Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem tej repliki:

http://gunfire.pl/product-pol-1152192960-Pistolet-ASG-GBB-Walther-P99-Metal-CO2.html

do CQB. A tak na poważnie to do postrzelania ot tak lub jako główna na zieloną ;)

 

Mam parę pytań co do niej.

1. Jak z awaryjnością i dostępnością części zamiennych?

2. Czy można gdzieś dorwać magazynki do tego modelu ?? Póki co nic nie widziałem :( a przydało by się kupić tak z dwa.

3. No i to co zawsze ;) czy polecacie tę replikę ??

 

Proszę o jak najszybszą odpowiedź, bo jutro (poniedziałek) wieczorem chciałbym go zamówić jeśli jest warto.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

\m/

Link to post
Share on other sites

Miałem tę replikę, cudo. Ale ze względu na prędkość początkową ciężko go brać na boczniaka. Ponoć szybko wysiada silikonowa uszczelka zaworu i trzeba ją często olejem silikonowym psikać. Innych problemów z repliką nie dostrzegłem, a niektórzy używają jej do AIPSC, więc raczej musi być niezawodnaa ;)

 

Magi? Proszę.

http://www.bron.pl/magazynek-asg-do-walthera-p99-dao-6-mm-1-sztuka

Link to post
Share on other sites

Dzięki Head Crusher, właśnie pisząc, że ma być do postrzelania ta replika miałem na myśli strzelanie dynamiczne :D

 

Ale kurnia... magazynek z samym "magazynem" na amkę bez miejsca na kapsułkę za 140 to ciut w portfel kłuje 0_0 myślałem, że skoro taki cienki to bedzie tańszy od tradycyjnego, a tu nagle droższy.

 

Ale martwi mnie stały hopek :( aby da radę w coś trafić, czy na jakichś konkretnych kulkach lata już jak ta lala ??

 

PS.: jak z tą dostępnością części?? Są na miejscu czy trzeba z zagramanicy ściągać ?? To już wszystkie kwestie jakie mnie męczyły ;)

Link to post
Share on other sites

Brak kapsuły w magu tez ma swoje plusy - po prostu zmieniasz magi, bo napęd już w replice siedzi. Kwestii dostępności części nie przerabiałem, bo żadnej awarii też się nie nabawiła moja replika. Użytkownik Bosman może Ci coś więcej napisać o tej klamce, bo jej używał właśnie do AIPSC.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Klamka bardzo fajnie siedzi w dłoni. Naprawdę fajnie wygląda, mało awaryjna itp. Ale za tę cenę nie polecam.

 

Po pierwsze cały ten gbb polega jedynie na tym, że jest odrzut (spory) podczas strzelania i zamek zostaje po wystrzeleniu amunicji w tyle. Nie można niestety przeładować jak normalnie w palnej czy wielu innych np na gg. Szczerze mówiąc przez taką konstrukcję, zamek lata jak chce, nie jest stabilny. Dźwięk chińskiego znalu - z którego zrobiony jest zamek - podczas strzelania nie brzmi zachęcająco...

 

Poza tym drugą kwestią jest ten nieszczęsny hopek. Używanie amunicji o masie 0,20-0,28 g mija się w ogóle z sensem klamki, chyba że chcemy jedynie poszpanować. Szczerze mówiąc, mi najlepiej latał kompozyt o masie 0,36. W ogóle bym się nie spodziewał, odkryłem to jedynie dlatego, że jako snajper używam tej amo do głównej i z czystej ciekawości nią załadowałem.

 

Za to z plusów mógłbym jeszcze dodać świetne przyrządy celownicze, bardzo dobre rozłożenie masy repliki i wygodny zwalniacz magazynka, umiejscowiony... bezpośrednio pod spustem. Bezpiecznik mógłby być w lepszym miejscu, osoby z krótszymi palcami mogą mieć problem - na szczęście do nich nie należę.

 

Gdyby była promocja i możliwość kupna za 250-<300 zł bądź używki za <220, brać. W innych przypadkach odpuścić

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...