Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobór szpeju - pomoc


Recommended Posts

Cześć, od jakiegoś czasu interesuje się ASG, kupiłem już to i owo, byłem na pierwszej strzelance, w tym temacie chciałbym się dowiedzieć czy nie popełniłem jakiejś gafy lub czegoś mi po prostu brak.

1. Kamuflaż - flecktarn, najbardziej mi podszedł.

2. Okulary - Bolle Defender, czuję się w nich jak rekin młot ale że mieszczą mi się pod nimi okulary korekcyjne nie szukałem innych.

3. Oporządzenie - Pasoszelki BW z demobilu.

4. Buty - BW 2005

5. Replika - RK-02, jako że chciałem ak z metalowym body najbardziej mi się spodobał.

6. Kulki - G&G 0,25g

Link to post
Share on other sites

Warto dokupić maskę siatkową typu stalker na dolną część twarzy (usta, nos) - unikniesz bólu i ew. straty zęba. No i kulki. Kiedyś G&G uchodziły za najlepsze (a przynajmniej jedne z lepszych) w tej klasie cenowej. Obecnie są z nimi jakieś problemy. Niestety nie polecę Ci innych - sam mam jeszcze trochę z dobrej serii, a że rzadko się strzelam to i na razie nie interesowałem się dogłębniej tematem. Jeśli chodzi o wagę to jest ok, mógłbyś też spróbować 0,28g i zobaczyć, które lepiej będą latać.

Jeśli masz trochę grosza na wydanie to możesz:

- wymienić gumkę HU (polecam przezroczystego Guardera) i zrobić teflon-fixa,

- kupić baterie LiPo i odpowiednią ładowarkę,

- wymienić kable na niskooporowe.

Link to post
Share on other sites

RISy chyba zamówię, rękawice jakieś mechanixy , Narazie w replice nic nie mieszam, może w lipcu kupie lipo z ładowarką i HU.

I mam 2 pytania

Czy te kable niskooporowe są potrzebne odrazu czy mogę sobie ich kupno odłożyć na później?

Czy pod te gogle wejdą okulary korekcyjne? Może ktoś jest w ich posiadaniu?http://www.bestmilitary.pl/gogle-ess-profile-nvg-foliage-green-acuucp-szyba-biala-p-353.html

Link to post
Share on other sites

Możesz odłożyć zakup kabli na później. Z RISami upewnij się, że są w systemie VFC (tak jak replika) czy w TM. Jeśli będą w systemie TM to z jednej strony zdaje się, że będziesz musiał podpiłować, a z drugiej kleić, ale głowy nie dam.

Link to post
Share on other sites

ach zapomniałem wspomnieć że w rk 02 chciałbym wymienić chwyt i lufę zewn. Na metalowe, lufę widziałem na gunfire za jakieś 80 zł od boyi, ale chwytu nie znalazłem, (jeśli ktoś ma prosiłbym o linka ). Czy ktoś wymieniał juz te części? I czy jest to łatwe dla nowego?

Link to post
Share on other sites

Wymiana to nie jest jakiś wielki problem, ale metalowego chwytu nie polecam... i nawet nie wiem czy istnieje. W palnych Kałaszach chwyty (jeśli się nie mylę) były albo drewniane albo kompozytowe. W każdym razie, metalu na chwyt nie polecam - podziękujesz mi w zimie. Metal robi się bardzo zimny.

Link to post
Share on other sites

@damien2137

Ja bym na twoim miejscu zainwestował jeszcze 60 zł w paczkę szkieł kontaktowych. Długo grałem w okularach korekcyjnych i jednak szkła to jest nieporównywalny komfort, szczególnie jesli chodzi o parowanie.

Byłem już u okulisty, ale zakładanie i ściąganie jest dla mnie hmm, problematyczne; / nie wiem może jeszcze raz podejde do tego.

Myślałem też o nakolannikach, tylko czy brać je pod flecktarna czy olive jakieś dobrej firmy, bo z fleckiem jest o tyle problem ze jest z mil-teca.

 

Wymiana to nie jest jakiś wielki problem, ale metalowego chwytu nie polecam... i nawet nie wiem czy istnieje. W palnych Kałaszach chwyty (jeśli się nie mylę) były albo drewniane albo kompozytowe. W każdym razie, metalu na chwyt nie polecam - podziękujesz mi w zimie. Metal robi się bardzo zimny.

O tym nie pomyślałem, więc jednak sobie go odpuszczę :P dzięki

Link to post
Share on other sites

@Damien2137 To zawsze jest problemem na początku, jak raczej ze wszystkim co wymaga odpowiedniej techniki :icon_biggrin: W ogóle się tym nie przejmuj, tylko próbuj do skutku. Ja pierwszy raz jak zakładałem szkła to zajęło mi to pi razy drzwi jakieś 1.5h i ze 3-4 wyrzucone szkła. Z każdym razem jest natomiast lepiej, tylko trzeba technikę załapać, np. taką jak z tego filmu:

Link to post
Share on other sites

ze szkłami nabiera się wprawy bardzo szybko, polecam na początku przed rozpoczęciem zakładania spróbować dotknąć palcem (czystym) oka (ale białka a nie źrenicy :P ) wtedy człowiek wie, że tego w ogóle nie czuć i nic nie boli i idzie dużo łatwiej... praktyka czyni mistrza.

Link to post
Share on other sites

Polecam wymianę komory hop siup na coś lepszego niż stockowy, plastikowy boyi. W moim RK-02 siedzi ProWin - zauważyłem zwiększenie zasięgu skutecznego oraz polepszenie trajektorii lotu, prawdopodobnie przez zwiększenie szczelności układu komora-lufa wew. Za lekko ponad 100 złotych jest to według mnie bardzo opłacalny zakup. Niestety zmiana komory wymaga również zmiany dyszy - potrzebujesz dyszy o długości 19.7mm, najlepiej aluminiowej, SHS daje radę; koszt jest niewielki, paręnaście złotych. Jeżeli zdecydujesz się na taki krok, polecam stosować kulki G&G 0,28g. Z ProWinem i czarną systemą dwudziestkipiątki były zdecydowanie za lekkie, ciężko było mi wyregulować hopka.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Komorę warto wymienić, ale ja bym z tym chwilę poczekał. Od konkretnej RKi zależy, czy się to jakoś trzyma, czy są luzy. Z jej wymianą można poczekać do czasu, aż jej wady będą mocno zauważalne, co może wyniknąć dopiero z czasem. Jednak nie ma się co martwić, bo nieszczelna komora nie powoduje innych problemów, wystarczy ją w takiej sytuacji wymienić.

Objawami jej nieszczelności są skaczące FPSy, różnie podkręcane kulki i to, że stopień podkręcenia może się zmienić bez przesunięcia suwaka.

Ale jak pisałem, można z tym poczekać, bo komora może się okazać złożona dobrze i będzie to wydatek do odłożenia na później

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...