Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

spartac srt 12 vs cm028


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Lepiej nie bierz się za pomaganie nowym sam nim będąc a już na pewno nie z takimi informacjami...

Odpowiedź nic nie wnosi do tematu. Nie jestem początkującym i widziałem wszystkie te repliki. Słyszem wiele opinii i w mojej opinii i osób które ów broni posiadają CM.028 jest lepsza niż repliki firmy SPARTAC, lecz większość tych osób jak i ja poleca RK-02 lub RK-05 (nie będę podawać powodów), która ma więcej elementów Stalowych i ZnAl'owych od CYMY, czy tez SPARTACA!
Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch bezapelacyjnie Cyma (tylko nie w wersji ze składaną kolbą, stała i rozsuwana (jak w M4) są ok). Jeśli zaś chodzi o CM 028 czy Boyi to w mojej ocenie Boyi jest ładniejsze zewnętrznie, ale wewnętrznie wydaje mi się, że Cymka jest bardziej trwała i mniej awaryjna. Pod względem osiągów jest to jedna chwała.

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch bezapelacyjnie Cyma (tylko nie w wersji ze składaną kolbą, stała i rozsuwana (jak w M4) są ok). Jeśli zaś chodzi o CM 028 czy Boyi to w mojej ocenie Boyi jest ładniejsze zewnętrznie, ale wewnętrznie wydaje mi się, że Cymka jest bardziej trwała i mniej awaryjna. Pod względem osiągów jest to jedna chwała.

Potwierdzam (Składane kolby w CYMACH strasznie latają)

 

A mnie się akurat RK nie podoba ze względu na chropowatą powierzchnię korpusu, ale każdy ma swoje zdanie.

Również prawda, choć niektórzy wolą to od plastiku :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Innym za to chropowata powierzchnia pasuje :V

Jeśli chodzi o osiągi, to RKi (zależnie od serii) mają zdecydowanie lepsze niż cm028 czy Spartaki (testowane dokładnie tydzień temu, z dwoma wariantami 028, jednym srt (co prawda nie AK) i dwoma wariantami RKów, z różnych serii). Jednak przy tym, gdy autor się zastanawia nad Spartakiem albo Cymą, to nie ma co krzyczeć o Bojach. Najlepiej będzie zapytać:

Drogi autorze, jaki masz dostępny budżet, to może znajdziemy coś lepszego? :icon_wink:

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

W CM045 trzeba jeszcze trochę zainwestować po kupnie żeby móc być zadowolonym z osiągów. W sensie że replika dobra, ale średnio ze stosunkiem jakość-cena (chyba że łapiemy w promocji). Przynajmniej o to część posiadaczy narzeka :icon_mad:

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Osiągi ma conajmniej nie gorsze niż Boyi, większość części podobnej jakości, za to silnik HT w gratisie. W środek nie ma co inwestować w większym stopniu niż w RK.

Za to buda to co innego, ZnAl Cymy to ten ZnAl, o którym słyszy się w tych strasznych historiach na forum.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Osiągi ma conajmniej nie gorsze niż Boyi, większość części podobnej jakości, za to silnik HT w gratisie. W środek nie ma co inwestować w większym stopniu niż w RK.

Za to buda to co innego, ZnAl Cymy to ten ZnAl, o którym słyszy się w tych strasznych historiach na forum.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

 

Z zewnątrz wersja S nie ma elementow ze znalu jak w przypadku cym, jednak ostatnio upchalem do swojej cymy 040 m155 puszczam na stockowych czesciach na auto i nie widac zuzycia. Kiedyś do rk10S dalem do stocka z wymienionym silnikiem magnum sp140 i po jednej strzelance nie mialem już gb. So what we are talking about.

Link to post
Share on other sites

Tyle że mówimy tutaj o cymie 045, a nie cymie 040 :icon_confused:

A przyczyną uszkodzeń mogła być nie tylko sprężyna, nawet użycie innej baterii mogło mieć znaczenie. Ale nie będę tutaj bronił Boya, bo one na prawdę w niektórych seriach (nie modelach), potrafią nieźle różnić się wytrzymałością gearboxów (i nie tylko).

Link to post
Share on other sites

Jeśli autor tematu zastanawia się nad SRT-12 lub CM.028 to ja polecam CYMĘ. Lecz jeśli jego budżet jest większy to tak jak ktoś wyżej napisał można zastanowić się nad kupnem czegoś od Boyi (AK seria RK) lub jakąś "lepszą" CYMĘ. Tutaj polecam CM.031, RK-02, RK-05, CM.045, CM.48. Wcześniej kilka osób opisywało kilka tych modeli. Jak dla mnie każdy jest godny sprawdzenia, ale wybrać można ten, który najlepiej "pasuje", zależy co kto woli np. inni wolą lepsze wykonanie wewnętrzne inny zewnętrzne, dla niektórych liczy się długość lufy, dla innych kompatybilność magazynków. Najlepiej zastanowić się co jest nam "potrzebne" i tym kierować się przy zakupie repliki. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Zolmer, 031 jako lepsza Cyma? To ta sama jakość co 028, tyle że jedno to 47, a drugie 74.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

RK-02 i 05 są jak najbardziej w porządku. Cyma 48 też jest dobra, bo bardzo solidna. Największymi zaletami tych replik jest to, że kupuje się raz i można się z nimi praktycznie nie rozstawać. Świetna baza do rozwoju, a i w stocku osiągi pozwalają bawić się z osobami, które wydały na swoje repliki trochę więcej.

A wymiany w gearboxie są wymagane zależnie od tego, jak ma wyglądać tuning. Przy dobrym spasowaniu części, z repliki która ma 415 fpsów, można wyciągnąć i 440~450 bez zmiany sprężyny. A więcej w AK raczej nie potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Aracz ma rację! Te kałachy same w sobie przy dobrym traktowaniu są bardzo dobre, a tuning ich może przedłużyć ich żywotność i zwiększyć osiągi. Te repliki są dobra bazą pod dalsze tuningi! A jak ktoś ma mniej pieniędzy to może na stocku też strzelać!

Edited by ZolmerOfficial
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...