Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Od dłuższego czasu planuję zakup repliki gazowej GG lub CO2

 

Po wielu tygodniach przeglądania tego forum czytania postów wybrałem kilka replik które mnie interesuja:

 

1. Colt 1911 KWC CO2

2. Glock 17 KWA (ciężko dostępny)

3. CZ P-09 ASG

 

 

Szukam replik która ma spory zasięg i celność. Co polecacie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A po co ci pistolet z dużym zasięgiem? Przecież pistoletu używa się jako replikę boczną. Tu lepiej postawić na wytrzymałość i powtarzalność strzałów. Ja np wybrałbym Glocka 17 KWA. Przede wszystkim wybierz replikę, która będzie ci dobrze w łapie leżała, bo z własnego doświadczenia wiem, jak to wpływa na szybkość reakcji i przejście w pozycję "ready". Każdy pistolet ma inny chwyt. Colt 1911 ma cienki, a Glock bardziej pękaty. Dla mnie to się liczy w replice bocznej. Dobry chwyt i wytrzymałość. Natomiast nie sugeruj się dużym zasięgiem, bo w boczniaku ma to małe znaczenie.

Link to post
Share on other sites
A po co ci pistolet z dużym zasięgiem?

 

Żeby strzelać z możliwie daleka. Czy ja się mylę czy to pytanie jest głupie?

 

 

Ja np wybrałbym Glocka 17 KWA

 

No, wspaniały wybór. Zwłaszcza jak po kilku tys kulek zacznie się sypać i klama jest do wymiany (a nie do naprawy). Świetna rada :maniak_OK:

 

 

bo z własnego doświadczenia wiem

 

To właśnie jest problemem Twoich rad udzielanych w różnych tematach.

 

 

Przerabiałem temat jakiś czas temu. Konkluzja jest zbliżona do tego co pisze Wiciok. Kup coś TM. KWA (w tym KSC) się sypią pomimo, że są łądne i mają taki sobie HU. Mają dobry system gazowy (te nowe, z systemem 7 bo stare mają słaby) i tu koniec ich zalet. Podlegają szybkiemu zużyciu. Nie awariom jako takim tylko zuzyciu po troszku wielu elemntów na raz. Części są trudno dostępne o ile w ogóle są a charakter problemów z nimi wymusza wymianę zwykle kilku części na raz, okresowo. To na dłuższą metę jest bez sensu. Z reszta ich glocki i tak nie mają sys7 więc odpada jedyna zaleta obecnych klamek KWA (poza niezłym wykonaniem ale to też głównie nowsze sztuki).

 

Tak więc kupując pistolet trzeba się kierować tylko dwoma tak na prawdę czynnikami. Po pierwsze ma to być TM. Po drugie ma to być model który się podoba i są do niego części. Sprowadza się to więc do wyboru między którąś odmianą 1911TM, którąś hi-capą TM, którąś odmianą beretty TM a glockiem 17 TM (lub ostatnio bodaj "nowym" glockiem 22 TM). Może jeszcze SIG Sauer P226 TM, do tego też jest sporo części ale już mniej niż do poprzednich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...