Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć,

 

Czy bateria 9,6V Ni-mh po 5 latach nieładowania tylko leżenia będzie nadawała się do czegokolwiek? Nie wiem czy zamawiać teraz ładowarkę samą i sprawdzić baterię czy od razu ładowarkę i baterię. Od razu z innej beczki czy gearbox v3 po 5 latach nie będzie wymagał jakiś smarowań czy innych zabiegów?

Link to post
Share on other sites

Już po roku leżenia ze zwykłymi NiMH jest bieda. Ogniwa Sanyo Eneloop nie mają takiego szybkiego samorozładowania ale w replice miałeś zapewne najtańszy chłam. Nawet jak ci się uda postawić ten akumulator na nogi to będzie on miał tylko szczątkową pojemność.

Link to post
Share on other sites

Już po roku leżenia ze zwykłymi NiMH jest bieda. Ogniwa Sanyo Eneloop nie mają takiego szybkiego samorozładowania ale w replice miałeś zapewne najtańszy chłam. Nawet jak ci się uda postawić ten akumulator na nogi to będzie on miał tylko szczątkową pojemność.

 

były to akumulatory firefox. Więc obie baterie są do wywalnia i nic się z nimi nie zrobi?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie, mój brat próbował z jakiegoś powodu (OCD?) ożywić akumulator ni-mh, który miał dodany do repliki X lat temu i poza tym, że mnie do szewskiej pasji doprowadzał piszczeniem ładowarki, za wiele z tego pożytku nie było, skoro nawet on zrezygnował :P

Link to post
Share on other sites

Mój leżał również ok 1.5 roku bez ładowania czy rozładowywania (zapomniałem o nim mając niezawodne lipolki) no i wczoraj go z ciekawości rozładowałem i naładowałem na nowo. Weszło 600mah z oryginalnych 1200mah, jakoś działa ale słabo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...