Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 do około 3500-4000 zł. (wraz z tuningiem)


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jako że dotychczasowa przygoda z ASG "była tworzona" na sprzęcie znajomych, oraz bardzo mnie to zainteresowało, to nadszedł czas na wybór własnej repliki. Wybór padł na M4, najprawdopodobniej firmy G&P. Po przeczytaniu podpiętego tematu jestem niemal zdecydowany.

Jednak mam kilka pytań:

 

1. Jaki konkretny model polecacie?

2. Co należy wymienić na początku?

3. Czy do 4000 zł kupię dobrą eMkę, czy mimo wszystko po jakimś czasie trzeba będzie tuningować nadal?

4. Jaki kolimator otwarty polecacie do 500-800 zł (poza budżetem)

5. Polecacie konkretne sklepy?

 

 

6. (opcjonalnie) Jakie inne karabiny polecacie za te pieniądze? (Snajperka mnie nie interesuje)

 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edited by Realistico
Link to post
Share on other sites

Z takim budżetem to możesz zaszaleć. :icon_biggrin:

 

1. Każdy model danego producenta ma te same wnętrzności i różni je tylko wygląd zewnętrzny (czyli różne oznaczenia, fronty, kolby, chwyty itd.). Oczywiście mowa o modelach danej serii, bo serie ekonomiczne (budżetowe) mają czasem gorsze części. Musisz po prostu wybrać to co Ci się podoba. A z takim budżetem to możesz kupić jakąś markową M4 albo same body i dobrać wymarzony front np. Madbulla. Napisz może co Ci się podoba - szyny RIS, fronty free float, low profile itd.? Oraz jak bardzo stawiasz na realizm, czyli czy konieczne są dla Ciebie oznaczenia i materiały z jakich są wykonane poszczególne części. W tej cenie możesz szukać M4 od chociażby KA i G&P albo złożyć customa na częściach Madbulla.

 

2. Gumkę, kable, wtyczki, mosfet... Ale Tobie i tak starczy na wymianę praktycznie wszystkiego. :icon_wink: Napisz może ile chcesz fps uzyskać, bo jak przykładowo 450 fps, to nie warto wywalać wszystkich stockowych części. Bo budżet Tobie pozwala na szkielet CNC, lufę PDI i inne bajery (zakładam, że replika ma być do lasu), ale pytanie czy jest sens?

 

3. Do tej kwoty kupisz ładnie wyglądającą, markową eMkę. W stocku żadna replika nie powala osiągami, więc żeby zwiększyć swoje pozytywne odczucia z jej użytkowania wypada polepszyć jej zasięg, celność i niezawodność. Markowa eMka po wyjęciu z pudełka też posłuży Ci długo. Jak dobrze zrobisz tuning, to też długo będziesz się cieszył bezawaryjną pracą.

 

4. Koli chcesz koniecznie otwarty? W tej cenie możesz szukać EOTech'ów HurricanE, budżetowych kolimatorów do broni palnej (np. Bushnell, Vortex). Albo kupić 3 EOtech'y EXPS3-2 od tomkapl. :icon_razz: Tu też chyba musisz podać jakiś przykład co Ci się podoba.

 

5. http://forum.wmasg.p...rum/268-opinie/

 

6. W tej cenie kupisz niemal każdą replikę dostępną na rynku. Oczywiście są drobne wyjątki jak mini guny, wielkokalibrowe karabiny wyborowe czy jakieś limitowane serie. Tu też zależy co Ci się podoba: M4, HK416, G36, MP5, AK, RPK, G3, P90, AUG, F2000, M249, M60, PK itp. Chyba, że masz na myśli dosłownie karabiny takie jak M14.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Więc tak. Spodobała mi się ta m4 http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=5518 . Lubię masywne, proste karabiny, fajnie gdy nie wyglądają jak paintball/star wars. Chciałbym osiągnąć 450~500 fps. Co należałoby w niej dodać/zmienić?

 

Kolimator koniecznie otwarty, ale waham się, więc to temat na później.

 

Nie rozmawiamy o tuningu replik w tym dziale. Buniek92

Link to post
Share on other sites

Więc tak. Spodobała mi się ta m4 http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=5518 . Lubię masywne, proste karabiny, fajnie gdy nie wyglądają jak paintball/star wars. Chciałbym osiągnąć 450~500 fps. Co należałoby w niej dodać/zmienić?

 

Kolimator koniecznie otwarty, ale waham się, więc to temat na później.

 

Nie rozmawiamy o tuningu replik w tym dziale. Buniek92

 

Ja mam customa na bazie G&P zrobionego przez Asgshop i mogę Ci z czystym sumieniem polecić zgłoszenie się ich serwisu, doradzą Ci profesjonalnie, dadzą multum opcji do wyboru i cierpliwie wysłuchają wszystkich twoich pomysłów.

Edited by Azariash
Link to post
Share on other sites

Poczytaj o ptw. Z taką kasa możesz mieć praktycznie dowolną konfigurację sprzętu. Musisz określić gdzie będziesz się strzelać, czy las czy budynki czy mieszany. Czy czy to budżet na samą replikę czy na baterię ładowarkę, dodatkowe magi?

 

 

Buniek92 nie przesadzacie trochę? Facet założył temat o replikę za 4k ludzie poprosili o określenie parametrów, to określił, a teraz ma zakładać kolejny temat w dziale tuning, o kolimator i inny front tez będzie musiał założyć osobne tematy?

 

Nope. Tu tylko nie rozmawiamy o tuningu. To takie małe zabezpieczenie przed użytkownikami nagminnie zakładającymi nowe konta :icon_wink: Oczywiście tolerujemy dyskusje o wymianie części które warto wymienić na starcie. Wychodzimy z założenia, że osoby chcące mieć ponadprzeciętnie mocne repliki są w stanie same poszukać informacji na interesujące je tematy na forum. Buniek

Link to post
Share on other sites

Poczytaj o ptw. Z taką kasa możesz mieć praktycznie dowolną konfigurację sprzętu. Musisz określić gdzie będziesz się strzelać, czy las czy budynki czy mieszany. Czy czy to budżet na samą replikę czy na baterię ładowarkę, dodatkowe magi?

 

4000 to nie jest kwota sztywna, jeżeli warto, to mogę trochę dołożyć, baterię ładowarkę itp nie wliczać do budżetu, ale możecie napisać jaką kupić.

 

Raczej działam w terenie, rzadziej w budynku (80/20)

 

Zastanawiam się nad złożeniem eMki od podstaw, skoro i tak wymieniłbym większość części. Wszystkie części wybrane, bez żadnych cięć na kosztach.

Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...