Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dopiero zaczynam z ASG i mam jedno pytanie...jak dosc tanio skompletowac umundurowanie i ekwipunek?

A drugie pytanie brzmi:

Jaki typ oporządenia pasuje do MP5A3 TM (magi beda sie miescic w ladownicach<<tak to sie chyba nazywa>>

 

za rady z góry dziekuje.

JEsli temat juz sie pojawil to prosze o usuniecie tudziez powiadomienie mnie sam usune ( o ile sie da :P )

Link to post
Share on other sites
Bluze BDU Woodland ( o ile sie nie myle ale w kieszenie na piersiach i 2 na dole to raczej woodland jest..zreszta plamy takie amerykanskie..szerokie)

-Spodnie BDu zagadka sam nie wiem jakie..kroj dosc prosty 2 kieszenie na bokach dwie na tylku i dwie tam gdzie zawsze sąkieszenie..zapinane w calosci na guziki ( w sensie rozporek itd)

coś pomieszałeś, albo xle zrozumiałem, BDU to krój (czyli ustawienie kieszeni itd) a woodland to amerykański kamuflarz (nierozumiem co znaczy "szerokie plamy"), żeby sprawdzić czy to jest co masz to w sieci jest mnóstwo zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Mała uwaga - jak sam wiesz, co widać po Twoich postach, słabo orientujesz się w sprzęcie, więc nie próbuj dopasowywać losowo nazw, bo wprowadzasz zamieszanie i się lekko ośmieszasz. Jeśli nie wiesz jak się coś nazywa to nie wiesz - opisz to i ktoś Ci wyjaśni, a nie próbuj zgadywać nazw.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze zrobumiałem to masz spodnie M65. Jak koniecznie chcesz mieć ładownice do mp5 to kup na reangershopie ładownice udową. W innym wypadku zostaje molle- ale to raczej tani wydatek nie jest... Kupujesz jeszcze Alice (na allegro szelki+ pas główny+ manierka to jakies 50-60zł). Będziesz fajnie wyglądał i będzie to dość funkcjonalne. Wszystko jest kwestią gustu i sam musisz zdecydować czy ci się to podoba.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy Ci podstawowe ALICE. Sam na początku przygody z ASG biegałem w wyładowanym sprzętem ELBV, z którego korzystam podczas innego typu zajęć. Teraz mam pas, szelki, dwie ładownice (w jednej apteczka), manierkę. Jedną ładownicę można przeznaczyć na tzw. "duperelnik" - miejsce na gogle, szmatkę, kulki w woreczku itp, na które standardowy nadupnik byłby za duży.

Link to post
Share on other sites

Po calodziennym polowaniu na sprzet udalo mi sie stworzyc dosc tania konfiguracje..i prosilbym o mala recenzje jesli ktos zna i posiada jakiegokolwiek z nastepujacych przedmiotow:

--Flectarn(góra i dół)

--Kominiarka antyterrorystyczna

--Chusta Flectarn

--Taktyczna kamizelka operacyjna Flectarn

-- HK MK23 US SOCOM - HopUp - HG - Tokyo Marui

--No i MP5A3 TM

Dziekujem za wszelakiem pomoc i krytyke.

Link to post
Share on other sites
Po calodziennym polowaniu na sprzet udalo mi sie stworzyc dosc tania konfiguracje..i prosilbym o mala recenzje jesli ktos zna i posiada jakiegokolwiek z nastepujacych przedmiotow:

--Flectarn(góra i dół)

--Kominiarka antyterrorystyczna

--Chusta Flectarn

--Taktyczna kamizelka operacyjna Flectarn

-- HK MK23 US SOCOM - HopUp - HG - Tokyo Marui  

--No i MP5A3 TM

Dziekujem za wszelakiem pomoc i krytyke.

Ja bym proponował odnośnie sprzętów o nazwach :

HK MK23 US SOCOM - HopUp - HG - Tokyo Marui

MP5A3 TM

poszukać samemu na forum.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak:

Na początek jako mundur polecam holenderski (b. dobre właściwości maskowania w terenie polskim) plusem jego jest to że jest niedrogi oraz ma odpowiednią (jak dla mnie) ilość kieszeni. Można także kupić do niego sporo oporządzenia na allegro (sam tam kupuje) no i to chyba wszystko :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Chciałbym zadać pytanie odnośnie wzoru flecktarn i nie chce do tego zakładać osobnego wątku.

