Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Własnie z głowicami tak się zastanawiałem czy faktycznie nie leprze sorbo od wyciszonych. Co do tłumika, to w lufie zrobiono coś w rodzaju korony http://bit.ly/1KcfN2i niestety nie powala jakością wykonania. W replice lufa jest wyszlifowana po zewnętrznej stronie. Przy tym rozwiązaniu muszę "powiedzieć", że z celnością nie jest źle – bez tłumika ok 40m z 15m dalej. tutaj jest filmik z pomiarem - http://bit.ly/1J1PmLO .

W takim razie będę musiał jeszcze przemyśleć jakiej długości wybrać preclufę.

Link to post
Share on other sites

Zastanów się czy nie lepiej przerzucić kable na przód i dołożyć PQ box-a na baterie 11.1V Lipo

Przy sprężynie Guardera SP100 na standardowym silniku G&P i mosfecie ROF będzie powyżej 30kulek na sekundę. Reakcja na spust tez bedzie natychmiastowa. Sorbo tez pomoże ograniczyć pojemność cylindra i zmniejszy fps bo na SP100 350 fps to raczej przekroczysz. Zamiast wydawc kasę na zębatki przy SP100 zainwestuj w dobra lufę precyzyjna.

Link to post
Share on other sites

Przerabiałem to, problem jest w samych puszkach, a raczej ich marnym wyborze-chińszczyzna jest fajna dopóki jest pusta (przy manipulowaniu repliką bateria potrafi puszkę otworzyć), rozsądnie wykonane, markowe puszki to wiadro pieniędzy. Trzecia kwestia-peq2 jest długa i wąska, peq 15 grubsza, ale mniejsza, co na dłuższą metę mocno zawęża pole manewru jeśli chodzi o baterie. Kable na przód są OK, jeśli stosujesz okładziny do których można wrzucić batkę (moe, standardowe osłony polimerowe do m4 i podobne)

Link to post
Share on other sites

PEQ niestety mi nie leży, najwyżej nie złożę kolby do końca lub coś się wymyśli :)

Po przeczytaniu Waszych sugestii postanowiłem nie wywalać kasy w błoto i wymieniam spust - speed Retro Arms, mosfet Merf wraz z okablowaniem, sorbo z ustawieniem AOE + podkładkowanie. W następnej kolejności będzie zmiana lufy na promyka.

Jak odbiorę replikę z serwisu, to się podzielę wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie prowadnicy kolby do G&P, moja na ostatniej strzelance pękła. Nie wiem czy wszystkie prowadnice pasują, a przy okazji chciałbym kupić jakąś porządniejszą. Ekipa, z którą się strzelałem, jednogłośnie wypowiedziała się, że wszystkie prowadnice są raczej podobnej jakości. Znajomi polecili mi, żebym poszukał jakiegoś tokarza, stąd pytanie czy jest ktoś na forum, kto byłby w stanie prowadnicę do kolby SF 6-cio pozycyjną dla mnie wykonać? Czy zostaje tylko sklep?

Link to post
Share on other sites

W mojej eMce G&P lufa wew. jest ok. 1cm krótsza od lufy zewnętrznej, do tego dochodzi 4,5cm tłumika płomienia, daje mi to razem jakieś ponad 5cm zapasu. W Twoim przypadku różnica długości obu luf, to około 3,5cm więc myślę, że będzie ok z tą krótszą. A co do długości to musi być dopasowana do typu cylindra, ale więcej to trzeba poczytać w dziale o cylindrach, było tego dosyć dużo. Generalnie długość aż takiego znaczenia nie ma, raczej jakość lufy się liczy. Też miałem jazdę żeby zamontować w swojej dłuższą lufę bo biegam z tłumikiem (110mm) ale zdecydowałem, że zachowam funkcjonalność tłumika (King Arms- faktycznie działa) i jak będę potrzebował to zdejmę np. do CQB, dla skrócenia repliki. I jestem zadowolony :D

 

Ja mam dzisiaj inne pytanie, chciałbym sprawić, żeby moja eMka była delikatnie bardziej koszerna, niż jest teraz. Pomyślałem, żeby zacząć od frontu,nie wiem tylko jaki Delta Ring pasuje do eMek G&P? Na specshopie są trzy dostępne:

-Big Dragon

-Boyi

-Element

Któryś z nich na pewno pasuje do G&P (SR16 URX shorty rok chyba 2011 z Asgshop-u, czarne pokrętła komory HU)?

