Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęt na zabawę z ASG


Recommended Posts

Witam. W tym temacie chciałbym prosić o rady profesjonalistów dla grupki zaczynającej swoją przygodę z ASG, a konkretnie dobór sprzętu na dzień dzisiejszy, to jest 20.06.2016. Jesteśmy z okolic Warszawy (promień 30 kilometrów) i w takim zasięgu też planujemy grać. Bardzo zależy nam na dokonaniu zakupu wyposażenia w jednym sklepie w Warszawie/okolicach, a jedyny jaki znalazłem z atrakcyjnymi cenami to Azteko. Przed zakupem chcemy sprawdzić repliki i cały sprzęt.

 

1. Sprzęt: repliki z przedziału 600-750zł, całość wyposażenia ~1200zł, max 1300zł (bez mundurów).

 

Co sobie wybrałem:

-Specna Arms SA-B01 - 700zł (zależy mi na M4/M16)

-wymiana kabli na niskooporowe - 50zł

-zielona gumka G&G Hop Up 35 zł + darmowy montaż - 35zł

-4 magazynki STANAG BOYI metalowe low cap - 4x25zł

-Kamizelka Pattern 83 - 115zł

-pierwsza lepsza szybkoładowarka magów - 7zł

 

Co potrzebuję:

- Nowa, pojemnościowa bateria do repliki (stockowa 8.4 NiMH 1100, chcę pojemnościową LiPo, ale nie mam pojęcia, która będzie pasować),

- ładowarka do tejże baterii,

- sprawdzone, przetestowane okulary ochronne,

- kulki o odpowiedniej wadze,

 

Ładowarka + bateria może być z innego (a chyba nawet musi) sklepu, byle z jednego. I taki zestaw będzie x2. Inny kolega chciał L85, lecz nie sądzę, że znajdzie się cokolwiek w cenie do 1000zł z wymianą kabli, baterią, ładowarką~, gumką hup i magazynkami.

 

Ponadto, jeżeli ktoś jest w stanie zmontować w miarę tani zestaw dla osoby, która nie wie, czy jej się ASG spodoba (czyli replika + amunicja + okulary), będę bardzo wdzięczny.

 

Wszelkie porady i sugestie mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Hej

Od razu ci powiem, kup sobie 2 szybkoładowarki bo lubią ginąć lub zostać pożyczone "na zawsze".

Magazynki kupiłbym midcapy, a nie low bo nie wiesz jak będziesz siać, a jak ci zależy na realiźmie to możesz zawsze je załadować tylko tymi 30 kulkami i będzie spoczko :D .

 

Kamizelki pattern 83 bym nie brał, skupiłbym się na jakiejś w systemie molle i dokupił parę ładownic. Joza tym (jak dla mnie, nie wiem czy więcej osób podziela moje zdanie) jest ona cholernie nie wygodna i ma naprawdę słabo rozplanowane rozmieszczenie tych ładownic. Już bym chyba nawet chest rigg'a wolał.

 

Jeśli już eMka i eMka specny to na waszym miejscu dołożyłbym trochę grosza i zakupił wersje z szynami, bo ewentualne późniejsze dokupienie (co często się zdarza jak ludzie pojmą ile szyny dają możliwości) może sporo kosztować

M4:

http://azteko.pl/specna-arms-replika-karabinka-m4a1-ris-cqb-sa-b02-p-7738.html

m16:

http://azteko.pl/specna-arms-replika-karabinka-m16a4-ris-sa-b07-p-8502.html

 

Napisz do sklepu i zapytaj jaka bateria 7,4v lipo wchodzi do interesującej cię repliki (chodzi o to jakie maksymalnie może mieć wymiary) i powinni ci odpowiedzieć. jeśli chodzi o pojemność to myślę że 1500 ci wystarczy jeszcze ze sporym zapasem

 

Ładowarka zależy od pieniędzy jaką chcesz na to przeznaczyć, można kupić najprostszą ładowarkę do lipo za ~50zł i tym się spokojnie bawić jakiś czas, albo od razu programowalną ładowarkę do wszystkiego. Miałem obie wersje i mogę ci powiedzieć że możesz "na początek" trochę grosza przyoszczędzić i kupić tą za ~50zł

na azteko znalazłem taką, ona powinna wystarczyć, jest ciut droższa:

http://azteko.pl/imaxrc-ladowarka-b3-lipo-p-8112.html

 

Tanich zestawów do ASG można wymyślić muntum, zazwyczaj wygląda to tak:

G36 JG/ AK Cyma/ AK Boyi/ AUG JG/ G36 Boyi + kulki G&G/ inne dobre znane kulki + jakieś uvexy lub bolle za ~25zł.

