Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Elektryk na początek


Recommended Posts

Cześć. Zrezygnowałem z zakupu agm itp, ponieważ coś mnie natchnęło, żeby dorobić sobie na zleceniach graficznych i kupić sobie elektryka. Tu pojawia się pytanie: jakiego?

 

Elektryków jest dużo, a Ja chciałbym mieć możliwie najtańszego, wartego uwagi kałacha (mam słabość do gołych kałaszków <3) Fajnie by było, gdyby był całkiem podstawowy, ale taktycznego jakoś zniosę.. oczywiście z trudem. Chciałem kupić emkę od cymy, bo była za 350 na taiwanie (dość dobra), ale ją zgubiłem. Podeślijcie coś do... Hmm.. 400-500zł (Kilka lat zbieranie mi zajmie, jestem jeszcze nastolatkiem XD) I było by dobrze, gdyby w ten koszt były wliczone kulki i oksy :icon_biggrin: A no i wszystko na jednej stronie dla tańszej wysyłki. Nie sugerujcie się kosztami jakie podałem. Podajcie najtańsze i najlepsze. Jeśli będzie wam na tym zależało, to za jakąś ciekawą odpowiedź dam jakieś rep+, czy cokolwiek się da.

 

edit: Czy ten kałach jest sensowny? Jeśli tak, to ile kulek przy nim zamówić, żeby wystarczyło na rok? http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

PS. komu jakąś ładną sygnaturkę? Zapraszam na pw z opisem, Jak będzie mu się nudzić, to zrobię :)

Edited by Labek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wysiliłeś się chociaż odrobinkę zanim napisałeś ten temat? Jak nie trudno się domyślić jest to chyba najczęściej spotykany temat postów na tym forum.

 

Ale Ja chcę, abyście spełnili moje, indywidualne kryteria.

Link to post
Share on other sites

No to Cię zaskoczę bo większość osób ma dokładnie takie same kryteria co Ty. Jedyne czego wymagasz, to żeby był to AK i jak najtańszy. Specjalne kryteria by były jakbyś chciał replikę o długości maks 80cm, wadze do 3kg, przyjmująca magi od M4, w cenie do 800zł, ze standardowymi częściami i żeby dała radę na lipo 11,1V bo takie już masz, to są specjalne kryteria. Taniego AK czy innego modelu poszukuje większość nowych na forum i w zasadzie codziennie powstają takie tematy.

 

Wchodzisz na stronę sklepu, szukasz replik, które mieszczą się w Twojej kwocie, patrzysz co Ci się podoba a potem szukasz wątku o danej replice na forum, to serio takie proste. Jak upatrzyłeś sobie CM.522 to poczytaj o niej, napewno jest opisana na forum i podejmij decyzję czy Ci odpowiada czy nie, to tyle.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Nie, każdemu piszemy, że jest już masa takich wątków. Moderator/admin zapewne i tak go zamknie bo zawsze się tak dzieje. Pytasz o to o co pytała już masa ludzi, są napisane specjalne poradniki, są poprzyklejane tematy, wystarczy się wysilić. Nie zrozum tego jako hejt ale prędzej znalazł byś odpowiedź przeglądając forum niż pisząc nowy wątek i czekając na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Twoje "indywidualne kryteria" są takie same jak 99 % nowych graczy :P którzy napisali dziesiątki podobnych tematów z pytaniem o dobrą i tanią replikę na początek. i nikomu po prostu nie chce się pisać po raz enty tego samego. Poszukaj na forum tematów z pytaniem takim jak Twoje, a jest ich bardzo dużo , i na pewno znajdziesz nie jedną odpowiedż :D A na marginesie to dobre i tanie nigdy nie idzie w parze, zwłaszcza w ASG, pozdrawiam i zachęcam do lektury forum

Link to post
Share on other sites

Faktycznie dziwne, bo nawet w regulaminie jest zapis, że należy zakładać wątki dopiero po upewnieniu się, że ktoś nie założył już podobnego. A czytałeś regulamin, prawda?

 

Widocznie ktoś miał dobry humor, że postanowił napisać to samo po raz setny.

Link to post
Share on other sites

*Zakaz odsyłania do szukajki bez podawania wskazówek- ta końcówka z regulaminu jest tutaj kluczowa

 

Wchodzisz na stronę sklepu, szukasz replik, które mieszczą się w Twojej kwocie, patrzysz co Ci się podoba a potem szukasz wątku o danej replice na forum, to serio takie proste. Jak upatrzyłeś sobie CM.522 to poczytaj o niej, napewno jest opisana na forum i podejmij decyzję czy Ci odpowiada czy nie, to tyle.

 

Nie spinam się, źle odebrałeś ton mojej wypowiedzi, to raczej poirytowanie, no bo ile można jak wszystko jak na tacy podane? :/

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Napisałem to przed przeczytaniem tej recenzji, ale nie do końca jestem przekonany, że to rzeczywiście jedno i to samo.

Gdy uzbieram tyle hajsu na replikę i będę chciał zamocować kolimator, to bardziej opłaca się kałaszkiem tactical, lub m4 czy zwykłym?

 

edit: Na kolimator też trochę będę zbierał, więc chodziło mi o to, żeby i bez niego fajnie mi się strzelało.

Edited by Labek
Link to post
Share on other sites

Kolimator i przyrządy celownicze w takim pierdziuchu za trzy stówy i tak będą bezużyteczne. Po to w zestawie jest hicap, żeby nadrabiać braki w celności.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

400 zł to na samą replikę czy z okularami i kulkami na rok? Zakup repliki to początek. Zaraz będziesz narzekał na kiepski akumulator z zestawu i zostanie ci polecony wyłącznie lipol. Do tego będzie potrzebna specjalna ładowarka. Koszty rosną.

