Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GFC M4A1 nie działa sinik nie kręci


Recommended Posts

Witam

 

Strzelałem M4 i po prostu po pewnym czasie przestał strzelać. Nie było dymu, smrodu. Po prostu naciskam spust i nic się nie dzieje. Naciskam spust i cisza.

Czy to mosfet? Czy może silnik? Replika nie była jakoś żyłowana. Przewody nie pourywane w okładzinie tam gdzie bateria. Nie chciałem rozłączać bo wszystko na termokurczkę.

Co to może być możecie poradzić? Jeśli chodzi o rozbieranie to jeśli to będzie konieczne to poproszę jakiś filmik bo nigdy tego nie robiłem.

 

Pozdrawiam forumowiczów

 

Na przyszłość kolega trafniej dobiera działy. Buniek

Link to post
Share on other sites

Jak emka GFC to stawiam na ogranicznik kostki spustowej. Jeśli posiadasz średnio-zaawansowane umiejętności majsterkowania, przewiercasz otwór i wkręcasz śrubę która go zastąpi. W innym wypadku, lub jak nie chcesz się w to bawić - gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Jak emka GFC to stawiam na ogranicznik kostki spustowej. Jeśli posiadasz średnio-zaawansowane umiejętności majsterkowania, przewiercasz otwór i wkręcasz śrubę która go zastąpi. W innym wypadku, lub jak nie chcesz się w to bawić - gwarancja.

Czyli muszę otworzyć emkę? Rozumiem po prostu, że coś się wysunęło? Jak mam to rozebrać? Narzędzia są, umiejętności też.

 

Może silnik się wypiął.

Czyli muszę dwie takie śruby rozkręcić? Jest jakiś manual. Gwarancji nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ta śruba to regulacja silnika. Nie powinna być ani zbytnio przykręcona, ani odkręcona. Tak żeby silnik był dobrze ustawiony. To nie jest tak że coś się wysunęło - po prostu się urwało. A że gb to znal, to nie przykleisz tego tak żeby działało (tym bardziej że to malutki elemencik). Należy zrobić otwór w ścianie gearboxa i wsadzić śrubę żeby to naprawić (pod warunkiem że to jest przyczyna). Jak nie rozkładałeś nigdy gb raczej się za to nie bierz.

Link to post
Share on other sites

Ok sprawdzę na początku silnik. Odłączę go i bezpośrednio pod zasilacz. W chwycie tam gdzie bateria jest w koszulce zalakowane to chyba mosfet i bezpiecznik. Bezpiecznika całego nie widać ale nie widać, żeby był przepalony, może ściągnać tą koszulkę z tej płytki i zobaczyć co tam się dzieje? Od czego zacząć?

Link to post
Share on other sites

Silnik sprawdziłem na zasilaczu tylko drgnał do przodu ale na baterii silnik śmiga. Wypiąłem silnik, podpiąłem baterię i w każdym położeniu SAFE/ SEMI/ AUTO na zaciskach silnika mam 10,32V tyle co bateria. Jak podłącze silnik to napięcie spada do 0V. Co to może być?

Link to post
Share on other sites

Dobra rozebrałem podgiąłem poprawiłem luty, wyczyściłem i nasmarowałem zębatki, podgiąłem styki, dałem WD40. Złożyłem ale potrzebowałem 2 osoby.

Teraz jak włączyłem silnik to przy tym ustawieniu co wcześniej silnik tylko cyka. Ma 9,90V akumulator więc to za mało?

Śrubka na środku chwytu wykręcona na maksa ale ta zaślepka zasłaniająca silnik dokręcona jest na maxa? To chyba dobrze?

Ładuje akumulator zobaczę jak jest na naładowanym. Dziwne żeby silnik jak wcześniej działał a teraz nie działa. Silnik może odwrotnie włożyłem?

Link to post
Share on other sites

Skręciłem wyczyściłem. Nic nie musiałem wiercić. Pewnie blaszki się wygięły czy coś. Podgiąłem wyczyściłem i złożyłem.

Nasmarowałem od nowa także taki lekki przegląd zrobiłem. Zębatki ok, zęby tłoka też. Co to spustu to mam nadzieje, że problemów nie będzie jak nie to wymienie mosfet na ASCU i tyle. Największy problem miałem z silnikiem.

Po złożeniu dekiel troszkę poluzowałem i strzela, głos jak sprzed awarii. W razie co będę regulował. Zamówiłem nową batkę lipo dam znać jak przyjdzie jak na niej śmiga. Kiedy wiadomo, że docisk silnika jest za duży?

 

Ja bym na twoim miejscu nie wywalał Mosfetu.

Link to post
Share on other sites

Ją nie napisałem ,że tak ma być. Chciałem tylko uświadomić, że widok z zewnątrz nic nie mówi o jakości podkładkowania. Jeśli nie było ani jednej to albo ktoś grzebał albo to już producent się nie popisał.

Link to post
Share on other sites

Tylko przy pierwszym strzelaniu coś kulki znosiło na prawo ale teraz chyba już po wystrzeleniu ok 100 kulekj jest ok. Hop up tylko reguluje góra dół?

 

Podkładek nie ma bo rozkręcałem. A co dają takie podkładki?

Edited by lordpakernik
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...