Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma takiego testu. Specna za swoją cenę jest OK. To jedna z lepszych Emek z risami w przedziale 600-700PLN, jeśli ktoś chce nową replikę. Jak masz niski budżet i chcesz M4 to możesz kupić, tyle że i tak prędzej niż później wyłożysz kasę na baterię lipo i odpowiednią ładowarkę (do G&P trzeba to dokupić), wymianę gumki hu i lufy na precyzyjną (tego już w GP robić nie trzeba) i ogólny przegląd (podkładowanie, smarowanie, etc.-w G&P do zrobienia po sezonie albo przed następnym sezonem). No i w G&P dostajesz oznaczenia palnego pierwowzoru, ładnie odwzorowaną fakturę korpusu (niemal identyczną jak w palnej). Każdy ma swój rozum i każdy decyduje co mu najlepiej pasuje.

 

Przecinając ten offtop-czy ktoś z Was bawił się intensywniej tym śmiesznym cylindrem stockowym z G&P? Co mi się uroiło w głowie: chcę replikę i do lasu i do cqb bez ingerowania w gb. Wiem że w tym cylindrze manipulując długością lufy można pi razy oko regulować FPS. Chciałbym mieć dwa zestawy upper+komora hu+lufa-zakładając jeden chciałbym mieć 350fps, zakładając drugi ca 400-420FPS. Da się to osiągnąć tym cylinderkiem?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Zapytam się go dziś, jak do mnie wpadnie może będzie pamiętał. Ale chyba on to robił na cylindrze typu 0. Ale tak jak mówię zapytam się, bo pewnie testował różne konfiguracje

 

Fox to działa tak jakbyś dobrał zła długość lufy do złego typu cylindra. Przez co w różnej konfiguracji masz różne fpsy

Link to post
Share on other sites

Totalnie nie mam pojęcia jak miałoby to działać.

 

Tak po ludzku: sprężyna jest jedna, typ cylindra jeden, długości luf 2. jedna jest dłuższa, druga krótsza.

Zatem powiedzmy że cylinder jest dobrany do lufy dłuższej, a zakładamy krótszą. FPSy mogą nam nawet podskoczyć, a na ryj poleci skupienie w końcowej fazie lotu.

 

Cylinder dobrany do krótszej lufy, dajemy dłuższą: spadek FPS.

 

Tylko chyba to nie w tą stronę ma działać?

Link to post
Share on other sites

Najłatwiej coś takiego osiągnąć średnicą lufy np. standardowa lufa Promyk 6.03mm, a w wersji CQB Promyk 6.20mm. Różnica będzie na pewno duża, pytanie tylko czy aż 50-70 fps. To tylko teoretyzowanie, trzeba włożyć i sprawdzić.

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej możliwe, i to w każdej replice. Nath, złóż sobie gearbox pod zestaw do lasu, dołóż drugi upper w którym rozszczelnisz komorę z gumką - i masz zestaw do CQB. Szczytowo - udało mi się tak regulować moc z 460 do lekko ponad 300 fps, bez większych strat w jakości repliki czy rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

Taa... Jeśli masz szkielet cnc lub kwa 2gx przecież jak masz nieszczelności nie ma siły która wychamowywuje tłok tylko wali z całej siły w szkielet to najlepszy pomysł nie jest ;) Co do sposobu z lufami zamontowany miał Cylinder typ0(niby nie do końca bo była to emke g&g z blow backiem) w każdym razie. Przy lufie 26xmm miał 350fps po zamontowaniu lufy 44X mm miał 420(czy 415) fps. Nasuwa się tylko znów pytanie czy nadmiar powietrza przy krótkiej lufie nie sprawi że kulki będą zdmuchiwane. Nie testował tego w warunkach polowych bo nie.miał okazji :)

 

Sorki za ewentualne błędy ort, gramatyczne bo pisałem z telefonu a dziad mi przekrecał wyrazy

Link to post
Share on other sites

OK.

 

Karmazyt, szczerze gratuluję idiotyzmu, i zazdroszczę szczęścia.

Jaki to szkielet, tak z ciekawości pytam?

Sprężyna obstawiam jakieś M120, więc miał szanse. Taka 'metoda' to chyba najprostsza droga do zabicia gearboxa. Tak jak blackblut powiedział, przy nieszczelności w tłoku nie tworzy się sprężanie, które w ZNACZNEJ mierze wyhamowuje pędzący tłok i ZNACZNIE zmniejsza udar na głowicę cylindra a więc i na szkielet.

 

Co do sposobu kolegi blackbluta: Cylinder jest dobrany do lufy dłuższej, daje tam prawidłowe FPSy i odpowiednią ilość powietrza, więc tor lotu jest ok. Natomiast na krótszej lufie, ilość powietrza jest taka sama, lufa jest krótsza przez co kulka krócej się w niej rozpędza, więc na wylocie FPSy są niższe, jednak po opuszczeniu lufy ona wciąż przyspiesza, a ponieważ dostaje po dupie pozostałym powietrzem to skupienie i celność lecą na pysk.

 

A gdyby chrono na tym za dużym cylindrze przystawić w takiej odległości, w jakiej byłby wylot odpowiednio dobranej (tej dłuższej) lufy, to sądzę że wynik byłby całkiem podobny.

 

Ergo, według mnie, wciąż się nie da.

Link to post
Share on other sites
Sprężyna obstawiam jakieś M120, więc miał szanse. Taka 'metoda' to chyba najprostsza droga do zabicia gearboxa. Tak jak blackblut powiedział, przy nieszczelności w tłoku nie tworzy się sprężanie, które w ZNACZNEJ mierze wyhamowuje pędzący tłok i ZNACZNIE zmniejsza udar na głowicę cylindra a więc i na szkielet.

 

Tylko chodzi o rozszczelnienie komory i gumki hop-up, a to nie ma związku z rozszczelnieniem "tłoka?".. Wg tego co zrozumiałem w gb nic nie grzebiemy, gubimy tylko część powietrza, która z gb się wydostaje poprzez rozszczelnienie komory, kulka ma mniejszą prędkość wylotową. Natomiast jak to zrobić, żeby było w miarę stabilne fps-owo ( jak się zdarzy kilka strzałów po 400fps w cqb to można komuś krzywdę zrobić) to pozostawiam koledze do rozwinięcia;)

Link to post
Share on other sites

Szczerze fox jeśli bardzo b.się uparł ale to tak konkretnie. Zapioł bym lufę do frezarki i wywiercil w niej parę dziur. Tak jak jest to robione w paintballu co prawda musiał bym kupić specjalny frez bo takowego nie mam by ładnie zaokrąglić(sfazowac) od środka otwór

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...