Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wkładki korekcyjne do okularów - które najlepsze?


Recommended Posts

Znalazłem wkładki od trzech producentów, tj.:

- Wiley X® RX Insert

- ESS P-2B Rx

- RX CARRIER REVISION

 

I teraz pytanie - które z tych oprawek są NAJLEPSZE?

Które z dedykowanymi do nich okularami pracują najlepiej?

Które najmniej przekłamują widoczność i pozwalają szybko dopasować się oczom?

Który model okularów jest najbardziej przyjazny w użytkowaniu po założeniu wkładek?

 

Link to post
Share on other sites

Mam revisiony - wkładki ze szkłami, gogle (Locust) i okulary (sawfly).

W goglach z wkładkami biegałem raz - działały, ale wkładki nie są zbyt duże i są dość daleko od oczu (mimo niskoprofilowych gogli) i korekcja obejmuje tak na prawdę środek pola widzenia. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

Zupełnie inaczej sprawa ma się przy okularach - tam wkładki są bardzo blisko oczu, przez co efektywne pole widzenia przez korekcję się znacznie zwiększa. Minusem jest wzrost parowania, ale to zawsze występuje przy wkładkach (podobno). Razem z przezroczystymi szkłami jakość obrazu jest na prawdę bardzo dobra. Okularów używam m.in na bloku operacyjnym, gdzie lepiej widzieć co się robi, i dają radę bez problemu. Z przyciemnianymi szkłami rewelacyjnie się sprawdzają w słoneczne dni np do prowadzenia auta czy roweru - lepiej niż moje normalne, "cywilne", codzienne okulary. Do airsoftu ich nie używałem i raczej nie będę - tam biegam tylko w goglach.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Bolle.

 

Z parowaniem nie ma problemu, czasem zaparuje soczewka od korekcyjnych.

Oprócz asg używam ich do samochodu. Przesunięcie obrazu zdarza się tylko jak zsuną się z nosa, ale z gumką dowiązaną do zauszników siedzą pewnie. Tarcza na strzelnicy mówi że nie przekłamują w poziomie ani w pionie.

Link to post
Share on other sites

Przed ostatnim spotkaniem zabrakło mi soczewek( zapomniałem kupić). Założyłem właśnie ten komplet Bolle( miałem z wkładką korekcyjną). Nie mają porównania do soczewek. Po większym wysiłku parują wkładki, mimo zastosowania dość dobrego specyfiku przeciw parowaniu. Mniejszy kąt widzenia. Dużo lepszy jest jednak komfort i pole widzenia z soczewkami. Dla mnie nic nie zastąpi soczewek korekcyjnych( oczywiście, jeżeli jest ktoś uczulony lub nie czuje się komfortowo, jest skazany na dodatkowe szkła do okularów czy gogli)

Link to post
Share on other sites

Soczewek nie trawię - miałem z nimi pewien krótki epizod, po którym doszedłem do wniosku, że nigdy więcej :)

 

Więc tak... szkła do oprawek kosztowały mnie zawrotną sumę w wysokości 80zł i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Tym patentem zapewniłem sobie ładne okulary do jazdy samochodem :teeth:

Niemniej jednak zaintrygował mnie ostatnio zaprezentowany patent przerabiający ESS Crossbow na okularogogle, więc nie jest wykluczone, że w najbliższej przyszłości skuszę się również na takowe (wraz z wkładką).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam w tym temacie pytanie do Was, bo widzę, że testowaliście różne rzeczy, ale u mnie kwestia jest bardziej skomplikowana... soczewek nie mogę nosić, a szkła korekcyjne przy mojej wadzie wzroku są na tyle drogie, że nie chcę inwestować we wkładki, tym bardziej, że zabawa z ASG jest u mnie dodatkiem do LARPa. A bieganie bez szkieł korekcyjnych odpada w zupełności.

I nie wiem jak ugryźć temat, by nie wydać dużej kasy, a jednak dość dobrze zadbać o ochronę oczu.

 

Wpadłam na pomysł, by kupić gogle, pod które zmieszczę swoje okulary po prostu. Czy ktoś z Was próbował takiego podejścia do tematu? Czy możecie coś podpowiedzieć albo polecić?

Link to post
Share on other sites

Ja próbowałem tak biegać w bolle defender. 4-5h da radę, późnjej robi się nie do wytrzymania.

Popytaj o szkła w małych salonach, najlepiej w mniejszych miastach- ja tym sposobem za dwa szkła (jedna para), każde z innym cylindrem, jedno ok. +0,5D, drugie boraj -1D dałem 80zĺ wraz z montażem. Dałem swoje normalne okulary na wzór by obyło się bez dodatkowego badania. Historia z grudnia 2015 ;)

Link to post
Share on other sites

Moje szkła kosztują ze 300 zł za komplet, mało który zakład w ogóle takie robi... nie jest lekko. ;)

Przeszłam się do Militarii (tam największy w Szczecinie wybór na miejscu), pomierzyłam i wybrałam Bolle Pilot. Moje oprawki wpasowują się idealnie, widoczność super... za półtora tygodnia wyjazd, zobaczymy jak spiszą się w boju. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...