Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

 

Próbowałem już paru rzeczy w CQB, takich jak shotgun (średni pomysł jak inni latają z karabinami, może kiedyś się szarpnę na Breachera Marui i w jakiś sposób wyrówna to szanse :icon_biggrin:)

 

Ja też właśnie tego próbowałem i doszedłem do takiego samego zdania. To miałoby sens jakby wszyscy na strzelance mieli tylko shotguny :) To już z cm 122 i 4 magami po 30 kulek miałem większe szanse (zwłaszcza, że można co niektóre osoby full auto zaskoczyć :D Aż jeden kolega się zlitował i pożyczył mi jaką kałaszkopodobną giwerę :)

 

Ale nie o tym; P90 chyba raczej schodzi na dalszy plan i spróbuję pobawić się tym mp5k od Cymy.

 

P.s. do lasu dysponuję już rk-02 (sprawuje się świetnie) i swd :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ci pomoge mocno ale jezeli chodzi o cqb mam pare uwag ;)

Ogolnie - jestem milosnikiem ryb(augów). ;)

Mam dwa i pół auga i chce kupić trzeci :)

Zrobilem sobie jeden na 530 full auto max hicap siejemy jak glupi, i drugi do cqb.

Bez frontu - to znaczy ze ucielem wogole przód - nic nie zostało nawet tłumik - fajna sprawa, for oczywiscie jak to do cqb kosmiczny, ale co... Bullpopy do cqb są srednie.

Nie wystawisz repliki ze zlozona kolba zeby posiac zza rogu, musisz sie zlozyc.

To samo jest z p90 - fajnie o ile nie masz tej 1/4 sekundy na strzal.

 

Repliki bez tylu/ ze skladana kolba beda duzo przyjemniejsze.

Ale cos kosztem - repliki bulpopowe maja dluzsza lufe, latwiej wycisnac fpsy. I mając v3 - rof.

V2 gearboxy nie lubia sie z wytrzymaloscia.

 

Mp5 niestety nie lubi sie tez z plaskimi lipolami - wiec jak myslisz o kosiarce - bedzie ciezko.

 

Co ja bym ci polecil ...

- gearbox v3 - wtedy cokolwiek tam wsadzisz bedzie dobrze.

- miejsce na akumulator 11.1 lipol - plaski. bo tanio i skutecznie.

- duzy hicap - chyba ze jestes zwolenikiem realizmu i braku skutecznosci - kwestia wyboru i meta zasad w danym miescie.

- fajnie jak duzo nie wazy. Jak ma tego risa na kolimator... ale koli niekoniecznie. Mechaniczne nie zawsze sa wolniejsze - patrz przypadek bez kolby. Bez kolby nie zlozysz sie blyskawicznie do kolimatora.

 

Ja na takie zabawy mam FC-smg - replika spektry - mega lekka, jest v3.

Nie ma hicapa w latwy sposob, miejsce na akumulator jest male (ale zawsze nie jest to stick). I do tego silnik ssie.

Ale za to ma lozyska 7m kulki, pelna metalowa szczeke w tloku i komore od emki.

 

nosze to na klacie do lasu jako backup dla auga 530. zeby nie dziurawic ludzi.

Plusem repliki jest wlasnie V3 i lekkosc.

Wazy jak metalowa klamka.

Link to post
Share on other sites

Jaką masz główną replikę?

Jeśli to AK, albo G36, albo eMka to weź AKSU, G36C albo jakąś krótką emkę. Będziesz miał wymienne magazynki i wyuczoną obsługę (składanie się do strzału, przeładowanie, celowania).

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

AK74 (rk02) Boyi z otwartym kolimatorem

 

Teraz to przyznam, że mam dylemat :D :D Musze na spokojnie się zastanowić :)

 

Na pewno liczyłem na coś lżejszego od rk02 w granicach około 1,5-2 kg, przy zakupie MP5 jakby mi brakowało kolby to miałem na uwadze ewentualne dokupienie np regulowanej. Magazynki by mi pasowały do chestriga bo mam pod to oszpejowanie (mam też krótkie na 220 kulek - hicap).

 

Trzeba pomyśleć :)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po przemyśleniu wszystkich "za" i "przeciw" zdecydowałem się jednak na nowy sprzęt w kolekcji. Wybór padł na cm041K ( z ewentualną opcją dokupienia regulowanej kolby w najbliższej przyszłości).

