Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Nie znalazłem tematu o danych replikach. Jeśli jednak były i dubluję temat, to po prostu wygląda na to, że źle szukałem, i wtedy niech moderator zrobi porządek z tym topiciem.

 

Pistolet Makarowa - niedawno pojawił się news na stronie głównej o PM MKV firmy KWA.

 

Zacząłem szukać i znalazłem repliki Makarowa dostępne w sklepach:

 

KSC: http://shop.ehobbyasia.com/ksc-makarov-mkv-pm-gbb-pistol.html#.VbaHzvkQO70

 

KWA: http://www.ebairsoft.com/makarov-pistol-p-8663.html

 

No i czegoś tutaj nie rozumiem. Są one w sprzedaży. Na stronie sklepów nie ma podanych informacji, że to "pre-order". Wygląda na to, że można je normalnie kupować. Z drugiej strony nie ma żadnych tematów o tych replikach - niby są one "comming soon", a jedyne repliki PM to wiatrówka i jakaś CO2 NBB.

 

 

Jak to w końcu jest? Być może to głupie pytanie, ale już sam nie wiem.

 

Jeśli są już dostępne, to kupił ktoś może? Jak wrażenia etc?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Rozeszły się, wziąłem ostatniego :icon_razz:

 

Dzisiaj odebrałem przesyłkę, więc bez większego rozkładania czy też strzelania. Tak więc na szybko, chaotycznie trochę. Konstrukcja w pełni metalowa (gdzieniegdzie pojawiały się chyba informacje o plastikowej lufie). Okładziny to brązowy plastik, wygląda dość biednie, będę zamawiał palne, zobaczymy czy podejdą. Ucho zawieszenia znalowe. Żałośnie słabe sprężynki, szczególnie spustowa - czasem po strzale na sucho potrafi nie odbić spust - trzeba go popchnąć do przodu. Ciekawostką jest stalowy kurek i jego zaczep jak i bezpiecznik. Martwi znalowy spust i listwa spustowa. Co do oznaczeń - naturalnie gwiazda na okładzinach. Po lewej stronie korpusu: numer seryjny i KWA. Po prawej - Manufactured in Taiwan... Lufa zewnętrzna posiada imitację gwintowania. Kolor podobny do guarderowego pokrycia stalowych luf do Glocka. Rozkładanie jak w palnym makarowie. Zamek posiada ruchomą atrapę iglicy - przyciętą podobnie jak w oryginale. Pazur wyciągu łusek jest osobnym elementem. Replika posiada funkcjonujący zrzut kurka. Magazynek dziesięciokulkowy, z metalowymi szczękami. W warunkach domowych nie ma problemu z wystrzeleniem pełnego magazynka.

EDIT: Właśnie pobawiłem się kluczykiem od regulacji HU - regulacja ciężko chodzi, może się nie będzie sam hopek przestawiał.

 

Fota na szybko:

rjJ51Ju.png

 

 

 

EDIT [02.11.2015]:

KWA cannot into bakelite... :icon_wink:

 

ItanbUX.png

Piłowania przede mną od groma, jak się nie uda to najwyżej oryginalny chwyt stanie się bezużyteczny, ale co tam, potencjalny wynik jest tego warty.

 

 

EDIT [22.11.15]

 

Mój niepokój wzbudziła już ta oryginalna okładka, wedle której oryginalny Makarow powinien być węższy niż replika KWA, co potwierdziło się podczas wizyty w sklepie i próbie włożenia pistoletu do kabury IMI Defense - nie ma najmniejszej szansy na to, replika jest za szeroka. Brawo KWA. Nie ma to jak sprzedawać klamkę praktycznie w cenie marujca, nie trzymającej wymiarów...

 

Jako ciekawostka - kupiłem listę spustową od palnego. Istnieje szansa, że po pewnych przeróbkach podejdzie do repliki. Ten obrotowy element akurat KWA zrobiło ze stali, w związku z czym nie ma problemu z innym kształtem oryginalnego elementu:

MUNesnf.jpg

 

 

EDIT [29.11.2015]:

Udało się dopasować okładkę, do ideału brakuje (powstała szczelina między okładką a szkieletem), jednak i tak wygląda według mnie niebo lepiej niż ten badziewny plasticzek KWA.

 

1SpzCiw.png

3BvOcbG.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...