedzy, który zebrałem do tej pory z całą pewnością pozwala mi na stwierdzenie, że specna to shit i polecam ea. Trochę więcej szacunku i pokory.

Dexa np. nie ma na forum i też mu wyjedziesz z tekstem, że nie powinien się udzielać, gdyby wrócił, bo nie ma iluś postów?

Edited by grosz213
Link to post
Share on other sites

Ok, widzę że utworzyły się dwa fronty - Specniarze i Ewolucjoniści, a wrzuty jednych na drugich poziomem stoją niewiele wyżej od twój stary/twoja stara jak w podstawówce. Tylko że prawda nie leży całkowicie po żadnej ze stron, ogarnę to obiektywnie, na tyle na ile się da:

Jeśli brać emkę z tych dwóch firm, to oczywiście... Specne. Wiem, że osoby które zostały połechtane hasłami o 1 klasie i kupiły EA przeżyją szok, ale cóż, fakty są jakie są.

Po pierwsze różnorodność modeli. Specna co sezon płodzi nowe konfiguracje, więc od razu można nabyć to czego się dokładnie chce. Przy EA i ich ubogiej gamie modeli, nie dość że drożej za bazę, to jeszcze kolejne pieniądze za modyfikację. Cóż... Wtedy już lepiej brać coś z szerokiej stajni GP, bo nie dość że lepiej to taniej. Ewentualnie w tej cenie kupić dwie Specny i robić za Rambo.

Jakość body - As w rękawie Ewolucjonistów. W praktyce przy glebie podda się i Specna i EA. To, że w garażowym labolatorium EA znosi kilka Newtonów więcej, przy szaleństwach w terenie nie ma znaczenia. Spasowanie w jednym i drugim przypadku jest świetne, wiec tu nikt nie punktuje.

Bebechy - Tak się składa, że EA serwuje mocno podstawowy pakiecik. Działa bardzo przyjemnie bez ruszania, ale tuning to spore obciążenie dla tego co przychodzi w pakiecie. Nie ma się nad czym zachwycać, jest podstawowo ale rozsądnie poskładane. Specna daje chiński zestaw który nosi mocne tuningi z zadowalającą żywotnością. Tylko właśnie... Jak wspomniał Merrowing, Specna przyjeżdża z konkret bebechami, ale fatalnie złożona. Dla tego EA jest teoretycznie rozsądniejsze dla typowego żółtodzioba. Tu jest ta cała magia. Stockowa Specna to padaka, za to po poprawce w niej, spoglądanie w stronę EA traci jakikolwiek sens. Kwestia znalezienia serwisanta na miejscu, który pomoże odpalić potencjał Specny. Nie, serwis sklepowy tego nie zrobi. Baterie na dobrą sprawę wypadałoby zakupić w obu przypadkach, więc to nawet dobrze że EA nie daje zbędnego akumulatora.

Warto się zastanowić, czy brać EA bo działa prosto z pudła, czy pomęczyć się chwilę ze Specną, ale dać odrobinę mniej i mieć model który najbardziej pasuje gustem.

Mówiąc krótko, to nie te czasy że 1 i 2 klasa to niebo, a ziemia. Chińczyki idą do przodu i w niektórych przypadkach różnica w przestarzałym podziale na klasy jest niemal całkowicie zatarta. Mam dwie Specny, więc może wyglądać na to że jestem takim Specniarzem, ale to że mam te, a nie inne repliki to kwestia mojej analizy i wybrania najlepszej z dostępnych dla mnie możliwości.

 

Blunk, dziecko.. O co ci chłopcze z tą lufą chodzi? Na dobrą sprawę lufę można zmienić w każdej jednej replice, bo wszystkie są tak samo podstawowymi rurkami. Niektóre po prostu błyszczą bardziej. Specny, ani EA nigdy nie widziałeś na oczy, więc się nie udzielaj.. Strzelaj dalej z pomysłami na części które warto wymienić, tylko że nie na forum publicznym.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Na oceny w sklepach nie masz nawet co patrzeć. Osobiście przyznam, że miałbym problem z wyborem pomiędzy EA, a SA. Kolega miał EA i była to piękna emka, działająca jak powinna. SA wygląda w porównaniu z EA jak czarny kloc. Korzyścią przemawiającą za SA jest system szybkiej wymiany sprężyny. Moja rada jest taka: Jeżeli potrzebujesz systemu szybkiej wymiany bierz SA, jeżeli uważasz to za zbędny bajer bierz EA.

Link to post
Share on other sites

Emcet.

Wiem, że miałeś kiedyś okazję kupić Specnę za tanią cenę, ale jeżeli teraz kosztuje o 200zł drożej, to lepiej dołożyć i kupić coś " nie chińskiego".

 

A co do lufy, może nie potrzebnie pisałem, nie mówię, że jest zła , ale i tak jak ktoś chce poprawić osiągi replik, to niech zmienia lufe, jak jest kasa warto w to inwestować. Nie odbierzcie tego tak " zawsze trzeba zmienić lufę, bo inaczej jest do kitu"

Edited by blunk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...