Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m16a2 - jaki kolimator/celownik wybrać


Recommended Posts

Witam!

 

Chce kupić kolimator/celownik do swojej eMki tak do 250zł.

Nie wiem jaki wybrać, ponieważ boje się że wysoka muszka będzie przeszkadzać przy celowaniu, a nie chce wydawać kasy na dodatkową szynę na rączkę transportową. Czy może ACOG starczy? Wydaje mi się, że mają wysoki montaż.

Link to post
Share on other sites

Jakby kolega wiedział, jak używać takich rzeczy, to by wiedział, że kolimator można zosbie nawet sprejem zamalować, a i tak będzie się dało celować. Podobnie przy lunetach, niewielkie obiekty blisko soczewki nie będą nawet widoczne w obrazie.

Link to post
Share on other sites

Dowolny - ale pamiętaj że kolimatory w obudowie od ACOG'a nie są zbyt fajne. Niby działają, ale nie są szybkie ani intuicyjne.

Jeśli będzie Ci przeszkadzać muszka (celować się da zawsze, ale niektórych jej obecność denerwuje) to załóż podwyższenie szyny na RIS albo wyższy montaż. Albo kup składaną muszkę, albo blok gazowy bez niej, albo z szyną ris... opcji jest wiele.

Link to post
Share on other sites

 

Pewnie dlatego w moim PO-1 było widać zamazaną lufę...

 

A u siebie mam Dbala przed Acogiem. Puszki nie widać, jedynie cały obraz jest nieco ciemniejszy, bo troszkę światła jest jednak blokowane.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

1. Aimpoint CompM2 od G&P (kolimator)

2. ACOG ACM/G&P lub innych Chinol (luneta x4)

3. Elcan M145 ACM/Guarder (luneta x4)

4. Elcan SpecterDR ACM/Guarder (luneta x4 stałe, 1-4 są problematyczne)

 

W przypadku lunet, muszka nie będzie w ogóle widoczna :icon_smile: Natomiast w przypadku koli to ostro denerwuje i przeszkadza.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o kolimator, to nie ma co polecać lunet (chociaż, jeśli by szukać lunet, to ACOG x4 "Rhino" od Theta Optics jest jak dla mnie świetny, tylko trochę wyższy przedział cenowy), bo zastosowanie jest w ogóle inne. Z koli do 250 złotych są takie problemy, że często wcale nie przyśpieszają czasu celowania, jak to powinny robić, tylko je utrudniają. Najlepiej dołożyć do tego jeszcze te 50-80 zł i już za taką cenę nie będzie ciężko znaleźć czegoś dobrego, tylko trafić na bubla.

Jeśli koniecznie musi być do 250 zł, jest szansa że trafisz na kolimator "elementa" z podwyższeniem (które nazywa się bodajże montażem QD), które powinno spokojnie pasować wysokością do M16, ale nie mówię, że polecam :V

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

a nie chce wydawać kasy na dodatkową szynę na rączkę transportową

 

Chwila, moment... Albo nie masz M16a2, albo i tak musisz kupić montaż na rączkę - wersja A2 ma regulowany przeziernik, ale nadal zintegrowany chwyt transportowy z upperem. Dopiero od wersji A3 chwyt transportowy był zdejmowalny. Poza tym, Acog powinien mieć możliwość montażu bezpośrednio na chwycie transportowym.

Link to post
Share on other sites

Ja mam puchę zaraz przed lunetą, ryżowcem, ale fizyka działa na oba, tak samo, więc nie gra to roli. Nie widzę go na obrazie, chyba że spojrzę pod dużym kątem, wtedy zaczyna się pojawiać szary prostokąt, o intensywności podobnej do muszki na powyższym foto.

Mniej więcej taka jest odległość między dwoma obiektami:

 

03adc5bb5486dfc462c3a2df57337351.jpg

 

I tu jedyne foto obrazu jakie posiadam, zrobione właśnie nieco z góry:

 

463c05d473f2b8f26c37bd859f4c2979.jpg

 

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Chwila, moment... Albo nie masz M16a2, albo i tak musisz kupić montaż na rączkę - wersja A2 ma regulowany przeziernik, ale nadal zintegrowany chwyt transportowy z upperem. Dopiero od wersji A3 chwyt transportowy był zdejmowalny. Poza tym, Acog powinien mieć możliwość montażu bezpośrednio na chwycie transportowym.

 

Możliwe że się pomyliłem. Sugerowałem się tym:f4ca9fb0bf363.jpg

 

 

A wracając do tematu. Kupię blok gazowy i zastąpię nim muszkę, a do tego później kolimator :)

Link to post
Share on other sites

A może najpierw kup kolimator, a potem muszkę, bo może się okazać, że wcale nie przeszkadza. Przecież przy kolimatorach nie zamyka się oczu, a mózg ma taką fajny ficzer, że potrafi bez problemu nałożyć brakujący obraz na niewielki obszar, na bazie sąsiadującego otoczenia.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...