Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z podawaniem kulek.


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Na samym wstępie pragnę zaznaczyć, że dopiero rozpoczynam przygodę z ASG, a co za tym idzie jestem całkowicie zielony we wszystkich technicznych kwestiach dotyczących karabinków, nie mniej jednak postaram się jak najdokładniej opisać mój problem.

Proszę wybaczyć mi ewentualny brak fachowego słownictwa dotyczącego replik.

A zatem:

 

Nie tak dawno ( dokładnie 24 godziny temu ) stałem się właścicielem repliki karabinka G36C ( GFG14 ).

Po wystrzeleniu około 1000 kulek rozpoczęła się niewłaściwa praca karabinku.

Mianowicie, jak zapewne każdy dobrze wie, kulki wprowadzone do magazynka należy hmm... nabić poprzez kilkukrotny obrót zębatki znajdujący się pod magazynkiem ( magazynek Hi- Cap ).

Po załadowaniu kulek kilkanaście z nich normalnie zostaje wystrzelonych, zarówno w trybie ognia Semi jak i auto.

Jednakże w pewnych momentach kulki przestają wylatywać.

Aby znów to zrobiły muszę jakoby "nabić" magazynek poprzez obrót zębatki znajdującej się pod nim- pragnę zaznaczyć że kulki w nim już są i jest "nabity".

 

Uprzedzę pytanie i od razu odpowiem: tak, opanowałem sztukę ładowania magazynka i wiem, że wsypanie do niego kulek to nie wszystko.

Kilka strzałów i historia się powtarza.

Po wyjęciu magazynka z repliki kilka z nich luzem wypada.

 

A więc streszczając: strzał, przestają lecieć, nabić magazynek zębatką mimo że jest naładowany, kilka strzałów, przestają lecieć i tak w kółko.

 

Gdyby to zdarzało się co kilkadziesiąt kulek to jeszcze przymknąłbym oko, ale co kilka, ciągłe nabijanie magazynka staje się irytujące i rozprasza moją uwagę.

 

Pragnę również dodać dla jasności, że w replice niz nie grzebałem, ani nie zmieniałem ustawień fabrycznych, gdyż nie znam się na tym a jedyne czego mi potrzeba do szczęścia to w pełni działający model.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Nats.

Edited by OFF
kolor czerwony jest zastrzeżony
Link to post
Share on other sites

Za słabo podkręcasz magazynek, dlatego tylko kilka wychodzi.

Jak wyciągniesz magazynek to wypadają kulki z komory hopup, to że tam były nie oznacza, że byłyby wystrzelone. Zawsze wypadną ze 3-4 kulki i to jest normalne. Muszą je popychać kolejne kulki z magazynka. Dodam jeszcze jedno, bo pewnie o to zapytasz. Nie da się z hi-capa wystrzelić wszystkich kulek, zawsze jakieś w nim zostaną.

Link to post
Share on other sites

Nabijając magazynek za każdym razem podkręcam zębatką tak długo, aż nie obserwuję żadnych ruchów kulek we wnętrzu magazynka ( domyślam się, że o to chodzi z podkręceniem), mimo to opisane w pierwszym poście zjawisko wciąż występuje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdyby to zdarzało się co kilkadziesiąt kulek to jeszcze przymknąłbym oko, ale co kilka, ciągłe nabijanie magazynka staje się irytujące i rozprasza moją uwagę.

 

 

odpowiedz jest prosta ;) jeśli irytuje Cie ciagle podkręcanie haj kapa co jest przymusem zaiwestuj w low capy albo mid capy :) koniec z podkręcaniem w zamian wymiana magazynka co 100-130 kulek :)
Link to post
Share on other sites

Na moje to kręciłeś do oporu i przekręciłeś maga tzn. trzpień trzymający sprężynę połamał się i sprężyna nie nakręca się. Pierwsze co zrobić to podpiąć innego maga i sprawdzić a tego rozebrać i zdiagnozować.

 

A tak poza tym hi-capy to jest ZUO ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...