Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okradziono mnie - proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam

Temat bardzo nieprzyjemny. Pewna osoba z południa Polski ("serwisant") okradł mnie na kwotę ok.400-500zł. W międzyczasie próbował okantować moich znajomych oraz rozpowiadał nieciekawe rzeczy na mój temat. Policja już została powiadomiona, muszę tylko zdobyć dowód. Tu zaczyna się problem gdyż wybitny FB zablokował dostęp do mojego konta w najgorszym momencie. Powód: nieprawdziwe dane. Z bólem serca posłałem zdjęcia prawa jazdy i dowodu osobistego. Właśnie dostałem zawiadomienie, że na podstawie tych danych jakie podałem nie dostanę dostępu do konta, bo mój profil miał inne imię i nazwisko. Na odzyskanie konta zostało mi około 12 dni.

 

Tu prośba do Was: Co poradzicie?

 

Po odzyskaniu dostępu do konta zedytuję wątek.

Link to post
Share on other sites

Czy konto serwisanta, który zgłosił Twoje konto było na prawdziwe dane?

Masz pismo z policji o wszczęciu postępowania, na którym są dane serwiswnta?

Jeżeli zgłosił Twoje konto ze swojego to pisz do fb, że policja prowadzi postępowanie w sprawie osoby, która zgłosiła Twoje konto, aby uniemożliwić dostęp do materiału dowodowego w postaci rozmów na fb - załącz skan pisma.

Link to post
Share on other sites

Sory gringo. Takimi tekstami możesz strzelać równie dobrze do zgwałconej kobiety "Trzeba było tam nie chodzić".

Z tą osobą WSPÓŁPRACOWAŁEM przez ok. rok. Nie było problemu do teraz, kiedy ta osoba zaczęła kręcić.

 

@Wojtek

Jego konto było na prawdziwe dane. Nie wiem kto zgłosił moje konto jako nieprawdziwe, ale zdecydowanie nie on. Szukam kontaktu z biurem Fb w Polsce, niestety są tylko oklepane formularze do odwołania się od zablokowania konta.

Link to post
Share on other sites

Sory gringo. Takimi tekstami możesz strzelać równie dobrze do zgwałconej kobiety "Trzeba było tam nie chodzić".

Z tą osobą WSPÓŁPRACOWAŁEM przez ok. rok. Nie było problemu do teraz, kiedy ta osoba zaczęła kręcić.

 

 

 

Spokojniej. :D

Chodziło mi o FB, nie o kolesia.

Link to post
Share on other sites
Masz pismo z policji o wszczęciu postępowania, na którym są dane serwiswnta?

 

Nie wystawia się pism z takimi danymi.

 

Szukam kontaktu z biurem Fb w Polsce, niestety są tylko oklepane formularze do odwołania się od zablokowania konta.

 

Poproś policjanta prowadzącego postępowanie o pomoc.

Link to post
Share on other sites

W postanowieniu o wszczęciu dochodzenia zawiera się informację o charakterze czynu, osobie pokrzywdzonej i ewentualnie wartości mienia. Dlatego informacje o danych pokrzywdzonego i potencjalnego sprawcy wyglądają tam tak:

 

przez ustaloną osobę na szkodę Jana Kowalski.

albo

przez ustaloną osobę, działając tym na szkodę Jana Kowalski.

 

Dane sprawcy (podejrzanego) pojawiają się dopiero po przedstawieniu mu zarzutów i zmianie jego statusu z osoby podejrzewanej/osoby podejrzanej na podejrzanego.

Nawet przy pijanych kierujących używa się we wszczęciu formułki "prowadzenie w stanie nietrzeźwości xx mg/l przez ustaloną osobę".

 

Zdarza się także formułka: "przez sprawcę posługującego się nickiem 'taki-a-owaki' oraz danymi 'Jan Nowak'".

Link to post
Share on other sites

Niestety ale pomyliłeś fora. Jeżeli chcesz skontaktować się z FB, to napisz na forum prawniczym tam ci pomogą lepiej niż tutejsi znawcy. Druga sprawa to po co ten temat, ktoś mnie okradł, sprawa na policji, ale nie powiem kto ani co mi ukradł, ani pisma nie pokarzę, ale uwierzcie mi i płaczcie razem ze mną.

Albo opisz sprawę merytorycznie i rzeczowo, albo nie opisuj jej wcale, bo w obecnej formie wątek nic nie wnosi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...