Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14: Cyma czy ASGDK?


Recommended Posts

Witam!

 

Zamierzam po dłuższej przerwie wrócić do ASG i zastanawiam się nad kupnem nowej repliki. Jako, że z 10 lat się nie strzelałem kompletnie straciłem rozeznanie w sprzęcie - firmach i sklepach - proszę więc o pomoc.

 

Mój wybór padł na M14 bo po prostu mi się podoba :icon_smile: Z tego co wygooglałem w granicach 600-700 zł mogę nabyć replikę CYMY lub ASG - DK (Action Sport Games). O Cymie trochę zdążyłem naczytać i niby nie jest najgorzej w tym przedziale celowym - nie mogę za to znaleźć konkretów o ASG - zwłaszcza bezpośrednie porównanie z Cymą. Mógłby ktoś mający rozeznanie rzucić nieco więcej światła - który warto bardziej (pod kątem jakości wykonania / trwałości?

 

Podnosząc nieco poprzeczkę - widzę, że w granicach 1000 zł mogę kupić Cymę z prawdziwym drewnem - ale ta sklejka kompletnie mnie nie przekonuje... Może i w dotyku drewniana, ale efekt wizualny dość kiepski. Za to ASG oferuje w tym przedziale cenowym M14 z seri 'Pro Line'. Do końca nie wiem co to oznacza - ze zdjęć widzę, że mają np. wybite napisy i numery co według mnie jest fajne - ale nie wiem czy warte 400 zł... Czymś jeszcze różnią się od 'Sport Line'? Jakieś lepsze bebechy?

 

Generalnie w kilku sklepach gdzie sprawdzałem nie ma zbyt dużego wyboru - zwłaszcza w wersji 'drewnianej' która najbardziej przypada mi do gustu. Może jakieś inne propozycje - inni producenci poza dwoma wspomnianymi?

 

Nawet kupując tańszą opcję jestem gotów dołożyć te parę stów na wymiane kilku rzeczy, które mogą być bolączkami. Więc też byłbym wdzięczny o ewentualny porady pod tym katem.

 

Z góry dziękuję!

Edited by Gizbern
Link to post
Share on other sites

Cóż, apropo danych technicznych nie jestem w stanie za dużo powiedzieć. Miałem replikę cymy w rękach i mogę powiedzieć tak: imitacja drewna jest całkiem niezła. To kwestia gustu, ale według mnie tworzywo daje radę. Osiągi też całkiem przyzwoite, przynajmniej w tym egzemplarzu. Ponad 40 m zasięgu skutecznego w stocku, jedynie przy wymienionej gumce Hop-Up. Replikę czuć w rękach, waga robi swoje. Bardzo klimatyczna i wspaniały dźwięk przeładowania jeśli już o tym mowa. Lepiej, żeby ktoś doświadczony się wypowiedział więcej, ale według mnie jest to spoko replika.

Edited by Romothon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...