 

I następne pytanie: czy zmontuję to razem z frontem od specna arms? Takim jak ten niżej:

http://azteko.pl/specna-arms-front-ris-m4-p-7984.html

 

Wiem, że poza tym, będzie jeszcze potrzebny ten dekiel z przodu i muszka.

Link to post
Share on other sites

Jestem już po testach w boju mojej emki po upgradzie.

W końcu zmieniłem gumkę na systema czarna, spust Retro Arms wraz z kostka, okablowanie + mosfet merf, sorbo oraz podkładkowanie z AOE. Zdecydowanie polepszyła się kultura pracy GB, replika jest cichsza, reakcja na spust bez porównania, ROF na lipo 7.4 1200 mh 20c - 17 bb/s, wcześniej był 13.

Tutaj jest link z filmikiem przed i po tuningu - http://bit.ly/1ilYS77

 

Postanowiłem, że w tym momencie raczej pozostanę przy tej konfiguracji bez zmiany lufy, bo na stocku kulki lecą jak po sznurku i celność na 40m jest zadowalająca :)

Raz jeszcze dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o lufę, to faktycznie nie ma sensu pakować innej niż promyk albo PDI. Miałem MadBulla, Guardera, strzelałem z JBU i stockowa G&P jest o wiele lepsza. A czy moje pytanie było postawione w złym dziale, czy cos? Czy nie znalazł sie nikt, kto by cos na temat wiedział :D ? Chciałbym po prostu mieć pewność, że po zamontowaniu którejś z wyżej wymienionych części, nie bede miał luzów. Zależy mi na dobrym spasowaniu wszystkich części.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wybrałem swoją replikę m4, więc chciałbym się dowiedzieć jakie modyfikacje należy w niej wykonać. Na upgrade mam około 2000 zł. Chciałbym osiągnąć 450 ~ 500 fps, oraz chciałbym by części były dobre jakościowo. Pomożecie?

Wybrałem http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5518

 

I co myślicie o tym http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2018

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na tuningu, ale wtrącę, że zazwyczaj w lesie są limity 450-460fps, rzadziej 499fps dla replik full auto. Nie wiem jak u Ciebie :icon_razz2: , ale warto pierwsze sprawdzić. Ja sam bym z takim czymś nie biegał, bojąc się, że komuś coś zrobię z 520fps. :icon_confused3:

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem szkoda szmalu, serio, 420 a 450 fps to może metr-trzy wzrostu zasięgu. Kup porządną lufę (Prometheus, PDI), metodą prób i błędów dobierz najlepszą gumkę (G&G zielona, czarna Systema, może coś z gumek Prometheusa?) albo w ogóle zrób rhop, popracuj nad szczelnością układu (na stocku nie jest źle, ale można to jeszcze doszlifować). Myslę że spokojnie uzyskasz porównywalne rezultaty, natomiast podbijesz mocno skupienie i stabilność toru lotu, zwłaszcza w końcowej fazie lotu kulki.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

siemacho!

 

Pytanie odnośnie gumki Systemy to - to --> http://www.airsoftparts.ca/store2/index.php?main_page=product_info&cPath=66_80&products_id=903 . Strona kanadyjska bo na kanadyjskiej ziemi sie bawie w airsoft i jestem zmuszony chodzenia na zakupy tutaj. Ta gumka będzie ok ?

2 pytanie , strasznie restrykcyjnie sprawdzają fps na eventach , często max to 420fps a nawet zdarzają się do 400fps, w stocku mam 420, zainstalowałem mosfet + lipo 11v 30C , oprócz gumy jest sens żeby coś ruszać aby nie naruszyć limitu fps a poprawić skupienie i zasięg?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...