Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ojciec potrzebuje pomocy :-)


Recommended Posts

Na początku wypada się przywitać - więc witam wszystkich pasjonatów. Zacznę od tego że przeproszę forumowiczów za to że uważałem do niedawna że "pistoleciki" asg to marne zabawki dla dzieci z gimnazjum. SORRY :-). Stało się to od kiedy syn zaczął się interesować pistoletami, karabinami itd. W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy sklep i ułożyłem w dłoni WALTHERA P99 - doznałem szoku. Poczytałem już troszkę i uprzedzam stwierdzenie - weź se w dłonie H&K 417 to się dopiero zdziwisz. Chodzi mi o to że za stówkę można mieć fajną "klamkę". Gaduła ze mnie i mógłbym tak do rana ale przejdę do sedna - żądanie syna to shotgun - Co polecacie jako pierwszy ASG w domu. Wcześniej miałem do czynienia z berettą 92FS co2, Dan Wesson 2,5" i 8", QB-36 - wisi na ścianie, hukowy bębenkowiec 6mm - wisi na ścianie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tak szybką reakcję. Jaka cena? Hmmmm - taka żebym ja był zadowolony, a syn jeszcze bardziej. A tak poważnie to własnie przejżałem propozycję i myślę że 5 dych to rewelacja. Ja liczyłem że za mniej jak 200 to nic nie znajdę. Przymieżałem się do GFG27 - 6mm, czy to nie jest przerost formy nad treścią? Czy nie kombinować i brać to co polecacie, a w przyszłości coś pomyślimy......

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten model shotguna i mogę śmiało polecić tak jak większość osób. Wziąłem go ostatnio na strzelanie jako replikę zapasową, sporo osób nie mogło wyjść z podziwu jaka jest celna i jaki ma zasięg. Kumpel, który zaczął jej używać po tym jak padła bateria w jego replice bardzo dobrze sobie z nią radził.

Edited by Olek094
Link to post
Share on other sites

Upadek to jedno - większość replik do 500zł prawdopodobnie klęknie, kwiknie i pęknie przy upadku. Ważna rzecz przy użytkowaniu shotguna to wykonywanie pełnego cyklu przeładowania. To znaczy ruch rączki (chwytu) przeładowania maksymalnie do tyłu (do siebie), a potem maksymalnie do przodu (od siebie) i dopiero strzał. Oddanie strzału przed ukończeniem cyklu jest możliwe, ale może spowodować urwanie zaczepu cylindra, a naprawa tego jest bardzo trudna (prawdopodobnie bez wymiany częśći, na które trzeba polować na komisie, się nie obejdzie).

Link to post
Share on other sites

No to nie pozostaje mi nic innego jak kupić sprzęt. Rozumiem że wraz z bronią polecacie też ten sklep i w nim mogę dokonać zakupu bez zbędnych niespodzianek. Dzięki i pozdrawiam.

 

Proszę zadbać o odpowiednią ochronę oczu. Nie żadne pierwsze lepsze okulary, lecz odpowiednie i atestowane. Ochrona oczu to podstawa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...