Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Awaria MP5SD5. POMOCY!


Recommended Posts

Witam! Dziś dostałem pierwszego AEG-a. Ale gdy pokazałem go koledze on tak namiętnie naciskał spust że sie coś zwaliło :(. Silnik sie kręci ale tylko kręci. W instrukcji z MG napisali że jak silnik tylko sie kręci to trzeba dokręcić tę srube ampulacyjną. Czy to pomoże? POMOCY!

Link to post
Share on other sites

Jeśli się na tym nie znasz to faktycznie najlepszej rady udzielił Ci tofik – lepiej oddać sprzęt w ręce kogoś kompetentnego.

 

Jeśli jednak chcesz podjąć trud samodzielnej naprawy to regulacje silnika :twisted: polecam wykonać w następujący sposób:

Dokręcić lekko śrubę od regulacji silnika i sprawdzić czy działa(możliwe ze poluzowała się tylko nieznacznie).

 

W razie gdyby to nie pomogło to w obawie przed uszkodzeniem zębatki radziłbym dokręci śrubę jednak tym razem mocno o kilka obrotów. Wtedy zbyt mocno dokręcony silnik nie będzie miał siły ruszyć(będziesz słychać dźwięk jakby silnik startował i potem cisza).

 

I w tym momencie przystępujesz do faktycznej regulacji docisku silnika: odkręcasz śrubę o pół lub ćwierć obrotu za każdym razem sprawdzając czy silnik już kreci(robisz to poprzez krótkie naciśnięcie spustu, NIE trzymaj spustu wciśniętego gdy widzisz ze silnik nie rusza bo go spalisz). Kiedy replika wreszcie zacznie strzelać pozostanie Ci tylko dokładne zestrojenie wszystkiego na słuch wkręcając lub wykręcając delikatnie śrubę aż dźwięk będzie najczystszy.

 

Zdaję sobie sprawę że to trochę zawiłe ale takie już życie maniaka 8)

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Link to post
Share on other sites
Mój kumpel jest świetny. Przyszedł do mnie wczoraj i myślał że bateria jest wyciągnięta. nacisnął spust i spalił bezpiecznik. Czy MG przyjmie mi to na gwarancje?

 

Pozdro

 

To ja może zaproponuje skorzystanie z telefonu 0-605 421 721 (najlepiej od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 19 - jakoś ostatnio tak się łączyłem) i zapytać samemu. Na miejscu sklepu naprawem bym przyjął, ale skasował cię za spalony bezpiecznik.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...