Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powoli z rozwagą, czy szybko i chaotycznie? Czyli jak zacząć?


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Replika zamówiona :)

Co do wypodkładkowania GB, wątpię aby to zrobili. Rozmawiałem z ich serwisem i twierdzą, że te GB są dobrze wypodkładkowane i nie trzeba grzebać, a jeśli coś padnie to zawsze można wysłać na gwarancję i wymieniają na nowy..

Także pozostaje im wymiana gumki i mam nadzieję zmiana smarów.

 

Warto byłoby dopisać taką informację w poradnikach dla początkujących, dotyczących przeglądów zerowych, wymiany smarów i wypodkładkowaniu GB. W jakimś poradniku było napisane o wymianie smarów, ale nie pamiętam czy tu na forum, czy gdzieś indziej.

Link to post
Share on other sites

Nie dziwię się serwisantom. Wymiana gumki HU to kilka minut roboty, a żeby wymienić smary, albo wypodkładkować trzeba cały gearbox wyjąć, rozłożyć, wyczyścić i poskładać na nowo. Śmiało możesz strzelać się bez tych zabiegów, zrobione nieumiejętnie, albo na szybko dadzą więcej szkody niż pożytku.

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Ja również jestem nowy, dlatego pragnę powitać wszystkich forumowiczów.

 

I tak samo jak Ty dysponuję identycznym budżetem. Więc czytając Twój temat, czuję się, jakbym założył własny. Dlatego, jakbym zadał tutaj jakieś pytania to proszę mi wybaczyć i nie traktować tego "oddzielnie".

 

Myślę, że nie zmieścisz się w 100zł z akcesoriami poza repliką. Każdy ma inne priorytety. Moim nie jest replika, a bezpieczeństwo (replikę zawsze można ulepszyć lub z czasem wymienić na lepszą, a zdrowia NIE). Dlatego radziłbym Ci zainwestować w ochronę oczu, kolan i stóp. Oczy, to wiadomo. Chociaż ja byłem ostatnio w Cytadeli i tam mi Pan polecał Bolle, na które się skuszę. Kolana? Może teraz wydawać się nam, że na kolana ochrony nie potrzeba, ale za 10-20 lat będziemy tego żałować. A stóp też szkoda skręcić, gdy nie mamy obuwia powyżej kostki oraz szkoda, żeby miało coś nam się w nie od spodu wbić.

 

Od listopada czytam, szperam i szukam informacji na temat ASG, żeby niepotrzebnie ludziom doświadczonym truć głowę. Wszystko sobie powoli zbieram, kompletuję i odkładam pieniądze. Ja się nie spieszę, 2-3 miesiące mnie nie zbawią, więc ja to robię powoli z rozwagą. Ale to moje subiektywne zdanie. Powodzenia! :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Kolejne rzeczy do ekwipunku zamówione :)

 

To może po kolei co już zamówiłem - może komuś się przyda?

Z goglami się udało, bo najtańsze widziałem po 73 zł, a tu proszę taka okazja :) Jeśli ktoś będzie jeszcze takich szukał to kupiłem je u użytkownika promocjabhp http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5502244

 

Jak na razie już trochę wydałem, bo do wszystkiego trzeba doliczyć koszty wysyłki - myślę, że dobre 40-50 zł. Łącznie ok 784,20 zł.

 

Do tego w najbliższym czasie dokupię hełm typu fast w cenie 40 zł (używany).

Myślę, że taki szpej na początek w zupełności mi wystarczy :)

Jeśli chodzi o buty, to na razie posłużą mi Nike Mandara - czyli zwykłe zimówki o grubej podeszwie. Zastanawiam się tylko nad ich przemalowaniem na ciemny kolor, aby nie świecić butami. Są specjalne spraye kolorujące do butów.

 

Z czasem będzie trzeba pomyśleć o jakimś pasku, ew. pasoszelkach.

Polecacie pasoszelki Bundeswehry? Wypadają najtaniej, a nie wydaje mi się, aby czegoś im brakowało? Przynajmniej dla początkującego.

Link to post
Share on other sites

Przepłaciłeś trochę za te flecktarny. Mi sie udało kupić spodnie+bluzę za 30zł i jeszcze niektórzy mówili, że jeszcze taniej mogłem znaleźć.

