Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elcan specter może i będzie, ale w dalszej przyszłości. A z tym małym boxem to nie minimi 7,62! :icon_razz:

 

W dwójnogu mam zjechane nóżki, w miejscu w którym blokują się na montażu, do tego sprężyna jest ubita (wymiana wiele by nie kosztowała, ale tak czy siak chcę wymienić cały). A co do wymiany montażu, to już to zrobiłem (gdy ten znalowy pękł na pół xD). Ten, który mam teraz jest z dobrej stali, wyfrezowany przez mojego znajomego czarodzieja od zadań specjalnych :icon_razz:

JpcsUDo.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

W sensie masz ten wspaniały tytanowy dwójnóg z mk48?

main.jpeg

 

 

Zasięg w stocku był całkiem niezły jak na jej moc - mogłem pokrywać ogniem (bardziej lub mniej celnie w zależności od sprężyny) na około 70m. Kultura pracy była bardzo wysoka (niskoobrotowy silnik PJ nie robił wiele hałasu), ale szybkostrzelność na prawie każdej baterii była taka sama.. sporo za mała, więc zmieniłem silnik na G&P M120, i śmiga tak jak chciałem.

 

Pojawia się sporo pytań o to, co jest w środku, więc miejmy to z głowy:

-G&P M120 motor

-Zębatki SHS 18:1 HT o pogrubionych tarczach

-Tłok SHS (pełna stalowa szczęka)

-Głowica tłoka aluminiowa VFC

-głowica cylindra aluminiowa G&P

-cylinder typ 2 VFC

-dysza stalowa od m4 G&P - musiałem ją na tokarce skrócić o jakieś 0,3mm by umożliwić podawanie kulek.

-kable niskooporowe z odwodem na zasilanie magazynka BOX z baterii repliki

 

Wielu ludzi uważa, że SHS to kupa złomu, ale ja od ponad roku śmigam tym samym tłoku SHS ze stalową szczęką, mam przemielone już spokojnie 150k kulek. Nie ma na nim większych śladów zużycia. Ponadto w poprzedniej replice również miałem taki sam tłok, i w kilka innych giwer na serwisie też go montowałem. Chyba jeszcze nikomu nie wysiadł. Proste części mechaniczne SHSa nie są złe.

 

Piszę o tych częściach SHS dla tego, że w krowach mechanizmy mają cięższe życie niż w replikach szturmowych. Tak czy siak w końcu coś nie wytrzyma, więc nie ma co przepłacać za części typu tłok czy zębatki - za cenę jednego tłoka modify można kupić chyba 3 tłoki SHSa... wybór dla kaemisty jest raczej oczywisty.

 

No i mam boxa, w którym silnik zmieniłem na sporo większy, niskoobrotowy silniczek modelarski, do którego wsadziłem ten maluśki komutator ze stockowego motraxxa. - stockowy silnik przeżył około miesiąca na zasilaniu 7,4 po czym ze szczotek nic nie zostało.

Teraz box daje radę znakomicie, podaje kulki gdy naciskam spust i ogólnie jest mechanicznie niezawodny (co innego wtyczka tamiya łączeniu boxa z kablami repliki... :icon_mad:

http://imgur.com/a/C4UEM

 

tak to teraz brzmi:

https://www.dropbox....122859.mp4?dl=0

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Replika pomalowana, dorobiliśmy stalową muszkę (http://imgur.com/a/f9F8z ) i dorzuciłem przerobionego DBALa A1... tak tymczasowo, póki mam ważniejsze wydatki niż DBAL A2.

Nadal brakuje mi na tej replice trochę ciemniejszego koloru, czegoś pomiędzy mud brown fosco a khaki krylona. Ktoś zna taki kolor?

 

CJVgdLZ.jpg

617NsPc.jpgODeJqpY.jpg

 

Wybaczcie ten nieprofesjonalizm w postaci odciągniętej dźwigni przeładowania... nie zauważyłem.

