Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C problem ze szczeliną między HU a dyszą.


Recommended Posts

Witajcie!

Mam bardzo irytujący problem - po złożeniu giety do kupy szczelina między komorą HU (lufą) a dyszą jest tak mała że magus nie podaje kulek. Co może to powodować? Przecież dysza montowana jest w swoje rowkowane miejsce na naciągaczu sprężyny a z kolei lufa zakończona komorą HU jest dociskana do szkieletu gb który też ma swoje niezmienne położenie na PINy w body. Co może być grane? Proszę o rady bardziej doświadczeni w serwisie koledzy.

Link to post
Share on other sites

Sprężynka popychacza raczej nic nie ma do podawania kulek. Najwyżej dysza by nie wracała. Sprawdź czy popychacz odchodzi do końca(czy dotyka głowicy cylindra). Jeżeli prawie w ogóle się nie rusza, to prawdopodobnie nie włożyłeś dyszy w rowki popychacza. Jeżeli zmieniałeś zębatki, dyszę, lub popychacz, to ten może się nie cofać do końca. O ile oczywiście nic nie grzebałeś w komorze HU.

Link to post
Share on other sites

1) Komora HU nie grzebana - jest zmieniona gumka ale komora stockowa (operacja robina była przez fachowca)

2) dysza na swoim miejscu - w rowku, działa prawidłowo (suw przód - tył)

3) popychacz i dysza stock

4) wymieniłem cylinder z głowicą i tłok z głowicą po "texańskiej masakrze" jaką spowodowała śrubka mocująca głowicę tłoka odkręcając się i demolując w.w części...

Edited by dwoik
Link to post
Share on other sites

Sprężynka popychacza raczej nic nie ma do podawania kulek.

 

Przecież to ona pozwala wracać dyszy, a ta jednocześnie podaje kulkę do komory? Jak miałby wyglądać prawidłowy strzał kiedy dysza byłaby maksymalnie z tyłu?

 

 

Kiedy strzelasz, słyszysz głuchy strzał, przytłumiony? Czy brzmi to tak, jakbyś strzelał kompletnie na sucho, bez magazynka z kulkami?

 

Odwroć replikę do góry nogami i włóż kulkę do komory jeśli dysza Ci na to pozwoli. Spróbuj strzelić.

 

Link to post
Share on other sites

Piszesz, że dysza dziła ale jeśli wymieniałeś głowicę cylindra to może ma minimalnie rózną długośc/szerokość i dysza nie cofa się do końca. Sprawdź na złożonym gearboksie czy jak wciskasz dyszę to cofa się odpowiednio daleko.

Edited by sensu
Link to post
Share on other sites

Sensu - Hmmm... okej sprawdzę - tylko że tak naprawdę to nie wiem jakie jest "właściwe" cofnięte położenie dyszy... szkoda że wywaliłem starą głowicę porównał bym.

 

SenkuPH - Tak robiłem - kulka wchodzi przełamując opór którego nie może przełamać sprężyna w magusie (nawyraźniej cofa się o parę milimetrów dysza) i strzał jest zupełnie normalny, zasięg, podkręcanie w HU - wszystko ok.

Edited by dwoik
Link to post
Share on other sites

Przecież to ona pozwala wracać dyszy, a ta jednocześnie podaje kulkę do komory? Jak miałby wyglądać prawidłowy strzał kiedy dysza byłaby maksymalnie z tyłu?

 

No dobra, chodziło mi bardziej o to, że "strzał" i tak by następował(chyba, że mamy słabą sprężynę), ale z bardzo małą prędkością wylotową. Dysza by się nie cofnęła, to prawda. Kulki by jedynie "wypluwało".

 

Skoro nie podaje kulek to albo się dysza nie cofa do końca, albo za szybko wraca. Zrób tak, żeby dysza była w pozycji maksymalnie schowanej(czyli takiej, że już nie da się dalej wcisnąć), potem złóż replikę i sprawdź czy dysza nie wystaje w ogóle, kiedy patrzysz przez gniazdo maga w komorze HU. Nie powinna wystawać. Jeżeli nie ma takiego momentu, że nie da się dalej wcisnąć dyszy, to znaczy, że nie cofa się do końca. Jest też możliwość, że potrzebujesz opóźniacza popychacza, ale w to raczej wątpię. Może jeszcze tak być, że za daleko wystaje kołnierz gumki HU, ale skoro operacja robiona przez fachowca, to to raczej odpada.

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy winowajcą najprawdopodobniej będzie właśnie zespół HU a dokładniej mocowanie lufy wewnętrznej wraz z komorą w lufie zewnętrznej. Mocowanie to polega na tym że wsadza się jedno w drugie i obraca o ćwierć obrotu. Tam są takie zęby które powinny trzymać to wszystko razem - zęby są wyłamane i lufa wewnętrzna wypychana jest przez sprężyne wraz z komorą właśnie w stronę gearbox"a co powoduje zmniejszenie tej przestrzeni na kulkę.

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy winowajcą najprawdopodobniej będzie właśnie zespół HU a dokładniej mocowanie lufy wewnętrznej wraz z komorą w lufie zewnętrznej. Mocowanie to polega na tym że wsadza się jedno w drugie i obraca o ćwierć obrotu. Tam są takie zęby które powinny trzymać to wszystko razem - zęby są wyłamane i lufa wewnętrzna wypychana jest przez sprężyne wraz z komorą właśnie w stronę gearbox"a co powoduje zmniejszenie tej przestrzeni na kulkę.

 

To wklej dystanser pomiędzy gearbox a komorę żeby ją odepchnąć.

 

Ja dopiero co serwisowałem G36 JG kolegi gdzie specjalnie wyłamałem te zęby, po czym wklejałem róznej grubości podkładki aż uzyskałem kompromis między podawaniem a szczelnością.

Link to post
Share on other sites

To wklej dystanser pomiędzy gearbox a komorę żeby ją odepchnąć.

 

Ja dopiero co serwisowałem G36 JG kolegi gdzie specjalnie wyłamałem te zęby, po czym wklejałem róznej grubości podkładki aż uzyskałem kompromis między podawaniem a szczelnością.

 

tak zrobiłem na strzelance żeby nie wypaść z gry... tylko czy to na dłuższą metę jest rozwiązaniem problemu? może da się ten element dokupić ? dodaję dwa zdjęcia. Na pierwszym wyłamane gniazdo w lufie, na drugim ząb w komorze. Dziadostwo nie trzyma się bo tam gdzie ząb jest dobry to gniazdo wyłamane i odwrotnie - z drugiej strony gniazdo ok, a zęba nie ma :/

1)

B4fNxol.jpg

2)

q0TZE6J.jpg

Edited by dwoik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...