Mianowicie, czy występuje on w kilku odmianach tzn. wyobrażam sobie że "kropki" "kropkom" nierówne, ale jakieś proporcje kolorowe chyba powinny być.

Jeżeli moglibyście to popatrzcie na te aukcje na Allegro i powiedzcie mi czy te kamuflarze są różne, czy tylko takie kolory wyszły na zdjęciach:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65503707 - IMO dużo zieleni

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66093615 - IMO dużo pomarańczu

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65502301 - tutaj z kolei kolory takie wyblakłe

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź (o ile taka nastąpi :))

Link to post
Share on other sites

Spodnie z drugiego linku wyglądają na najnowsze. Bluza jest nieco zużyta a te ostatnie spodnie mocno wytare i wyblakłe. Z tego generalnie wynika różnica. Poza tym, wzór ten sam chyba, ale naszyty w innych proporcjach, tj. w różnych miejscach iny fragment wzoru.

Link to post
Share on other sites

kiYoo: wszystkie trzy linki to Flecktarn, róznica jest tylko w stopniu zużycia (wyblaknięcia)

Generalnie Niemcy używają trzech rodzajów kamuflarzu (chyba że ktoś

słyszał o innych?):

 

Flecktarn:

flecktarn4wi.th.jpg

 

5 Farben Troppentarn (bardziej zielony):

5farbentropentarn6ow.th.jpg

 

Wustentarn (pustynny):

wustentarn1wl.th.jpg

 

zdjęcia: http://www.aos-blaesius.com

 

Niestety dwa ostatnie są droższe ale Flecktarn jest niedrogi i dość powszechnie dostepny. Ja używam w tym kamuflarzu bluzy (cena 20 zł), spodni (cena 27 zł), kapelusza US (cena 27 zł), kopii kamizelki taktycznej Pattern (120 zł), chusty (cena 10 zł), koszulki (cena: piwo dla kumpla ;-) ale w sklepie jakieś 10 zł). Wcześniej miałem jeszcze pokrowiec na hełm metalowy BW (pasuje na polski wz. 50, cena 10 zł) ale sprzedałem razem z hełmem. Dodatkowo możesz kupić parkę w tym kamo za około 50 zł. Potem jeszcze ponczo zimowe BW (27 zł), kominiarka olive (21 zł), rękawiczki olive (19 zł) i gotowe ;-)

ceny wg. www.rangershop.pl

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chciałbym pociągnąć... TEMAT! :lol:

Poczytałem rady kolegów ale... nie wiem czy oni tam (na zachodzie) dzieciaki do wojska biorą czy co? :evil:

Nie mogę jakoś skompletować mundurka na siebie (182/106/88 ) a zależy mi na kamo odpowiednim zarówno w teren jak i wewnątrz budynków. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że odpowiedni będzie komplet z Legii (poglądówka: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67969306 (najchetniej razem z tą laseczką w mundurku :twisted:

- tyle, że tam tez mało takich na takiego ptysia jak ja. Brytyjskie mi jakoś nie podchodzą, amerykańskie podobnie, Francuzi wysiadają a niemieckie zwykle mocno sprane i jak na mój gust deczko zbyt kontrastowe.

Skutek jest taki, że chodzi mi po łbie polski mundurek (wz.127A/MON/US)

poglądówka: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68226160. Cena jest trochę wyższa niż za demobil ale dostaje nowe szmatki - sztywne i nie sprane.

Problem w tym czy uda się do tego dopasować kamizelkę i inne niezbedne dodatki - chociażby pokrowiec na hełm albo jakąś inną sensowną przykrywkę łysiny? :wink: (zakładam, że hełm wz50 w pokrowcu jakoś ujdzie w tłoku).

Będę oczywiście wdzięczny za opinie.

 

Dodam, że do tego mam MP5 SD6 firmy "krzak" więc nie czuję się do niego jakoś przywiązany bo pewnie jego żywot będzie krótki i trzeba będzie nabyć co innego z tym, że ak 47 nie planuje (planuję za to kupić glocka a jak firma żywicielka i żona będą łaskawe to potem może coś dłuższego) 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...