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

To chyba było produkcji king armsa, staroć straszna... ale zaskakująco dobrze wykonana jak na puszkę pod batkę. Kupiłem na wmasgu za kilkadziesiąt zł, pociąłem i badziewnie skleiłem, bo więcej mi nie potrzeba póki co. Niewprawne oko nie odróżni z daleka, ale ogarnięty rekonstruktor by mnie za to chyba zabił :icon_biggrin:

 

VjB6Z4l.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Atrapa rury cylindra gazowego, lub po airsoftowemu: trzpień od dwójnogu zrobiony ze stali narzędziowej. Powoli dorabiamy co się da ze stali, żeby to nie była tylko zabawka do stania na półce, a niezawodna replika na mil-simy. Ta akurat tuleja ma zapewnić maksymalną sztywność lufie bez przykręcania jej do korpusu, i chyba spełnia swoje zadanie :icon_smile:

 

 

zIaQYFq.jpg

gqrKzde.jpg

2Jm0Brd.jpg

 

 

 

element pomalowany i zamontowany:

 

 

0x1qrXK.jpg

Yx819EA.jpg

 

 

 

Poza tym zwiększyłem też rozstaw szyn RIS o 12mm. Wytoczyłem odpowiednie tuleje i wkręciłem dłuższe śruby. Jako rozwiązanie tymczasowe spełni swoją rolę, bo i tak już mi się marzy kopia szyn FN z jednego kawałka aluminium :icon_mrgreen:

 

 

 

Koa9n1U.jpg

lOlQIDA.jpg

iT5R13B.jpg

 

 

 

PS: Nowy korpus, kolba PARA i dwójnóg już w drodze. Poza tym wpadł mi w ręce kolejny chwyt transportowy od ostrej oraz stopka kolby, oryginał. :maniak_jezyk2:

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przyszły dziś ładne rzeczy.

1.Kolejny oryginalny chwyt transportowy, który posłuży do zrobienia następnej lufy:

http://imgur.com/a/RoRtQ

 

2.Stopka kolby z oryginału. Jest wykonana z aluminium i pięknie matowo wykończona. Nie mogłem jej sobie odpuścić zważywszy na cenę 30 zł na aukcji :3

http://imgur.com/a/yER3z

Ta akurat jest w stanie magazynowym, więc raczej nie była nigdy używana. Ze zdjęć na aukcji wynikało, że musi pasować do mojej kolby i nie pomyliłem się.. chwila pracy pilnikiem i weszła.

http://imgur.com/a/Pd5z7

 

Jako ciekawostkę dodam, że jest o prawie 200g lżejsza od stopki A&K ze znalu. Jest to praktycznie jedyna użytkowa różnica między tymi dwoma. Gdyby nie to chińska część równie dobrze nadawałaby się do palnej broni.

ZazArgF.jpg

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Dziś popołudniową drzemkę przerwał mi kurier, najlepsza pobudka jakiej kiedykolwiek doświadczyłem, hehe.

Po pół godziny pracy miałem już coś takiego:

x0GkGZd.jpg

 

Po kilku kolejnych znowu wyewoluowało, i to nawet w dwóch wariantach :icon_razz::

 

xJsLQax.jpg

EJEoLM6.jpg

lSryIPP.jpg

 

 

I jest już owy montaż pojazdowy, bardzo długo na niego czekałem :icon_smile:

Kh5iL8U.jpg

 

 

 

Najwięcej w sumie zajęło mi przerobienie RISów tak, by pasowały z montażem pojazdowym. Trzeba było skrócić blachę do której są przykręcone i wypiłować w niej odpowiedni kształt. Szyny pasują teraz bardzo ładnie, i trzymają się tam bardzo pewnie :icon_smile: Wszystko udało się zrobić bez wychodzenia z domu, więc chyba nie jest to nic trudnego :)

 

1O48w6V.jpg

N6wCuFN.jpg

DsSoH3T.jpg

 

 

 

Długo to trwało, ale nie minęły mnie także typowe usterki związane z minimi. zaczep zespołu spustowego w końcu się poddał :(. Jutro zobaczymy co da się z tym zrobić, może nawet w stali go skopiuję :icon_smile: Wiem, że ten element to fatum każdego świniaka, więc mogę też zrobić parę na sprzedaż, jeśli jest tu ktoś zainteresowany to zapraszam, ustalimy wszystko.

