Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Serdecznie Witam!

Chciałbym zapytać o chwyt pistoletowy do m4. Ostatnio zakupiłem swoją nową miłość G&P M4 (Marine)

i od razu zacząłem się zastanawiać nad modyfikacjami możliwymi w niej.

 

O to moje pytania:

- Jaki rodzaj chwytu wybrać: polimer czy nylon/sylikon?

- Czy warto inwestować w chwyty +120 zł?

 

Pytania kieruję głównie do starych wyjadaczy, ale odpowiedź każdego, kto wie co się z czym je będzie mile widziana :D

Link to post
Share on other sites

Zasmucę Cię ale zarówno nylon i silikon są polimerami. Nylon to że tak powiem przeplatanka amidów a silikon to taka zbitka na bazie krzemu. Proponuje silikon, powinien dać lepszy chwyt jak już koniecznie chcesz coś kupić. Chociaż ja na Twoim miejscu wziąłbym lutownice z cienką końcówką i spróbował wypalić nieduże rowki, jeden przy drugim (Stippling). Gwarantują jeszcze lepszy chwyt a za zaoszczędzone pieniądze kup kolimator albo latarkę jeżeli strzelasz się w CQB. Jeszcze lepiej - lufę precyzyjną i gumkę.

Link to post
Share on other sites

Zasmucę Cię ale zarówno nylon i silikon są polimerami. Nylon to że tak powiem przeplatanka amidów a silikon to taka zbitka na bazie krzemu. Proponuje silikon, powinien dać lepszy chwyt jak już koniecznie chcesz coś kupić. Chociaż ja na Twoim miejscu wziąłbym lutownice z cienką końcówką i spróbował wypalić nieduże rowki, jeden przy drugim (Stippling). Gwarantują jeszcze lepszy chwyt a za zaoszczędzone pieniądze kup kolimator albo latarkę jeżeli strzelasz się w CQB. Jeszcze lepiej - lufę precyzyjną i gumkę.

Kolimator zakupiony razem z gumką, jedyne chciałem poprawić ponad to wygoda chwytu. Trzymałem raz w ręku emkę z prawdopodobnie silikonem na chwycie (tam było widać podane przez Ciebie własne przeróbki lutownicą) i zastanawiałem się czy ta zmiana ma jednak odpowiedni stosunek jakości do ceny.
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie widziałem połączenia jednego z drugim i zaryzykuje stwierdzenie że silikon ze stipplingiem nie zadziała. Albo zniszczysz chwyt albo to nic nie da. Stippling moim zdaniem warto robić tylko w twardych chwytach, stockowym lub jakimś innym nylonowym.

Link to post
Share on other sites

Czyli najlepiej nie bawić się w takie coś jeżeli nie jesteśmy pewni efektu?

 

Edit: inaczej sformułuję pytanie, czyli jak zdecyduję się na zakup chwytu sylikonowego to nie robić w nim stipplingu, gdyż jedynie mogę zniszczyć chwyt. Lecz sam zakup sylikonu może być opłaclny?

Edited by marcin221
Link to post
Share on other sites

Tak, kup jakiś ciekawy chwyt silikonowy. Efekt na pewno będzie, może być bardzo dobry albo średni zależnie od producenta i faktury chwytu. Najlepiej poradź się jakiegoś eksperta od M4 przed zakupem albo pomacaj w sklepie stacjonarnym. Wtedy na starym, stockowym chwycie możesz próbować robić stippling, nawet jak go zniszczysz lub przepalisz to nic nie stracisz bo będziesz używał silikonowego. Chyba że mowa o silikonowej nakładce na fabryczny chwyt. Wtedy to zupełnie co innego.

Link to post
Share on other sites

Cóż, z tego co widzę w ofercie sklepu (Azteco.pl) istnieją chwyty ze zwykłego twardego polimeru (takie jak mamy w stockach) oraz gumowe w tym sylikony. Te drugie w teoretyce mają poprawiać pewność chwytu. I właśnie po to założyłem wątek by dowiedzieć się czy na prawdę lepiej trzyma się repkę czy ty tylko skok na kasę.

 

Cóż, z tego co widzę w ofercie sklepu (Azteco.pl) istnieją chwyty ze zwykłego twardego polimeru (takie jak mamy w stockach) oraz gumowe w tym sylikony. Te drugie w teoretyce mają poprawiać pewność chwytu. I właśnie po to założyłem wątek by dowiedzieć się czy na prawdę lepiej trzyma się repkę czy ty tylko skok na kasę.