 

Jakbyś miał jakieś konkretniejsze pytania możesz pisać na PW, chętnie odpowiem.

Jakbym jakąś gafe strzelił to przepraszam, ale jest 6 rano a ja spac nie mogłem, więc jestem troszeńkę rozkojarzony:D

Link to post
Share on other sites

Pattern 83 to badziewie.

Na weekendowe strzelanki najlepiej nadaje się lekki chest rig.

Np. do takiego dokupujesz worek zrzutowy i nie potrzebujesz dodatkowych ładownic na magazynki bo już są.

We wbudowane ładownice wkładasz 5 magazynków, worek z kulkami i ładowarkę wciskasz do skrajnej prawej ładownicy albo do wewnętrznej kieszeni, ewentualnie za 30 zł kupujesz cargo i montujesz pod prawą ręką.

 

Z baterią i ładowarką nie musisz się śpieszyć, na stockowej postrzelasz z pół roku zanim padnie a zostanie 100 zł więcej na pierwsze wydatki.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

A najlepiej to się bracie kopnij do Azteko. Nie dość że chłopaki ze sklepu ci pomogą lepiej niż internetowi spece to i może z takim budżetem da się jakieś rabaciki wytargować. Karczew daleko nie jest a gwarantuję że się opłaci.

Link to post
Share on other sites

Na pewno do nich podjadę przed złożeniem zamówienia i faktycznie wezmę specnę z szynami mimo, że jestem fanem oldschoolu (czyli zwykłych chwytów przednich). A upust pewnie dadzą przy zamówieniu rzędu ~3500. A dlaczego specna mimo, że wielu ludzi rekomenduje EA? Ano dlatego, że specna jest tańsza (a to moja pierwsza replika) i również rekomendowana przez wielu ludzi. Kwestia dobrania modelu, który nie będzie miał luzów, to też po to jadę wziąć broń do łapy przed wydaniem pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Pattern 83 to badziewie.

Na weekendowe strzelanki najlepiej nadaje się lekki chest rig.

Np. do takiego dokupujesz worek zrzutowy i nie potrzebujesz dodatkowych ładownic na magazynki bo już są.

We wbudowane ładownice wkładasz 5 magazynków, worek z kulkami i ładowarkę wciskasz do skrajnej prawej ładownicy albo do wewnętrznej kieszeni, ewentualnie za 30 zł kupujesz cargo i montujesz pod prawą ręką.

 

Z baterią i ładowarką nie musisz się śpieszyć, na stockowej postrzelasz z pół roku zanim padnie a zostanie 100 zł więcej na pierwsze wydatki.

 

Fakt ten chest rigg jest zajebisty, ale pamiętaj że to ma być sprzęt początkowy i nie za drogi (chyba to miał na myśli twórca tematu), a za 200zł myślę że to już nie ta liga szpeju.

Jak będzie miał eMkowe magi to nawet chiński chest rigg za 40zł się nada, potem zdecyduje na coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego specna mimo, że wielu ludzi rekomenduje EA? Ano dlatego, że specna jest tańsza (a to moja pierwsza replika) i również rekomendowana przez wielu ludzi. Kwestia dobrania modelu, który nie będzie miał luzów, to też po to jadę wziąć broń do łapy przed wydaniem pieniędzy.

Oj mylisz się i to bardzo. Ale Twoja kasa, Twoje wybory ;)

Link to post
Share on other sites

Chcesz brać replike za 700zl i od razu włożyć w nią 70, ale nie chcesz ladniej i lepiej wykonanej repliki droższej o raptem 70zł. Do tego EA w stocku sprzedać da się bez problemu, a grzebaną specne już nie.

Na gf za ok 40-50zł są najtańsze ładowarki do lipo z balanserem. Używam od 3 lat i działa. Jeśli potrzebujesz tylko do ASG to w zupełności wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Ta Mka od EA jest brzydka, na dodatek zupełnie nie ten kolor. Specna na być moją pierwszą repliką, z którą pobiegam pewnie rok, jak nie więcej. Zaryzykuję mimo wszystko. Jedyne, co mnie zainteresowało ze zbrojowni, to Mka od King Arms, http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_167&products_id=1920 ale nie wiem, czy warto i ile tuningu trzeba w nią wpakować (kable, gumka?), co już znacznie, znacznie podwyższa cenę.

 

Najważniejsze pytanie - czy do SA-B01/SA-B02 właduję bez problemu LiPo i z jakim napięciem brać bateryjkę? Ładowarkę wezmę tą, którą polecił kolega kilka postów wyżej, dzięki.