 

chiTRwO.jpg

Link to post
Share on other sites

Puszka nie służy do baterii tylko do stylizacji, to jest dla mnie absolutny must be! :icon_biggrin:

A kable mam poprowadzone do tyłu i w ładownicy na kolbie trzymam "kostkę" 2200mAh :icon_razz:

 

Hmm, jeśli kolba para ma być wogóle użyteczna, to będę musiał zrobić podwójne kable z wyjściem na przód i na tył... pod lufą już mieściłem różne baterie, ale teraz może być z tym problem, bo przez dużo szerszy profil lufy i śruby wzmocnione od wnętrza nakrętkami mało co tam wejdzie... a przecież marne 1500 mAh mnie nie zadowoli w replice, w której gearbox i magazynek są zasilane z tej samej baterii. Kupno dwóch dodatkowych batek też mnie nie przekonuje...

 

ILy5OkT.jpg

 

 

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

A faktycznie, na kolbie jest pojemnik, nie zauwazylem.

Jak nie zmieniasz boxa, moglbys sie pokusic o wmontowanie baterii w niego jakos, jezeli faktycznie pod lufa nie starczy miejsca, choc na 1500 powinno go wystarczyc. Moze nawet taki:

http://azteko.pl/electro-river-akumulator-lipo-11-1v-2000mah-3-modulowy-2550c-sf-p-9866.html

zalezy tylko jak masz te sruby od spodu.

Edited by Katana
Link to post
Share on other sites

Przeliczyłem koszty i zrobiłem sobie listę rzeczy do zrobienia... i wychodzi na to, że zaczyna się "serious buisness".

Generalnie w tym momencie mogę już powiedzieć, że pracę nad repliką minimi 7,62 trzeba podzielić na dwa etapy:

1.Stylizacyjny

2.Rekonstrukcyjny

 

W pierwszym etapie, który właśnie tak jakby się skończył wydatki mogą sięgnąć trochę ponad tysiąca złotych. Części, które trzeba dorobić są raczej proste w budowie i nie ingerują w działanie repliki. Po takich modyfikacjach otrzymujemy po prostu zabawkę trochę przypominającą nasze maximi.

 

W drugim etapie, który właśnie zaczynamy robi się nieciekawie, bo trzeba kupić bardzo drogie rzeczy, takie jak magazynek, szyny RIS i chwyt pistoletowy (który cudem mam nadzieję znajdę). Dodatkowo niektóre przeróbki (modyfikacje pokrywy komory zamkowej i usunięcie gniazda STANAG) mocno ingerują w bebechy repliki, obawiam się, że dojdzie nawet do przeróbek szkieletu gearboxa i zaprojektowania zupełnie nowej komory.

 

Poniższe porównanie pokazuje jednak, że z wyglądu mamy przecież bardzo duże podobieństwo, i jeśli ja w tym momencie mówię, że to jest nadal zabawka, to chyba powinniśmy wszyscy iść się zastrzelić :icon_razz:. Ale gdyby chodziło mi po prostu o replikę podobną do minimi 7,62, na pewno skończyłbym ten projekt na pierwszym etapie.

82MjtnM.jpg

 

Lista przeróbek wykonanych dotychczas, kolejność chronologiczna + lista do zrobienia:

 

 

-montaż dwójnogu

-tłumik płomienia

-lufa

-kabłąk spustu

-chwyt transportowy

-blok gazowy

-kolba z przewodami na tył

-przeróbki na szynach RIS

-muszka

-cylinder gazowy/trzpień dwójnogu

-wzmocnienie rączki przeładowania

-wymiana korpusu

 

Gdyby sumiennie podliczyć bezpośrednie koszty każdej z tych operacji wyszłoby coś około 1500zł.

 

Do zrobienia na chwilę obecną:

-magazynek

-usunąć gniazdo stanag,poprowadzić kulki od spodu bezpośrednio z boxa do komory (jak w m249 G&P)

-poszerzyć feed tray

-dorobić dźwignię blokady lufy

-wysunąć feed tray +15mm

-podwyższyć pokrywę komory zamkowej o 10mm

-przesunąć chwyt pistoletowy o 20mm do tyłu, dorobić nowy szkielet zespołu spustowego oraz kabłąk.

-dorobić blok główny (montaż pokrywy oraz lufy)

-uzupełnić wyrwę w korpusie w miejscu, gdzie znajdują się szyny RIS.

-dorobić szyny RIS

-dorobić stalowy blok gazowy.

 

 

 

 

Szczegółowe zdjęcia:

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...