Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Multicam Tropic vs Pencott Greenzone + pytanie o kamizelkę


Recommended Posts

Witam

 

1) Chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych, który z dwóch kamuflaży (Multicam Tropic, Pencott Greenzone ) lepiej się sprawdzi w polskich lasach i dlaczego.

Multicam bardziej do mnie przemawia jednak dostępność materiału, ładownic itd. jest bardzo mała,

a z Greenzone raczej nie ma takiego problemu.

Zamierzam kupić spodnie i bluzę od Leo Kohler'a.

 

2) czy kamizelka Condor mcr5 to dobry wybór?

Link to post
Share on other sites

Hej, rzuć okiem na tematy o kamuflażu - jest tego trochę.

W lesie o tej porze roku normalnie Greenzone jest lepszy, ale teraz jest susza, więc MC zyskuje. Jeszcze zależy jaki to las, bo w Polsce mamy kilka rodzajów :icon_biggrin:

 

Ładownice w MC (dokładniej w brytyjskim MTP) są dostępne na allegro w dużych ilościach i w różnych opcjach. Jest też kilka sklepów internetowych, które je mają (części kamizelek Osprey). To wojskowe produkcje, bardzo dorej jakości.

Są też oczywiście chińskie produkcje w MC.

 

Ten chest da radę oczywiście, znów pytanie do czego. Moim zdaniem strasznie dużo ma tam tego z przodu - te ładownice pistoletowe są zbędne. Może być ciężko się czołgać.

Mam podobną konstrukcję Condora (sam panel bez ładownic) i powiem Ci, że pomaga jak się nie jest bardzo chudym. Szczupłe chłopaki muszą toto nieźle zaciskać, żeby nie latało.

 

Są na forum bardzo fajne tematy o oporządzeniu.

 

A, jeszcze dodam, że na allegro widziałem sprzedaż cordury w multicamie na metry. Tak a'propos niedostępności materiału.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Przecież w multicamie, to prawie każdy producent robi. Tym to mnie Mr Nobody zaskoczyłeś, że jest trudno dostępny. Chyba, że chodzi tylko o wersję tropic. Druga sprawa, że Greenzone jest droższy z racji nowości.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites

MC Tropic będzie równie dobrze kamuflował w ciemnym lesie co Pencott, jednakże ja jestem zwolennikiem jaśniejszych (bardziej uniwersalnych) kamuflaży typu (odmiana Pencotta) Badlands - w lesie przy odrobinie wysiłku zakamufluje, a i w trawach, łąkach, terenach górskich, półzurbanizowanych zakamufluje bardzo dobrze - w przeciwieństwie do ciemnych vide zwykły Pencott, MC Tropic. Dlaczego jasniejszy? Ile stosunkowo działań wojennych rozgrywa się w lasach? Zaledwie kilka procent.

Link to post
Share on other sites

Pewnie trzeba sobie zadać podstawowe pytanie gdzie będziesz latał z repliką przez większość czasu. Jak las to camo w stylu pencott'a daje spoko radę.

Z drugiej strony jak masz nawet zwykłego multicama to przy wyborze odpowiednich miejsc też się ekstra zakamuflujesz. Tropica nie widziałem na żywo, natomiast pencott to dodatkowe punkty za lans ;)

Link to post
Share on other sites

Podłączam się do pytania. Planuję kupić MC Tropic, mundur już jest upatrzony tylko jest spory problem z kamizelką taktyczną. W naszych rodzimych sklepach nie ma takich rzeczy, nawet na zamówienie. Czy znacie może jakieś miejsca gdzie można zamówić kamizelkę w tym kamuflażu ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety nie mogę edytować swojego postu dlatego piszę nowy. Otóż pisałem do wielu różnych sklepów i firm w poszukiwaniu kamizelki taktycznej w MC Tropic. Tylko i wyłącznie jedna firma zaoferowała się ściągnąć http://flyyeindustries.com/Product.asp?LarCode=1. Jeśli by ktoś poszukiwał to tylko tam(nikt inny nie może ściągnąć). Oczywiście należy liczyć się z kosztami, które nie są małe.

Link to post
Share on other sites

A pytałeś się krajowych krawców taktycznych czy ktoś by Ci nie uszył takiej kamizelki w MC Tropic? Nawet ktoś pisał kiedyś na forum, że ma coś w tym kamuflażu od Templara (mimo, że na co dzień nie mają tego camo w ofercie). Jak dobrze zagadasz to na pewno znajdziesz kogoś w kraju kto by Ci taką kamizelkę wykonał. A jak nikt nie będzie miał MC Tropic to możesz im wysłać sam materiał.

Link to post
Share on other sites

A pytałeś się krajowych krawców taktycznych czy ktoś by Ci nie uszył takiej kamizelki w MC Tropic? Nawet ktoś pisał kiedyś na forum, że ma coś w tym kamuflażu od Templara (mimo, że na co dzień nie mają tego camo w ofercie). Jak dobrze zagadasz to na pewno znajdziesz kogoś w kraju kto by Ci taką kamizelkę wykonał. A jak nikt nie będzie miał MC Tropic to możesz im wysłać sam materiał.

 

Pytałem prawie wszystkich polskich producentów. Templars nie ma i nie planuje mieć. Niestety na ten moment jest to towar mocno deficytowy. Podobno Stronghold Group mogę mieć chest rigi, oraz kamizelkę w MC Tropic. Jednak nie przemawia do mnie sposób wykonania tej kamizelki(Chest rig odpada ze względów praktycznych oraz wizualnych). Czytałem wiele opini o Flyy i nie były negatywne. Problem z zamawianiem kamuflażu mam taki, że nie wiem jak, czy muszę wziąć konkretną ilość oraz co najważniejsze ile materiału będę potrzebował.

Link to post
Share on other sites

Ile by potrzeba materiału to możesz zapytać i sam sprowadzić taką ilość lub poszukać kogoś kto ściąga same materiały. Wtedy uszycie kamizelki nie powinno stanowić problemu. Możesz też powiedzieć rodzimym krawcom, że jakby zamawiali z zagranicy materiały to, żeby wzięli przy okazji MC Tropic. Jak dużo osób będzie im tak truło dupę, to może w końcu zaczną go sprowadzać i szyć w tym kamo. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...