Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baterie Li-Po x 20?


Recommended Posts

Witam zakladam interes strzelnicy airsoft. Zakup padl na nowe repliki cm.048 z preckam i nowymi gumkami hop up. Mam pytanie odnosnie akumulatorow. Planowalem zakupic te akumulatory;

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152206114-Akumulator-LiPo-7-4V-2000mAh-15-30C.html

 

repliki beda uzywane codziennie od 8-10h dziennie.

1 Ile takich bateri bede potrzebowac zakladajac ze na 15/20 min wystrzeli sie 500kulek.

2 Jak zabezpieczyc przed rozladowaniem ogniwa i jakie ladowarki kupic.

3 Jak ladowac i przechowywać itp.

4 Ile baterii wystarczy na funkcjonowanie repliki jednej na 8 godz?

5 dlugosc ladowania

 

Brak polskich znakow bo mam Szwabska klawiature.

 

Za pomoc przy tym stawiam piwo przelewem ;]

Link to post
Share on other sites

Co do akumulatorów, polecił bym ci to:

http://electropark.pl/dualsky/4572-pakiet-li-pol-dualsky-7-4v-2100mah-35c.html

lub trochę drożej:

http://electropark.pl/dualsky/4579-pakiet-li-pol-dualsky-7-4v-2800mah-35c.html

Oba będą świetne, do tego wysoki prąd ładowania 5C więc w razie konieczności, można to załadować w 20min.

Choć na pewno ładowarka ci to ograniczy.

Jak repliki będą intensywnie użytkowane, to obowiązkowo mosfety, sporo pieniędzy ci one w dłuższej perspektywie zaoszczędzą.

Co do ładowarki, to przy takiej skali Imax B6 już ci nie starczy, trzeba będzie kupić coś lepszego.

Powiedz jeszcze ile masz tych replik, bo to też ważna informacja.

Jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić na ładowarce, to albo:

http://cyber-fly.pl/pl/p/Ladowarka-Redox-GAMMA/4630

Ma maksymalny prąd ładowania 10A, co przy dużych ilościach akumulatorów będzie zbawienne, ale to zawsze jedna ładowarka i jak będzie trzeba coś balansować, to... masz problem bo nic więcej wtedy nie naładujesz, lub pójść półkę wyżej:

http://cyber-fly.pl/pl/p/Ladowarka-Vista-Power-Q6320-4x80W/7003

Ale ciężko mi doradzać nie znając skali ani budżetu.

Link to post
Share on other sites

@Szymulewski

przy takiej ilości (20 szt.) spróbuj sprowadzić z zagranicy. Tutaj masz podobną do swojej:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17283__Turnigy_nano_tech_2000mah_2S_15_25C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

za ułamek ceny gunfire-a (a nawet tych z electropark-u). Po doliczeniu VAT-u i kosztów przesyłki dalej będziesz 2, 3 sztuki do przodu (cła nie płacisz - deklarujesz jako części do zabawek - zresztą zgodnie z prawdą).

Co do wydajności to taka bateria wystarczy Ci na jakieś 2000 kulek jeśli nie na więcej (chyba, ze tam powkładasz sprężyny M150 i źle spodkładkujesz :))

Między kolejnymi wypożyczeniami zawsze masz te 10-15 minut przerwy, a Li-po możesz doładowywać praktycznie bez konsekwencji, więc nawet przy nominalnym prądzie (1C czyli 2.0 A) załadujesz je na tyle, żeby Ci wytrzymały te 500 kulek nawet jak ktoś ma ciężki palec. Więc prawdopodobnie starczy Ci 1 bateria na 1 giwerę + 2-3 zapasu.

Po "pracy" najlepiej rozładować wszystkie do stanu "storage" (większość dobrych ładowarek ma taki program) bo li-po nie lubią być przechowywane w stanie pełnego naładowania (potrafią puchnąć).

I bezwzględnie do każdej dokup lipoalarm i przekaż klientom, że należy przerwać strzelanie jak zaczyna piszczeć w sposób ciągły. Oznacza to, że bateria jest rozładowana. Dalsze jej użytkowanie grozi bezpowrotnym uszkodzeniem ogniwa.

Tu masz lipoalarm w dobrej cenie:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22749__HobbyKing_8482_Lipoly_Low_Voltage_Alarm_2s_3s_.html

Link to post
Share on other sites

Ta... Nanotechy przy Dualsky. Nic dziwnego że są tańsze, skoro to kupa klasy B w ładnym opakowaniu dla nieświadomych airosftowców. Przy tak ostrym użytkowaniu pozdychają momentalnie. Nanotechy to sobie może kupować typowy asgej żeby wyskoczyć z nim raz na tydzień do lasu. Przy ekspresowym wypompowywaniu i dobijaniu na szybko po korek kilka razy dziennie szybko spuchną i stracą wydajność (która i tak od samego początku mija się z tym co jest napisane na etykiecie). W końcu z jakiegoś powodu nikt normaly nie zasila dronów z Tunigy. Przy takim przemiale trzeba postawić na droższe, ale pewniejsze ogniwa, bo na Tunigy przy dłuższym użytkowaniu będzie się mocno w plecy.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Ta... Nanotechy przy Dualsky. Nic dziwnego że są tańsze, skoro to kupa klasy B w ładnym opakowaniu dla nieświadomych airosftowców. Przy tak ostrym użytkowaniu pozdychają momentalnie. Nanotechy to sobie może kupować typowy asgej żeby wyskoczyć z nim raz na tydzień do lasu.

