Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ustawienie Hopa a celny strzał... ?


Recommended Posts

Cześć. Mam do Was pytanie.

Replika PJ LR300

Graty w środku nowe i przestrzelone już z sporo kulek na samej regulacji hopa z 2k kulek.

Próbuję wyregulować hopa na celny strzał powtarzalny 50m, cel jakoś ma 30/50cm i kulka raz na jakiś czas trafi, chciałbym uzyskać 6/10 strzałów celnie

Kulki dolatują, problem w tym że albo jak dolatują do celu to wydaje mi się ze bardzo wolno, lub miota nimi na boki przed celem.. jak by ktoś nimi sterował... .

 

Replika ma założone nowe graty :

 

SHS - Wentylowana głowica tłoka PO

SHS - Cylinder SHS typ 0

SHS - uniw tłok z wycięciami 14met zębów SHS

SHS - dysza do m4 SHS / super shooter

ARMA Cylinder Head - CNC - V2/V3

MadBull - Sprężyna M120

G&G - Hop-Up rubber no.G-10-061

King Arms - komora

Guarder - lufa 363mm 6.02mm

Kable i wtyczki wymienione

Bateria Redox 1100mAh 11,1

Kulki 0.25g P.S.B.P.

435FPS

 

Ktoś coś doradzi ? lub wytłumaczy czy jest to możliwe do zrobienia ?

 

Ps. Raz udało mi się celnie strzelić z 50m 4 razy z rzędu tylko nie potrzebnie ruszyłem regulacją i nie mogę tego za h ustawić, nie wiem czy to był przypadek że tak trafiałem... .

Link to post
Share on other sites

Yyy coś źle napisałem, czy źle dobrane graty?. Nie ja to składałem, nie jestem obeznany w temacie, więc nie wiem co i jak. Zamiast emoty dawać napisz z czego Ha :-P

 

Metalowy cylinder typu 0 produkcji firmy SHS przeznaczony do luf wewnętrzny o długości od 300 do 400 mm.

Guarder - Lufa Precyzyjna 6.02/363mm

Edited by Diduś
Link to post
Share on other sites

Oki, co do cylindra, już wiem co i jak ale zapomniałem dodać ze wszystko było zmieniane z 3tyg temu. a lufe i komorę zmieniłem tydzień temu a były seryjne PJ. Czyli morał taki że teraz muszę wymienić cylinder by było lepiej. Bo rozumiem że kolega wyżej wyśmiał lufę i cylinder bo nie idą teraz w parze, dobrze zrozumiałem ?

 

Jak wystrzelam, te 0.25 kupię dla testu 0,28 madbull dobry wybór będzie?. I czy dobrzy zatrybilem z komorą i lufą?

Link to post
Share on other sites

Dobra, przeczytałem cały temat z podanego linku wyżej http://forum.wmasg.p...p-ma-znaczenie/ .

I powiem szczerze, że cały temat jak dla mnie jest chaotyczny z kilku postów na 20parę stron można czegoś się tam dowiedzieć.

Dla zielonej osoby czyli mnie, te informacje i tak zbyt dużo nie wnoszą widzę, ponieważ są tam przepychanki i co chwilę ktoś chce być mądrzejszy od kogoś innego lub się kłócą kto ma rację i dlaczego tak a nie inaczej.

Jedynie co wywnioskowałem to to, że kulki mogą coś poprawić w celności oraz dalszej odległości strzału oraz zmiana cylindra może polepszyć luba nawet pogorszyć osiągi lub tak zwany kwiatek, czyli pewnie latanie kulek na boki ( tak rozumiem słowo kwiatek ) .

Drugie moje stwierdzenie że jak mam dobrać cylinder to jeden z tych dwóch. Typ 1 STNDR - Lufy od 350mm do 450mm

Typ 2 BU - Lufy od 300mm do 400mm

jaki lepszy i czy dobrze ogarnąłem temat ?

