Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

uvexy i-vo i alternatywy


Recommended Posts

Witam przymierzam się do rozpoczęcia mojej przygody w ASG co wiąże się z kupieniem okularów. Zdaję sobie sprawę że czasami warto dołożyć trochę pieniędzy by otrzymać gwarancję pozostania dwuokim jednak jak każdy nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto. Po moim researcher'u jaki wykonałem wybór padł na uvexy i-vo jednak nie jestem pewny czy jest to dobry wybór. Mój budżet oscyluje koło 100zł jednak jestem w stanie wydać nawet drugie tyle choć wolałbym tego uniknąć. Aktualnie planuje grać na około 300fps-ach jednak nie jestem pewien czy w przyszłości nie będę grał na większych. Dodam jeszcze że wolałbym przymierzyć okulary przed zakupem jednak nie jest to priorytet.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczącej maski typu stalker gdyż można je znaleźć w różnych przedziałach cenowych i czym w zasadzie się różnią? Czy istnieje jakaś pewna marka czy te po 30/40zł są praktycznie takie same?

Link to post
Share on other sites

Widzę, że jesteś z GD wiec możesz się wbić do Robod-a na trakcie św. Wojciecha. Coś mi świta, że jest jeszcze jakiś sklep z odzieżą BHP w Gdańsku- możesz wskoczyć i przymierzyć. Nie jest istotne ile Ty będziesz miał FPSów jak jakiś "gorącokrwisty" rąbnie z bliska w twarz a ochrona oczu tego nie wytrzyma...

A w Uvexach I-vo koledzy ganiają i bardzo sobie chwalą- nie raz dostawali "po oczach" i zero uszkodzeń.

Link to post
Share on other sites

Mam uvexy i-vo ina spokojnie wytrzymuje test z mojej broni (około 400 fps) z 1 cm. Nawet ślady na nim nie zostają. Co do większych prędkości to jeszcze w oczy nie dostałem :icon_rolleyes: Mam swoje na gumce i rozwiązanie jak dla mnie super do ubrania na kominiarkę itp.

 

Maskę stalker mam także i przy okazji strzelanki jeden z drucików porysował mi trochę okulary (na pewno przez to, że kilkakrotnie maskę doginałem, bo niezbyt dobrze pasowała mi do twarzy).

 

Po tym incydencie wpadłem na pomysł, aby krawędz maski obszyć dodatkowo jakimś materiałem na obrzeżu, aby się to nie powtórzyło.

 

Maska fajna sprawa, zarysowanie - nie ma tragedii, ale jedno stwierdziłem po użyciu maski. Jak jest chłodniej to się para skrapla na zimnych drucikach i jest ciągle uczycie jakbym się ślinił :-o Przynajmniej ciągle jest wilgotna. Jak dla mnie może być i da się wytrzymać te klika godzin, a przynajmniej facjata ochroniona.

Link to post
Share on other sites

Ja patrzyłem na maskę stalkera oliwkową bo (wg mnie) lepiej się zlewa z otoczeniem w lesie a w CQB to i tak nieistotne bo można nawet w różowym kombinezonie ganiać :-) Jak się patrzy na ceny to jest raczej wynik jakiegoś innego koloru, ew. malowania. Jeszcze odnośnie okularów- córa gania w Peltorach Ballistic 3M ale one trochę zniekształcają obraz, nie zauważyłem tego efektu w I-vo ale być może nie dość się przyjrzałem. Koledzy chwalą sobie również gumowe "noski", które pewnie trzymają bryle na miejscu oraz regulowane ramiona i pochylenie samych okularów. I zwróć uwagę, że są I-vo z i bez powłoki przeciw parowaniu. Kilka zeta więcej a komfort lepszy- tyle z opinii kolegów bo ja z racji okularów korekcyjnych mam gogle.

Link to post
Share on other sites

Maskę mam dokładnie taką:

 

http://allegro.pl/maska-stalker-z-siatki-stalowej-olive-v1-asg-i6130730303.html

 

Też mam oliwkową tak jak kominiarkę, rękawice, spodnie i chest rig. Dobrze się to komponuje. Z maski ogólnie jestem zadowolony. Z okularów również. I-vo nie zniekształcają obrazu i rzeczywiście trzymają się solidnie. Niestety mam chyba bez powłoki przeciw parowaniu i bawię się z płynem do naczyń. Jak patrzyłem w domu to nie parowały nawet nad czajnikiem, a podczas strzelanki złapały parę po jakichś 15-20 min wysiłku :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...