Rozumiem, że w dalszej części swojej wypowiedzi zaproponujesz inne rozwiązanie. A w tej nie zrobiłeś tego bo poszedłeś sobie kawę zrobić?

Link to post
Share on other sites

Tak, niechcący pomacałem paluchem "Napisz" na telefonie :)

Rozwiązanie zostało podane wcześniej - dobry jakościowo pakiet z wysokim C, który zniesie takie obciążenia. Lipo alarmy to tak średnio bym powiedział. Mośki z odcięciem załatwią sprawę popalonych styków i pilnowania napięcia. Nie będzie trzeba liczyć na ogarnięcie zwykłych śmiertelników z pierwszy raz w życiu wynajetym sprzętem w rękach. Po prostu instalując mosfet można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Ładowarka to również powinien być konkret. Nie cywilny Srajmax B6, bo tym to ja sobie i bratu raz na ruski rok, na spokojnie podpompuję baterię. Tu po sesji strzeleckiej będzie wieżdżał komplet baterii do ładowania, więc sprzęt musi obsługiwać po kilka sztuk i zapewniać wysoką moc.

Link to post
Share on other sites

Ale w dalszym ciągu prywatny import będzie dużo tańszy nawet w przypadku profesjonalnych pakietów i ładowarek niż zakup "w sklepie". I nie piszę tu o paru złotych przy tak dużych wydatkach. Ja wiem, że każdy prowadzi swój biznes jak chce (jeśli robi to w granicach prawa) i polityka cenowa to jego prywatna sprawa, ale to co robią polskie sklepy z marżami to po prostu zdzierstwo. Ja chyba od pięciu lat nie kupiłem nic co tyczy zasilania w ogóle w sklepach asg i "modelarskich" a wszystko poza kablami i elementami mosfetów kupuję w zagranicznych sklepach.

Link to post
Share on other sites

Planuje sie zakup 7 replik ASG cm 048 z juz zamontowanymi prec lufami i gumkami. Strzelnica z zabezpieczeniami i regulaminem juz stoi. problem zasilania. strzelnica musi dzialac od godz 9;00 do godz 21;00. Zapas tzw"pradu" musi starczyc na okolo 10h.

Jakie baterie i ladowarki kupic(ilosc)?

Link to post
Share on other sites

Widzę zaczyna się gównoburza z pseudoekspertami.

Co do wyboru akumulatorów, nie ma coś się kierować jako pierwszym wyborem ceną i sprowadzać syfu nie wiadomo skąd, bo potem będziesz mieć z nim problemy. Dlatego odpuść wszystkie wynalazki typu nan-tech i airsoftowych firm w szczególności. Padnie to bardzo szybko, jeżeli nie z wyeksploatowania, które wytrzyma realnie 300 cykli, a ładować będziesz akumulatory raz albo 2 razy dziennie. To sobie policz, po pół roku możesz już wszystkie wymienić, jeżeli wcześniej się nie rozpadną, co też się często zdarza. Ja wszystkim od dłuższego czasu polecam właśnie dualsky i nikt jeszcze do mnie nie wrócił niezadowolony. Akumulatory naprawdę wytrzymałe i niezawodne. Mój najbardzej weksploatowany ma już na koncie ok. 700 cykli i dalej parametry trzyma powyżej tego co jest na nim napisane.

 

 

Teraz co do ilości.

Na jednym porządnym akumulatorze zrobisz ze 2500-3500 strzałów. Licząc 500 co 20min. Daje to nam prądu na 2h (pesymistycznie).

Przy mniejszym akumulatorze 2100mah przy max prądzie ładowania zapewniamym przez ładowarkę, którą ci podałem (7A)

będziesz go ładować 3 godziny, czyli potrzebujesz 3 akumulatorów na replikę, ale i 2 ładowarek, bo ładować możesz 4 akumulatory jednocześnie, a replik jest 7. Czyli 21 akumulatorów + 2 ładowarki, aby mieć zapas prądu na 12h.

Ale problem jest taki, że po tych 12h zostajesz z 14 akumulatorami do naładowania ponownie, tak aby były na rano gotowe.

I tu jest problem. Dlaczego:

 

1. Akumulatory będziesz ładować przez 6 godzin.

2. Ktoś powinien nad tym ładowaniem czuwać, bo lipo jest jakby nie było jest niebezpiecznym akumulatorem, a wszyscy chcą iść do domu i spać.

 

Czy bardziej skup się, jak mając pełne akumulatory rano, mieć je pełne na wieczór.

Zapas prądu ci nic nie da, musisz go uzupełniać na bieżąco.

Wyjście jest proste, musisz móc ładować jednocześnie 14 akumulatorów prądem min. 7A.

Tak, że jeden jest w replice, a 2 się ładują.

Link to post
Share on other sites

Wybór zasilania do ciągłej pracy, to nie jest taka prosta sprawa jak się może wydawać.

Przede wszystkim przemyśl ile kasy możesz na to wydać i jak chcesz to zakupić.

Czy wszystko na hura, czy może rozłożyć to w czasie. Nie wiem, jak to dokładnie wygląda,

czy strzelnica już funkcjonuje, czy dopiero planujesz, czy zużycie sprzętu będzie faktycznie takie

jak podałeś itp. Bo może warto na początek kupić mniej i zobaczyć jak system będzie wyrabiać

w praktyce. Chętnie bym ci pomógł, ale trochę mało danych podałeś, by wszystko dokładnie oszacować i przewidzieć.

W każdym razie, dobrze przemyśl zakupy, bo na taką skale, to jest naprawdę trudne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...