 

Co przemówiło za:

- metal (w porównaniu do Galaxy),

- ciężar (około 2 kg to tak myślę akurat),

- opinie i recenzje,

- posiadam pokrowiec, więc nie będzie leżał bezużyteczny,

- chęć spróbowania czegoś nowego i przekonania się czy CM jest taka wspaniała :D

 

Niestety generuje to nowe koszta takie jak:

- kolba (jeśli będzie potrzebna),

- zakup magazynków mid cap pod CQB,

- zakup szyny montażowej i kolimatora,

- wymiana kabli na niskooporowe/mosfet + lipo.

 

Będę to stopniowo realizował i sądzę, że na tyle co uczestniczyć będzie w strzelankach CQB - wystarczy.

 

Jako oszpejowanie korzystam w chestriga na magazynki M4 (mam przerobione pod magi AK, które są dłuższe) i korzystam także z tego w strzelankach z użyciem SWD, więc sądzę, że i nada się do magazynków mid cap MP5 krótkich i długich.

 

Mocno zastanawiałem się nad AKSU, ale ciężar i zakup następnych magów pod AK mnie zniechęcił.

Fakt, że do CQB można podczepić i lipo stick z AK, ale to coś tam pomyślę w tej kwestii :D

 

Kolimator w RK-02 mam zanotowany na stałe, więc i tak trzeba się na jakiś micro kolimator do MP5 przygotować :D

 

Dziękuję za porady i replika w drodze :)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

A więc tak:

 

replika przyszła - wszystko ok, ale jeszcze z niej nie strzelałem (pogoda na razie zbytnio mi nie pozwala). Wygląda i waży dosyć fajnie (jak dla mnie). Do tego dokupiłem sobie bungee i fajnie mi się przy takim wariancie składa do strzału (przetestuję w terenie jak się trochę ociepli).

Sama replika wydaje mi się, że ma głośny silnik (w porównaniu do rk02, którą mam to słuchowo wydaje się głośniejszy). Stockową baterię naładowałem, żeby sprawdzić czy działa, a wczoraj przelutowałem wtyczkę na T-deans i udaje mi się tam włożyć tego samego sticka Turnigy 1300 mAh co wchodzi pod dekiel do rk02.

Także problem baterii i ładowarki mam rozwiązany, bo lipo sobie przełożę między kałaszkiem, a mp5 (ładowarkę do lipo mam). Nawet da się ładować bez wyjmowania baterii (bateria jest wkładana wtyczkami do przodu, więc da się podważyć np. wyciorem wtyczkę od balansera i wypuścić go przez szczelinę suwadła, żeby do ładowarki podłączyć.

Na razie jednak nic więcej nie dotykam, póki nie przetestuję repliki w akcji.

Pozdrawiam

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

replika jakiś czas temu przetestowana w boju (CQB) i jestem mega zadowolony. Działa jak należy (mimo, że dalej wydaje mi się, że silnik jest głośny), kulki 0,2 lecą w linii prostej i daleko nawet z regulacją HU praktycznie na zero :icon_eek: (więc nawet nic tam nie przyklejałem izolką bo się nie przestawia.

 

Co stwierdziłem to w ciemnych pomieszczeniach celowanie jest utrudnione bo pojechałem bez kolimatora (co powoduje, że można strzelać obok przeciwnika i niestety jest kiepsko).

Ale już po strzelance postanowiłem, że na mp 5 wpadnie kolimator.

Po dokupieniu niskiej szyny montażowej dedykowanej pod mp5 (tego typu):

FBP0373(1).jpg

postanowiłem przełożyć mój kolimator z innej repliki (z rk02). Kolimator jest taki:

desc_472861354_00.jpg

 

Bałem się o to, że będzie za nisko i że będę musiał dokupić jeszcze szynę 0,5" albo 1" żeby go podnieść.

Po przełożeniu okazało się, że pasuje idealnie bez żadnej innej szyny i praktycznie pole widzenia rozpoczyna się nad samą muszką mp5, więc dla mnie mega pozytyw.

 

Także baterię lipo i kolimator mogę na szybko przełożyć pomiędzy rk i mp5.

