Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zbytnie rozładowanie baterii Li-Po


Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące pakietów Li-Po, mianowicie jak nie dopuścić do zupełnego rozładowania się baterii? Czytałem, że całkowite rozładowanie jej prowadzi do uszkodzeń. Jak podczas używania repliki mam wiedzieć, kiedy przestać, aby nie uszkodzić baterii zbytnio ją rozładowywując?

 

I jeszcze jedno. Czy należy przed pierwszym użyciem rozładować ją?

Edited by Stoczek
Link to post
Share on other sites

Są LiPo alarmy, można nosić stale podpięty w trakcie strzelania (może wyć w trakcie prowadzenia ognia, co jest niewskazane) lub lepiej podpinać go tylko na respie, żeby upewnić się co do stanu.

 

LiPo można śmiało doładowywać, nie musisz go najpierw rozładować.

Link to post
Share on other sites

@Stoczek

Z lipo lepiej uważać, bo mają te cechę że dostarczają praktycznie taki sam prąd aż do końca. Więc nie możesz - jak w przypadku NiMH np. - sprawdzać "na słuch". Przy NiMH jak replika zaczyna "zwalniać" to jeszcze nic złego się nie dzieje z baterią (choć ich też nie można rozładowywać do "zera"). Przy lipo, jak replika zaczyna "zwalniać" to już jest dużo za późno.

Lepiej kupić lipo-alarm za 15 zyli niż nową batkę za 100.

Link to post
Share on other sites

No to podłącz się przez balanser, wybierz LiPo balance (niski prąd, ja daję 0.5A), rozpocznij balansowanie i wtedy przełącz przyciskiem "INC" ( > ) na podgląd szczegółowy - będziesz widział jak przebiega proces ładowania poszczególnych cel. Instrukcję podaję z pamięci i dotyczy ona Imaxa, więc może się trochę różnić (nie mam Redoxa Alphy) ale obstawiam, że będzie podobnie.

Link to post
Share on other sites

Jak napisałeś jest to maksymalny prąd, po co męczyć baterię. Samochodem tez maksymalnie pojedziesz 250 km/h ale nie jeździ sie tyle bo jest i niebezpiecznie i było by to mordercze dla części wewnętrznych układów napędowych itp.:)

Lepiej powolutku naładować, a prąd maksymalny zostawić na awaryjne sytuacje, np kiedy skończy CI się energia w batce a Ty masz jeszcze przed soba kilka godzin gry:)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Próbowałem dzisiaj naładować nową baterię Li-Po Redox 2600 mAh, 7.4V nową ładowarką Redox ALPHA v2. Użyłem trybu Li-Po Balance. Poładowało się jakieś 30 min. i wyskoczył błąd: "Battery vol err cell". Czy ktoś może wie co się stało, jak temu zaradzić i czy mogę na tej baterii dalej strzelać?

 

Sprawdziłem jeszcze podczas ładowania napięcie cel (Naciśnięcie "INC" na ładowarce) i wyskoczyło mi, że pięć cel po 0V, a jedna 7,6V.

 

Wszystko ustawiłem i popodłączałem na pewno prawidłowo. Kilka razy przed włączeniem sprawdzałem.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edited by Stoczek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...