Jak kupisz badziewną replikę albo rozsypaną używkę to koszty poprawek i napraw plus zakupu badziewia szybko przekroczą koszt zakupu czegoś sensownego.

Jak nie masz pieniędzy to dorób sobie. Zbieraj złom, idź do pracy na wakacje,... W tym czasie dużo czytaj forum i nabierz trochę pokory. To nie tak, że nikt nie chce ci pomóc ale ton twoich postów przekonuje do tego, żeby cię olać.

Sam miałem ci napisać coś zgoła odmiennego ale mam dzisiaj dobry nastrój.

Link to post
Share on other sites

400 zł to na samą replikę czy z okularami i kulkami na rok? Zakup repliki to początek. Zaraz będziesz narzekał na kiepski akumulator z zestawu i zostanie ci polecony wyłącznie lipol. Do tego będzie potrzebna specjalna ładowarka. Koszty rosną.

Jak kupisz badziewną replikę albo rozsypaną używkę to koszty poprawek i napraw plus zakupu badziewia szybko przekroczą koszt zakupu czegoś sensownego.

Jak nie masz pieniędzy to dorób sobie. Zbieraj złom, idź do pracy na wakacje,... W tym czasie dużo czytaj forum i nabierz trochę pokory. To nie tak, że nikt nie chce ci pomóc ale ton twoich postów przekonuje do tego, żeby cię olać.

Sam miałem ci napisać coś zgoła odmiennego ale mam dzisiaj dobry nastrój.

 

Ale kto ci powiedział, że chcę używkę? Nie jestem jakimś rakiem nie wiedzącym niczego o airsofcie. Mówię, że muszę na to sam zarobić, bo rodzice nie chcą dać mi hajsu na takie "głupoty" A Ty piszesz takie rzeczy. Dobrze wiem, że koszty wzrosną a pinioncy zbieram cały czas robiąc usługi graficzne.

Link to post
Share on other sites

Ja bym ujął sprawę tak:

 

jak chcesz na początek kupić elektryka, żeby spróbować czy Ci się spodoba to zastanowiłbym się nad tą cymą 522 co napisałeś i w tej cenie około 300-350 zł spartac (zwłaszcza że lubisz AK) lub może jeszcze sam na coś interesującego trafisz (może trochę droższa cyma 028).

Możesz poczytać opinie. Sam co nieco czytałem na ich temat, na yt masz test np. przez taniemilitaria jak to wygląda i działa, jakie mają parametry itd.

 

Sam się zastanawiałem nad tymi dwoma modelami jakiś miesiąc temu jak rozważałem zakup elektryka.

Filmów o CM522 za dużo nie ma, o spartacu coś tam znajdziesz.

Fakt faktem, że użytkownicy mają różne potrzeby, uwagi i jeden na coś narzeka podczas gdy drugi przymyka na to oko i umie z tym żyć.

 

Na to też trzeba wziąć poprawkę.

 

Jeśli nie boisz się większych wydatków (większych tzn kwoty około 500-600 zł) - można się zastanowić nad zakupem czegoś bardziej w metalu.

Tutaj też różne modele i cała masa do wyboru.

 

Ja wybrałem rk-02 Boyi i jak na razie jestem zadowolony (byłem na 1 strzelance - serio!). Na razie to za mało aby powiedzieć jak się sprawuje w dłuższym okresie czasu, ale pasuje mi ciężar, wymiary, składana kolba itd.

 

Na razie śmigam na stockowej baterii ale zdaję sobie też sprawę, że z czasem koszta zaczną rosnąć (jak koledzy piszą).

 

A to coś będziesz chciał dokupić, a to bateria, może jakiś montaż czy kolimator, ładowarka do Lipo itd.

 

Na poczatek stock wystarczy, żeby poczuć fun z zabawy, bo można strzelać i eliminować przeciwników co budzi radość.

Sprzęt to jedna część, a umiejętności to druga. Można troszkę nadrobić taktyką, myśleniem (tak sądzę - wiem, że to wnioski po 1 strzelance), ale na początek sądzę, że i tym spartaciem czy cm 522 byś dobrze powalczył :icon_biggrin:

 

Także zalezy czego oczekujesz, czy chcesz dosyć szybko rozpocząć przygodę z asg i elektrykiem i nie przeszkadza Ci plastik (cm 522 i spartac), czy chcesz bardziej wytrzymałe repliki w przypadku upadku jak np. rk-02.

 

Co do kulek na rok to absolutnie nikt Ci na to nie odpowie :icon_smile:

 

Bo teraz czy w ciągu roku będziesz się strzelał 10 min czy 100 godzin?

 

Ile strzałów zamierzasz oddać? Czy będziesz strzelał pojedynczym czy seriami??

 

Ja kupiłem sobie około 4 tys kulek 0,25 do rk-02, wziąłem na strzelankę około 2 tys z czego może z 200-300 wystrzeliłem przez 3 godz zabawy (co naprawdę nie sprowadzało się do strzelania seriami tylko po 1-2 strzały, ale czasem ogień trwał 5 min w ten sposób). Tez bałem się hi-capa, który mam, że 500 kulek i za minutę ich nie będzie :D

 

A tymczasem to na tym głównie nie polega (że przełącza się na auto i naparza,aż amunicji braknie) :icon_smile:

 

Także kwestii do zastanowienia klika :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...