Z zasięgu i szybkostrzelności również jestem zadowolony. Magazynki spiąłem po 2, więc też wygodny patent.

Z czystym sumieniem polecam replikę i myślę, że wybór był bardzo dobry.

Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy coś wnieśli do tego tematu i starali się doradzić :maniak_OK:

Pozdrawiam!

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Z moich doświadczeń w CQB wynika, że bardzo praktyczne są jak najkrótsze repliki z chwytem przednim tuż przy końcu lufy. Osobiście używam MP5K Tokyo Marui i polecam każdemu, bez żadnego tuningu replika jest bardzo poręczna, celna i ma wystarczający zasięg. Pasuje do niej lipo stick do modeli AK, na 7.4 V strzela dobrze.

 

Używki TM są rzadko dostępne; w tym wypadku polecam MP5 Cymy (041 i 049), najlepiej w wersji K, albo ze składaną kolbą. Obie działały niezawodnie bez tuningu i serwisu, i to dłużej niż niejeden SRC. Wysuwane kolby może i skracają replikę ale lubią też popękać na szynach.

 

Miałem też możliwość zaobserwowania użyteczności MP9 i MP7, oba modele są bardzo poręczne w CQB. I nie mam tutaj na myśli tylko standardowego CQB jako pomieszczeń o różnych powierzchniach, ale także węższe przestrzenie, np. pociągi.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich CQB-owców i czekam na Wasze opinie, w szczególności więcej w zakresie P90, bo przymierzam się do zakupu. :icon_smile:

Edited by steinway91
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Chciałbym podłączyć się do tematu, szukam repliki do CQB i nie mogę się zdecydować ,wybrałem 3 typy replik :

-UMP G&G (jest problem bo nikt go nie sprzedaje w Polsce chyba) albo ARES ale o tej firmie nie słyszałem dobrej opinii

-MP5 CYMA i G&G ,,klasyczne" z frontem bez risów i najlepiej stałą kolbą np. takie http://www.taiwangun.com/elektryczne-2/cm-041j-cyma?from=listing&campaign-id=19

-AKS-U mam już kałacha do lasu z tym że chciałbym wersje ,,utaktycznioną" bez drewna najlepiej z RIS'ami na froncie a nawet replikie PP-19 Witiaź z tym że nic o niej nie wiem

Chciałbym żeby ceny tych replik nie przekraczały 800-1000 PLN.

Dzięki za pomoc z góry :D

Link to post
Share on other sites

MP5 będzie najbardziej uniwersalne - najwięcej części, względnie tanie magazynki. G&G jest bardzo dobre, zwłaszcza w opcji "full metal". Moim zdaniem nie powinieneś brać opcji ze stałą kolba, o czym sam się przekonasz :) najlepiej gdyby była opcja z kolbą składaną na bok. W CQB najlepiej sprawdza się jak najkrótszą broń, i w miarę możliwości chwyt tuż przy samym końcu lufy. Baterię schowasz w chwycie przednim, a jeżeli jest orisowany - wystarczy miejsca na latarkę.

 

UMP - mniej uniwersalne, ale problem z montażem baterii w chwycie bo ma inną budowę. Poza tym, mniejsza dostępność części, nie zawsze dostępne magazynki. ARES to bardzo dobra firma (zwłaszcza G36). Plus jest taki, że od razu masz składaną kolbę i możliwość montażu chwytu tuż przy wylocie lufy.

 

AKS-U - jeżeli nie celujesz w jakąś grupę rekonstrukcyjną, to nie polceam. Ergonomicznie nie umywa sie do powyższych konstrukcji HK. Owszem, pewnie znajdziesz części (tylko pytanie z jakiej firmy chciałbyś kupić?) i magazynki, ale zadajmy sobie pytanie - dlaczego właśnie MP5 najczęściej używa się jako broń do CQB? A nie rosyjski wynalazek? O PP-19 nie słyszałem/nie widziałem, także nie wypowiem się. Jeżeli celujesz już w coś "wyróżniającego się", zastanów się nad p90 Tokyo Marui. Będziesz bardziej niż zadowolony, zasięg ma wspaniały jak na tak krótką lufę a wersja z tłumikiem jest cichutka. Jak nie będziesz grzebał w środku (bo nie ma po co) - replika przeżyje dłużej niż wszystkie wymienione powyżej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...