Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nadoje do łusek mausera 98k


Recommended Posts

Witam,

jestem posiadaczem w/w repliki i ostatnio myślałem nad dodaniem jej większego realizmu i być może osiągów. Mój plan zakłada wykorzystanie druku 3D aby zrobić pocisk, który następnie będzie wkładany do łuski, tak jak do tej pory kulki. Pocisk trzymałby się tak samo jak kulka czyli przy pomocy uszczelek o-ringów. Szybki szkic i ogólny zarys jest na zdjęciu:

https://drive.google.com/file/d/0B3DmySgTkrtJR0pPZjVnemlndTQ/view?usp=sharing

 

Plan zakłada:

1) wytoczenie na CNC z aluminium nowych łusek, ale krótszych tak około 5 cm (te do kulek mają 7,6 cm długości. Na wysokości 4,5-5 cm znajdowała by się uszczelka przytrzymująca pocisk

2) druk 3D pocisku i jego późniejsze szlifowanie do gładkiej powierzchni. Zakładając, że mam do wykorzystania 2,5 cm to rozdzieliłbym je tak: 0,5 cm na połączenie z łuską - 1 cm walca żeby pocisk nie latał w lufie - 1 cm na szpiczaste zakończenie, które i tak będzie zaokrąglone

3) ładowanie łusek byłoby takie same jak do tej pory czyli pocisk-łuska-komora i strzał do tarczy lub puszki.

 

Taki pocisk, podobny do ostrego odpowiednika może zwiększył by zasięg ponieważ zmniejszyłby się opór aerodynamiczny. Zastanawia mnie jedna kwestia czy to nie podchodzi pod jakiś paragraf, ale szukałem w ustawie i nic takiego nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli rysunek odpowiada planowanym wymiarom, to prawdopodobnie przy tej objętości uzyskasz zbyt dużą masę, żeby to miało jakikolwiek sens. Dodatkowo nie jesteś w stanie przewidzieć jak zachowa się pocisk o takim kształcie. Poza tym prawdopodobnie uzyskasz produkt jednorazowy. Trochę gra nie warta świeczki. Jak masz ochotę na majsterkowanie i dostęp do CNC i drukarki 3D, to może popracuj nad tuningiem mocowym tej repliki, by zwiększyć zasięg.

 

Dodatkowo, ponieważ w żaden sposób nie dostosujesz do tego patentu HU, uzyskasz bardzo paraboliczny lot.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Proponowałbym coś innego,pocisk wykonany z polimeru o szerokości zewnętrznej 6 mm.Spiczasty podłużny w postaci walca ze szpicem.Waga pocisku-pierwszy problem.

Wykonaj prototyp z taśmy izolki i wymontuj gumkę hopka.

Zobacz jak to lata i podejmij decyzję.

Osobiście uważam że przy tej mocy repliki nie uzyskasz Zamierzonego efektu.

Dlaczego?

Spójrz na wiatrowke na amunicuje grzybkową.

Cały sens nadaje tutaj gwint na lufie.

Pocisk obracający się wokół własnej osi Stabilizuje się w locie.Twoj wytwór z absu będzie koziolkował bo szybko wytraci prędkość poczatkową.

Daj znać jak wyniki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...