 

 

 

Kocur666 napisał tam :

ps. Mimo ze temat pokazuje inaczej - pojemnosc cylindra ma nieduze znaczenie. Rozbierznosci moga byc ogromne a replika bedzie strzelac tak samo.

Czesto, gesto nie uwzglednia sie:

1. Rodzaju kulek

2. Partii kulek tego samego producenta.

3. Rodzaju gumki hopa

4. Zuzycia gumki hopa

5. Rodzaju lufy

6. Uszczelnienia gumki z lufa

7. Rodzaj zakonczenia dyszy

8. Dlugosc dyszy w zaleznosci od gumki hopa

 

Ta sama replika przy wymienionej gumce moze strzelac swietnie a potem kiepsko jak zmieni sie lufe na innego producenta (dlugosc ta sama, jakosc podobna).

Kolnierz moze inaczej sie ukladac, zmiana dyszy moze poprawic albo wszystko zepsuc.

Ogolnie zmiennych jest tak duzo, a zmiana na lepsze tak niewielka, ze policzyc kiedy jest super a kiedy juz przestaje jest praktycznie niemozliwe.

W wiekszosci przypadkow sa to tylko pobozne zyczenia uzytkownika. Kupilem cos nowego - bedzie super.

Link to post
Share on other sites

Bo ludziki dosyć chaotycznie robią upgrade'y... Często wymieniają cylinder na pełny (typ "0") żeby fpsy skoczyły... ale lufka ori -czyli wiatr w niej hula. No i ta nadwyżka powietrza gdzieś się w sumie skompensuje (na nieszczelnościach) replika strzela w miarę, na pewno dalej,ale następny krok to lufa precka-no i tutaj już układ się jakby w jednym punkcie bardziej doszczelnia. I masz flower spray na końcu zasięgu skutecznego..

Drugi przypadek to taki, że na wymiankę idzie pierwsza lufka, a że chinol ma przewiewy (i nie tylko tam), jak dobry sklep na wyprzedaży, to fabrycznie wsadza pełny cylinderek, więc użyszkownik co robi przy wymiance? wkłada ten sam typ cylindra...

Kiedy cały układ doszczelnimy to pojemność ma znaczenie.

Możesz jak koledzy wyżej doradzali użyć cięższych kulek- może zasięg spadać za to celność wzrosnąć.

A na nadwyżki powietrza to są Wide Bore'y a nie Tight'y (precki).

Link to post
Share on other sites

Dobra Oki, tak jak wspomniałem jestem nowicjuszem i nie ja składam i robię moją replikę. Co do wyboru komory oraz kulek co polecacie? I ktoś mi napisał że może być dystanser źle dobrany, jego miękkość. W tamacie z cylindrami, jak coś mi się wydaje że kumam i już wiem jaki cylinder, to nagle po przeczytaniu kilku postów glupieje.. Dlatego wolę kupić dobry taki jak doradzicie.

Link to post
Share on other sites

Nie od razu Kraków zbudowano :icon_biggrin: Cylinder typ 1/2, kulki 0,28/0,3 G&G. Gumka musi dobrze podkręcać, oraz być szczelna z dyszą. To już trzeba sprawdzić. W moich replikach montuję Systemę Energy. Nie wiem kto składa Ci repliki, ale takie rzeczy powinien wiedzieć :icon_biggrin:

 

Jeszcze pytani kontrolne: Kiedy ostatnio czyściłeś lufę?

Link to post
Share on other sites

Lufa. Jest nowa ma max 1,5tyg wszystko robione w serwisie. Cały sprzęt nowy w sumie. Tylko jak pisałem lufa oraz komora była wymieniona ostatnia, gdyż nie miałem odrazu kasy by zrobić wszystko na raz. To teraz tak naprawdę, najlepiej dać komuś replikę by mi sprawdził to na dwóch komorach i wybrał co lepsze?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...