Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PTT z podwójnym przyciskiem do nadawania


Recommended Posts

Fajnie wyszło, choć wygląda na dość ciasny. Nie myślałeś nad tym, by jeden przycisk umieścić na krótki boku obudowy?

Btw. ja stworzyłem dokładnie taki PTT, o jakim pisał C4Int. Ta sama obudowa, nawet takie same przyciski znalazłem :)

Wykorzystałem przewód spiralny od gruszki z podwójnym PTT Baofenga, która i tak była niezdatna do użytku. W środku jest dużo miejsca - zmieści się jeszcze gniazdo na jacka do podłączenia telefonu oraz przełącznik, przełączający między odbiorem z radiotelefonu a apartu komórkowego. Jak by się uparł, to wcisnąłby jeszcze mały mikrofon (również z gruchy Baofenga) i wtyk microjacka, żeby podpiąć zestaw kamuflowany. Do pełni szczęścia zabrakłoby już tylko łączności bezprzewodowej ;)

Link to post
Share on other sites

Tak mam zrobione w obecnej wersji takiej na szybko ale zrezygnowalem aby miec uklad przewodow z radia i do boemana w jednej lini bo tak mi najwygodniej :) Mysle jeszcze nad jednym przycisku takim podluznym na glowny kanal, ktorego uzywac bede priorytetowo, a mniejszy na gornej scianc do komunikacji z innymi. Ale to na razie tylko pomysly.

Link to post
Share on other sites

Skręcanie kabelków lepsze od lutowania? To ja chyba nie znam sie na elektronice...

 

Pisząc na pająka mam na myśli że wszystko jest do siebie polutowane. Tak jak powinno być i jest robione w innych ptt. Wszystko w obudowie. A Ty możesz sobie zrobić jak zechcesz :)

Link to post
Share on other sites

@Rogaś: ładnie wyszło. Mam pytanie praktyczne - montowałeś w PTT jakieś dodatkowe elementy czy po prostu połączyłeś przewody? U mnie, po prostym połączeniu przewodów słyszę świetnie, ale nadawanie jest bardzo ciche - tj. rozmówcy ledwo mnie słyszą i to gdy mikrofon mam praktycznie przytknięty do ust. Nie wiem teraz, czy to kwestia mikrofonu w zestawie słuchawkowym czy konieczna jest jakaś przeróbka w samym PTT.

Kolejne pytanie, już do ogółu - zna ktoś jakieś źródło, gdzie można dostać gniazdo Lemo 5 pin za rozsądną cenę? Dorwałem oryginalny zestaw słuchawkowy Bowman od Selexa z wtykiem Lemo właśnie i chciałbym go dostosować do tego PTT, który posiadam, nie rozwalając przy tym złącza.

Link to post
Share on other sites

...U mnie, po prostym połączeniu przewodów słyszę świetnie, ale nadawanie jest bardzo ciche - tj. rozmówcy ledwo mnie słyszą i to gdy mikrofon mam praktycznie przytknięty do ust. Nie wiem teraz, czy to kwestia mikrofonu w zestawie słuchawkowym czy konieczna jest jakaś przeróbka w samym PTT...

Jeśli zestaw słuchawkowy jest oryginalny-wojskowy to potrzeba wzmacniacza do mikrofonu.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...