 

 

A co do szelek taktycznych, to ja kupiłem takie jak niżej(podobno dużo osób od nich zaczyna) i kosztują grosze. Ciekawe co one będą warte i jak sprawią się w praktyce.

 

11315_1.jpg?220481

Link to post
Share on other sites

Flecktarny drogo, bo są to prawie maksymalne rozmiary :icon_smile: po za tym tylko tam znalazłem coś na siebie. Oczywiście można taniej, ale są to małe rozmiary.

 

Ja kupiłem na 182cm wzrostu, więc ani nie jestem niski, ani wysoki, taki wzrost często spotykany, więc i z ubraniami nie ma problemu :icon_biggrin:

 

Gdzie takową kamizelkę zakupiłeś? I co ważne - za ile?

Całą z wyposażeniem widocznym na zdjęciu kupiłem za 60zł z "second hand' na grupie "ogólnopolska giełda ASG" na facebooku. Nie mam zielonego pojęcia ile kosztuje taka nowa. Poszperaj po ogłoszeniach oraz komisie tutaj na portalu, ludzie często takich rzeczy się pozbywają :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Nie miałem z nią kontaktu ale słyszałem dużo negatywnych opinii. Ja wolałem kupić kamizelkę flc i powoli obwieszać ładownicami i innymi kieszeniami.

 

Ja słyszałem dużo mieszanych opinii. Wiem tylko, że dobra na początek. Też chciałem zrobić w ten sposób co Ty, czyli kupić zwykłę kamizelkę flc i powoli obwieszać ładownicami, tylko ja się nie znam dobrze na tych bajerach i nie wiedziałem co do czego służy. No i też jest prawdopodobieństwo, że zapłaciłbym za to więcej :icon_confused3:

 

Jnder B, piszac o rozmiarach mialem bardziej na mysli objetosc klatki i bioder :icon_wink: majac w klatce 112 i 114 w biodrach mialem problem ze znalezieniem mundurow w moim rozmiarze.

No chyba, że tak :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

To co i w jakiej ilości się przydaje to sprawa indywidualna i względna. Ładownice są w różnych rozmiarach i gabarytach oraz różne rzeczy się w nich nosi.

Moja rada jest taka, jeśli nie możesz podjąć decyzji co konkretnie kupić na molla, to zacznij od odpowiedniej ilości ładownic na posiadane magazynki (polecam szerokie, acz niegłębokie jednorzędówki, da się w nich pacnąć na ziemię) + cargo na szpargały i ewentualnie zrzut magów jeśli będzie ich niedużo. Inaczej, jak kolega pisał, warto zaopatrzyć się jeszcze w worek na zrzut ;)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

 

Z czasem będzie trzeba pomyśleć o jakimś pasku, ew. pasoszelkach.

Polecacie pasoszelki Bundeswehry? Wypadają najtaniej, a nie wydaje mi się, aby czegoś im brakowało? Przynajmniej dla początkującego.

 

Te spodnie to goretex, raczej do samodzielnego noszenia zimą się nie nadają, w lato się zaś ugotujesz.

 

Niektórzy pasoszelki chwalą, to już sprawa dość indywidualna, najlepiej założyć różne rzeczy i zobaczyć jak się czujesz. Nie mniej istotne jest co chcesz w oporządzeniu przenosić i czy chcesz się chociaż minimalnie stylizować na jakąś armię czy multi-kulti.

Link to post
Share on other sites
Niektórzy pasoszelki chwalą, to już sprawa dość indywidualna, najlepiej założyć różne rzeczy i zobaczyć jak się czujesz. Nie mniej istotne jest co chcesz w oporządzeniu przenosić i czy chcesz się chociaż minimalnie stylizować na jakąś armię czy multi-kulti.

Po sprawdzeniu różnych rozwiązań - Pattern 83, LBV, UTG, pasoszelki w różnych konfiguracjach doszedłem do wniosku że optymalnym rozwiązaniem na weekendową strzelankę jest chest z 4-6 magazynkami (u mnie po 60 kulek), pół litra wody, radio, cargo na pierdoły i zrzut. Cała reszta na respie, na upały dodatkowo camel.

Kup brytyjski chest na allegro za 80 zł, zmieścisz tam wszystko czego potrzebujesz a jak będziesz już wiedział co chcesz nosić a czego nie to sprzedasz go za takie same pieniądze i skonfigurujesz sobie modułowy pod konkretny sprzęt.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...