 

Skoro mówicie, że Pattern 83 to badziew to chyba zrezygnuję. Posiadam mundur Tiger Stripe i w takim też zamierzam latać, dlatego zależy mi na dopasowaniu koloru, więc jedyną alternatywą jest kamielka oliv.

 

Jakie kulki do tych replik? G&G 0.25?

Link to post
Share on other sites

Jeśli EA jest brzydka to specna będzie ci się śniła po nocach jako koszmar.

Pomijając walory estetyczne to kultura pracy specny jest, no, daleka od przeciętnej. Ale twój wybór, chcesz replikę w która za chwile będziesz musiał wpakować połowe jej wartości to bierz, ja bym wolał wziąć EA, wsadzić gumke, dysze i SP110 i mieć spokój.

 

P.S. A propos King Armsa, zawsze warto jest dopłacić niż brać perfidnie przewartościowanego chinola.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Chińskie kamizelki to loteria. Tak jak chińskie ładownice. Czasami, w ściśle wymaganych okolicznościach (np nikt inny nie robi jakiegoś konkretnego patentu na którym nam zależy, albo jako awaryjna zrzutówka do zbierania grzybów w lesie;) się nada, ale poleganie na chińszczyźnie jako głównym sprzęcie jest bardzo niepewne - słaby materiał, słabe szycie, często rozwiązania skopiowane po prostu nieprawidłowo i niefunkcjonalnie...

Kamizelki do 100zł to w zasadzie tylko pasoszelki BW i brytyjski chest rigg DPM. Ja bym brał chest rigga - tu masz jego opis: https://piekielko.wordpress.com/2014/02/17/chest-webbing-dpm/ Jak widać jest bardzo pojemny.

Mimo że to bardzo prosta konstrukcja, to jest zaskakująco pojemna. Jeśli mimo brakuje miejsca, to można do niego dołożyć pas (o ile nie jesteś bardzo niski) no i nieźle współpracuje z plecakiem. Na allegro są teraz po 40-90zł. Jak Ci się znudzi, to na pniu go sprzedasz. Do tego haversack (też DPM) jako zrzututówka (15-30zł) i masz komplet na długi czas. W zasadzie to na początek można i bez zrzutówki.

Link to post
Share on other sites

Kamizelki do 100zł to w zasadzie tylko pasoszelki BW i brytyjski chest rigg DPM. Ja bym brał chest rigga - tu masz jego opis: ... widać jest bardzo pojemny.

Jest jeszcze lbv za ~50 zł, to tego worek na zrzut i na weekendową jebankę w zupełności wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Kilka uwag i sugestii.

 

Totalnie źle się do tego zabierasz. Masz mały budżet więc małe pole manewru, nie możesz mieć wszystkiego, musisz pójść na kompromis. Odpuść sobie zakupy w jednym sklepie bo to nierealne. Posłuchaj mądrzejszych kolegów "profesjonalistów" i odpuść sobie ten nieszczęsny chiński szpej i tą nieszczęsną specnę na rzecz EA , nie będziesz musiał wymieniać 3/4gb na start, a i chociaż przeczytaj te kilkadziesiąt stron wypocin o nich na tym forum. Co do baterii i ładowarki: LiPol 7.4 Turnigy Nano Tech będzie ok, (około 60zł), ale te tanie ładowarki to loteria, często się psują. Przegrasz, zniszczy Ci baterię i będziesz musiał kupić dobrą ładowarkę za 130 i kolejną baterię za 60. Dobra i sprawdzona ładowarka to Redox Beta (około 130zł). M4EA + lipo + ładowarka wyjdzie około 1050zł. Dobre okulary to ESSy, najtańsze około 130zł. Za resztę pieniędzy można kupić midcapa cymy i połączyć z tzw flashmagiem, kulek nie zabraknie. Szybkoładowarka w kształcie magazynka. Pchanie się w lowcapy będąc początkującym z przeciętną repliką jest dość głupie. Szpeju na niedzielnej strzelance nie potrzebujesz na samym starcie tak naprawdę. Dopiero potem możesz dozbierać do jakiegoś poczciwego szpeju z demobilu. Zapomniałeś o rękawiczkach, a to niezbędna rzecz. Maska stalker też by się przydała, można ją przerobić na low profile.

 

Ergo zadbaj o to, by mieć wpierw dobre okulary, poczciwą replikę z lipolem i ładowarką do niej, dobre zawieszenie, poczciwy mundur (choćby BW), maskę typu stalker, dobre chroniące kostkę buty adekwatne do terenu, adekwatne skarpety do nich, chroniące rękawiczki i jakiś środek przeciw komarom a dopiero potem zacznij myśleć o szpeju.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...