 

Cóż, z tego co widzę w ofercie sklepu (Azteco.pl) istnieją chwyty ze zwykłego twardego polimeru (takie jak mamy w stockach) oraz gumowe w tym sylikony. Te drugie w teoretyce mają poprawiać pewność chwytu. I właśnie po to założyłem wątek by dowiedzieć się czy na prawdę lepiej trzyma się repkę czy ty tylko skok na kasę.

Link to post
Share on other sites

Ja chyba ślepy jestem, bo nie widzę tam chwytów gumowych ani gumowanych...

Ostatnio miałem w rękach emkę, której chwyt właściciel sam obkleił matą z miękkiej gumy lub sylikonu -nie znam się na tym na tyle, by na 100% powiedzieć co to było - było miękkie, elastyczne i dobrze się trzymało dłoni. Sam chwyt stał się przez to obklejenie szerszy, i trzymał się nieźle. Ja wolę stipplowane, szerokie chwyty, ale to mocno indywidualna kwestia.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś takie widziałem tylko nie pamiętam czy całe chwyty czy same kołnierze naciągane na stock. Są miękkie i tak jakby lekko się kleją do ręki. Nylonowe są twarde. Można też kupić gumę albo lateks w puszce taki do pokrywania narzędzi i tym się pobawić.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś takie widziałem tylko nie pamiętam czy całe chwyty czy same kołnierze naciągane na stock. Są miękkie i tak jakby lekko się kleją do ręki. Nylonowe są twarde. Można też kupić gumę albo lateks w puszce taki do pokrywania narzędzi i tym się pobawić.

 

Nigdy nie widziałem chwytu do M4 AEG, który byłby czymś innym niż kawałkiem plastiku. Lżejszym, cięższym, połyskliwym czy gruboziarnistym matowym, ale plastikiem. I jeżeli ktoś mówi, że chwyt o klasycznym kształcie za 120 zł jest lepszy od chwytu o klasycznym kształcie za 20 zł 'bo jest z plastiku nasa', to bardzo brzydko z jego strony.

Link to post
Share on other sites

Raczej @Lesiu to jest problem z czytaniem ze zrozumieniem u autora wątku.

Nazwa sklepu azteKo.pl a azteCo.pl to chyba próba bycia fajnym i obeznanym...

 

Podejrzewam też, że autor nie przeczytał poprawnie chwyt SILNIKOWY od silnika i pomylił to z chwytem SILIKONOWYm.

 

Ot i cała historyja...

 

Chcesz nakładkę na chwyt lub poprawić jego ergonomię, przyczepność?

Użyj:

- lutownicy i zrób stippling - zmiany nieodwracalne

- taśmy samowulkanizującej

- materiałowej taśmy izolacyjnej

- taśmy antypoślizgowej do oklejania schodów, kafli etc. - najlepsza na bazie z gumy, ale papierowa też da radę

- papieru ściernego o odpowiedniej gradacji na płótnie (tzw. płótno korundowe) i odpowiednio mocnej taśmy dwustronnej

- kawałka dętki rowerowej

Link to post
Share on other sites

Chcesz nakładkę na chwyt lub poprawić jego ergonomię, przyczepność?

Użyj:

- lutownicy i zrób stippling - zmiany nieodwracalne

- taśmy samowulkanizującej

- materiałowej taśmy izolacyjnej

- taśmy antypoślizgowej do oklejania schodów, kafli etc. - najlepsza na bazie z gumy, ale papierowa też da radę

- papieru ściernego o odpowiedniej gradacji na płótnie (tzw. płótno korundowe) i odpowiednio mocnej taśmy dwustronnej

- kawałka dętki rowerowej

 

AMEN.

 

Podepnę się pod temat, ktoś widział w Polsce, ew. może mi to konkretnie nazwać?

 

Chodzi o nakładkę na chwyt na pierwszej eMce od góry.

 

To nie nakładka, a takiego rodzaju chwyt. nie ma wersji do AEG.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat, ktoś widział w Polsce, ew. może mi to konkretnie nazwać?

251512_131917326885099_118577254885773_218066_8197765_n.jpg

Chodzi o nakładkę na chwyt na pierwszej eMce od góry.

 

Kupiłem to kiedyś na Gunfire pod nazwą tactical deluxe grip do swojej gazowej emki. Producentem był element. W dłoni leży świetnie. Obecnie maja w wersji piaskowej, ale tylko do gbb.

Edited by zbojcerz_hegemon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...