Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSR cm.701 - lufa / hop up


Recommended Posts

Dzień dobry,

krótkie pytanie, co wybrać: lufa precyzyjna i gumka hop up pod stockową komorę VSR, czy wymiana komory na "AEGową"(czyli w typie PDI VSR) i wtedy lufa / gumka AEG?

 

Dla wyjaśnienia, zamiarem nie jest osiągnięcie pierdyliarda fps i kilometrowego zasięgu - replika ma służyć do luźnej zabawy w snajpera bez przesadnych spin (wiem, że "stockowe chińczyki będą mnie kosić jak zboże" i "bez XXXX PLN inwestycji nie ma sensu snajperstwo asg" itd.) - chcę poprawić skupienie, powtarzalność i zasięg (jeśli to możliwe) bez ingerencji w mechanizm poza Hop-Up.

Aktualnie replika to stock z taiwangun (480fps wg opisu, niemierzone).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cóż komora od protoplasty jest dobra, ale jak się zachowa ta z cymy ciężko powiedzieć, osobiście zastanowił bym się nad zmiana komory z uwagi na ostatecznie tańszą opcję tuningu lub wziął lufę stricte pod vsr, ale wtedy musisz liczyć się z dużym kosztem samej lufy ;)

 

Tapniete z P8

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kwestia budżetu.

Sensowne opcje to:

komora Angel Custom + lufa Edgi

komora PDI + lufa PDI

Komora AC i lufa promyka (to chyba kompromis cena/jakość)

 

Generalnie komory AC i PDI są identyczne w 100%. Lufy IMO Edgi > PDI > Promyk, choć dla poprawności politycznej wypada napisać że PDI i Edgi jest zupełnie porównywalny.

Link to post
Share on other sites

Stanęło na komorze PDI i lufie Promyka, bo mi się akurat turlała jedna po pokoju. Regulacja hu męcząca, ale po przyszlifowaniu śrubokrętu torx by wchodził odpowiednio głęboko w komorę cała operacja znośna. Osiągi zadowalające jak na założony cel.

Dzięki za porady!

Pozdrawiam

 

Ps. Przy pierwszym złożeniu całości (z gumką Madbull niebieską) chrono pokazało tyle samo fps co w stocku (495). Albo jestem dupa nie majsterkowicz, albo chińczyki miały dobry dzień x)

Po drugim złożeniu jeszcze mi się nie chciało chronować.

Edited by KubaL17
Link to post
Share on other sites

A te kopie PDI komory od Airsoft Pro są coś warte?

 

http://deltashop.pl/p/216/3612/komora-cnc-airsoftpro-vsr-10-jg-bar-10-well-mb02-03-komory-hop-up-czesci-replik-elektrycznych-czesci-i-dodatki-do-replik.html

 

Mam podobny problem - "turla" mi się po domu r-hopnięty promyk 455mm i miałem zamiar kupić właśnie te Cymę ale dopiero potem doczytałem o różnicach w lufach VSR i AEG.

 

A modyfikacja samej lufy AEG na VSR?

Link to post
Share on other sites

Z tego, co się orientuję, główna różnica między lufami aeg a vsr polega na tym frezie wokół lufy tuż za okienkiem hop up

67ae4e08510dedb58ae579415ee02b1f.jpg

oraz umiejscowieniem tych "ząbków", w które w AEGach wchodzą zatrzaski komory hopup, ale mogę się mylić. Przerobić ponoć się da, ale dość łatwo popsuć lufę.

 

Co do komory ASP, w temacie VSR G-Spec Tokyo Marui ktoś ostatnio deklarował, że będzie kupował ją do swojej repliki - zapytać trzeba, jak wrażenia.

Pozdrawiam

Edited by KubaL17
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Delikatnie podgrzeję kotleta, coby było info dla wszystkich - komora vsr od aspro niestety jest do kitu, może i ładnie się uszczelnia, precyzyjna regulacja tak samo jak w PDI ale problemy z podawaniem kulek po prostu uniemożliwiają normalne strzelanie... Czasem poda ładnie i bez problemu, ale innym razem kulki polecą w stronę cylindra hurtowo się tam wsypując, albo kulka pójdzie do przodu i następna próbując wejść uniemożliwia zamknięcie zamka, przy okazji ową kulkę miażdżymy... Dlatego też wróciłem do stockowej komory, którą przerobiłem tak by można używać lufy AEG, idzie ją ogarnąć na tyle dobrze że nie ma sensu jej zmieniać, a przynajmniej takie mam doświadczenia z kopią vsr od JG (bar 10). A jeśli zmieniać komorę to PDI lub Action army, przy czym ta ostatnia jest pod lufy i gumki VSR.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...