Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lutownica i chwyt USP sugestie


Recommended Posts

Stipplowałem chwyty do M4 - ważniejsze od rozmiaru grotu jest delikatne i powtarzalne przykładanie go. Za cienki grot ma bardzo małą pojemność cieplną i nie trzyma temperatury (przynajmniej w kolbowych lutownicach, w transformatorowych nie spodziewałbym się tego problemu, ale też nie próbowałem taką). Do konturów przydaje się też grot płaski, a czasami po prostu piłka.

Link to post
Share on other sites

@Merrowing: grubość grotu jest ważna.

Tutaj masz fotkę chwytu w AKMS zrobionego grubym, szerokim grotem dużej lutownicy kolbowej w porównaniu do magazynka zrobionego cieńkim grotem małej lutownicy kolbowej:

 

MsCLoXY.jpg

 

Chwyt był już jakiś czas używany oraz przeszlifowany drobnym papierem ściernym.

Jednakże Mechanixy praktycznie zniszczył.

 

Poniżej fotka chwytu tuż po jego wykonaniu bez szlifowania papierem ściernym:

MWUA6gs.jpg

 

@Lesio: zamiast lutownicy możesz poszukać sobie wypalarki do drewna, np. taka:

http://allegro.pl/lutownica-wypalarka-do-drewna-skory-drewna-23el-i4906991863.html

 

Ja kupiłem ostatnio w Lidlu za 39 zł bodajże, ale kiedyś (żałuję, że nie kupiłem) mieli lepszą bo miała grot w styłu tłuczka do mięsa - w sam raz do stipplingu.

Link to post
Share on other sites

 

@Lesio: zamiast lutownicy możesz poszukać sobie wypalarki do drewna, np. taka:

http://allegro.pl/lu...4906991863.html

 

Ja kupiłem ostatnio w Lidlu za 39 zł bodajże, ale kiedyś (żałuję, że nie kupiłem) mieli lepszą bo miała grot w styłu tłuczka do mięsa - w sam raz do stipplingu.

 

Własnie identyczną pożyczyłem od koleżanki, ale w sumie żadna końcówka nie nadawała się do robienia 'duzej ilości drobnego stipa', a czegoś takiego szukam :) muszę poszukać końcowek na jebaju.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...