Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć.

Mam problem z doborem gumki Hop-Up do mojej repliki i chciałbym prosić o pomoc.

 

Mowa o Specnie z zamontowaną konwersją Mancraft'a. Ustawiona jest na około 650fps. W środku siedzi Promyk 590mm i komora Hop-up ACM niebieska, wzorowana na ProWin.

 

Miałem w środku zamontowaną czarną gumę systemy i niestety byłem mocno niezadowolony. Kulki latały dobrze, ale raz na 10 strzałów - pozostałe to totalnie losowe strzały w górę, lub w dół jakby gumka nie podkręcała.

 

Zamówiłem więc inną gumkę wraz z dystanserem - wziąłem zestaw z ASGREVOLUTION, gumka Maple Leaf Diamond 80 (http://asgrevolution.com.pl/sklep/gumki-hop-up/780-gumka-hop-up-maple-leaf-diamond-50.html) i dystanser Maple Leaf.

 

Efekt jest nieco dziwny. Na kulkach 0,43, zarówno Blaster Devilach jak i Madbull'ach, zasięg niewielki, kulki bardzo szybko spadają w dół, zdecydowanie widać, że brakuje podkręcenia, a pokrętło już ustawione na MAX. Na kulkach 0,36 Guardera przy niemal maksymalnym ustawieniu podkręcenia kulki lecą jak po sznurki, całkiem daleko.

 

Sprawdzałem oczywiście i inne konfiguracje - Systema + Dystanser ML, rozrzut jak na początku, Gumka ML + dystanser Guardera, za słabe podkręcanie, Gumka ML + dystanser z wkładu z długopisu, za słabe podkręcenie.

 

---

 

Gdzie szukać przyczyny słabego kręcenia gumki ML? Zachowanie kulek 0,36 bardzo mi się podoba na tej gumce, chciałbym jednak uzyskać takie na kulkach cięższych - 0,36 to trochę mało jak na 650fps. Czy może nieco zwiększyć nacisk dystansera Maple Leaf na gumkę poprzez zastosowanie jakiejś formy "przekładki" między dźwignią naciskającą dystanser a samym dystanserem?

Link to post
Share on other sites

Mam podobny zestaw hu od promyka i był podobny problem. Rozwiązaniem było wpakowanie: 1. łatki z gumy grubości około 0.8mm na ten "flat" dystanser + 2. dystanser wycięty z uszczelki i przycięty o jakieś 1/3 i wpakowany tą płaską powierzchnią do dołu. Dopiero taka "kanapka"zaczęła dobrze kręcić. Kombinuj.

Link to post
Share on other sites

Promyk i Maple Leaf to dwie różne bajki. Zarówno gumki jaki i dystansery mają inną konstrukcję.

Krótka piłka - na Guarderach jest ok, bo kulki są ok, a podczas używania Devili... cóż znowu to samo. Po prostu te kule są shitowe, Madbulle też mają opinie jako co najwyżej znośne, a często bardziej w stronę 'nie'.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ze to jednak nie wina kulek. Dwie różne marki a zachorują się identycznie i w stu procentach powtarzalnie. Sklep zasugerował umieszczenie kawałka drutu w otworze dystansera by go wzmocnić, popołudniu sprawdzę i dam znać.

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować, z tego co pamiętam, to podstawa przy tym dystanserze, nawet dziurkę zrobi. Tylko drutu z jakiegoś powodu nie dają i trzeba załatwiać oddzielnie :D

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Skończyło się na wymianie ramienia komory na jedno z ramion z zestawu Retroarms (metalowe), lekko dopasowane pod moją komorę z dystanserem-samoróbką i zaczęło kręcić tak jak powinno. Co ciekawe - przy maksymalnym dopchnięciu komory do GB (silna sprężyna wokół lufy) kulki potrafią się przyblokować w komorze, po zrobieniu małego dystansera ok 1mm, nawet niecały między komorę i GB wszystko działa poprawnie, a komora nadal jest szczelna.

Link to post
Share on other sites

Co ciekawe - przy maksymalnym dopchnięciu komory do GB (silna sprężyna wokół lufy) kulki potrafią się przyblokować w komorze, po zrobieniu małego dystansera ok 1mm, nawet niecały między komorę i GB wszystko działa poprawnie, a komora nadal jest szczelna.

Za długa dysza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...