Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziewczyna- wybór szpeju


Recommended Posts

Witajcie:)

 

Można powiedzieć że jestem nowa w świecie ASG, choć nie do końca mianowicie mój mąż zajmuje się tym już od 10 lat:) Przyszła kolej i na mnie, byłam z nim na kilku strzelankach i spodobało mi się to, choć wcześniej byłam co do tego sceptyczna. Mąż posiada 3 repliki, ale dla mnie one są strasznie ciężkie:( więc pomyślałam o czymś lekkim mianowicie: http://www.taiwangun...&campaign-id=19 wybór padł na M4 bo najbardziej mi się podoba:)i maż posiada podobna tylko że z metalu. I tu moje pytanie czy ta replika sama w sobie będzie dobra?nie mam zamiaru jej tuningować a o części na wymianę się nie martwię bo trochę maż ich nazbierał(gumki, lufy,itp) W domu jest jakaś replika AK-47 też tego producenta z tym że metalowa i działa od 5 lat co daje mi do myślenia ze może warto:) Kolejnym moim pytaniem są magazynki które chciała bym kupić:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

czy będą pasowały?

 

i moje ostatnie pytanie jako ze jestem kobieta:)nie chce być obwieszona jak choinka i dźwigać 20 kg ale myślę nad jakąś kamizelką do której powkładam magazynki, wodę, radio. Czy może mi ktoś polecić jedna z tych?:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=20

 

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Witam, generalnie panuje opinia że w miarę porządne M-ki zaczynają się od poziomu cenowego Specny. To co jest poniżej zbiera najczęściej słabe lub średnie opinie jeśli chodzi o jakość. Musisz określić priorytet:

- lekkość

- wygląd (M-ka)

- cena/jakość

 

Jaki budżet? Czy cena ma oscylować wokół podanego przez Ciebie przykładu tej M-ki?

Jeśli replika ma być przede wszystkim lekka to może jakiś pistolet maszynowy (mp5, UMP, KAC PDW itp.)? Tylko że wtedy to już nie będzie M-ka :icon_smile:

 

Jeśli chodzi o szpej to musisz sama zdecydować co chcesz nosić a potem zastanowić się w czym. Ja zaczynałem od paso- szelek, potem dokupiłem mini chesta i tak mi zostało. Na chescie magi a reszta na pasie.

Może na początek zamiast kamizelki warto zastanowić się nad chest rigiem?

Edited by HarrisonJones
Link to post
Share on other sites

M4 Cymy to bardzo kiepska replika, lepiej już faktycznie jest kupić Specne choć moim zdaniem to i tak kiepska replika. W cenie specny jest Evolution Airsoft - bardzo ładne i dobrze wykonane repliki.

Żebyśmy mogli ci dobrze doradzić to musisz określić priorytety (jak w poście powyżej), jaki masz budżet i na czym ci najbardziej zależy (lekkość, długość itp). Ze szpeji to kamizelki sobie odpuść, nie będziesz miała co na nie zawiesić/co powkładać w kieszenie. Jeśli ma być lekko i mobilnie to pasoszelki są najlepsze - są bardzo przewiewne, same w sobie są lekkie i cały ciężar rozkłada się równomiernie, jest lżej niż w kamizelkach. Mocno odradzam chińskie kamizelki, pasy i inne elementy oporządzenia (te z taiwanguna). Pamiętaj, że jak kupisz pas/kamizelkę w systemie MOLLE to musisz dokupić ładownice.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie bardziej obeznane osoby polecają Evolution Airsoft zamiast specny.

Najtańsze MP5 SRC z Czech wykonane z blachy stalowej i mająca 90% stalowych elementów waży 2.3 kg i kosztuje wraz z przesyłką około 600zł. Tak tylko mówię : ) Tylko dłubać trzeba na start.

Magazynki to zdecydowanie midy, do emek są nawet o pojemności 200 kulek (Cymy).

Ewentualnie do tego awaryjny hicap/flashmag Lonex'a.

Pas lub kamizelka koniecznie na wymiar, multum krawców to robi.

Bo jeżeli jesteś chuda tak jak ja (78 w pasie) to są duże problemy z kamizelkami, szczególnie z rostawem szelek i możliwością regulacji.

Odrazu powiem, że za wiele na takim pasie przy 78cm nie jest się w stanie pomieścić, choć to zależy od wymagań, kilka magów, worek, woda i radio to żaden problem, ale o nadupniku można zapomnieć.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Waże 54 kg;) specna waży ok 3kg a ta cyma 2kg dla mnie to jest spora różnica jeśli chodzi o komfort;) nie zależy mi na tym żeby replika była metalowa;) w domu jedna metalowa emka leży i jest odrobine za cieżka;) byłam dziś w militariach.pl i tam przymierzałam sie do jakiegos spartaca o podobnej wadze;) dla mnie idealna;) lekka i wygodna;) tylko jak poczytalam o tej firmie (spartac) to postanowilam sie wstrzymac. Z ta kamizelka tez chyba racja poszukam jakiegos sklepu w okolicy i zobacze tez w militariach te pasoszelki lepiej przymierzyć niz kupić coś w ciemno;) budrzet nie jest sztywno okreslony jeśli chodzi o replike;) wybralam te cyme bo jest lekka;) a na forum cyma jest polecana dla nowych;) mąż chciał mi kupic cyme 28 ale AK do mnie nie przemawia:) a poza tym chce byc samodzielna;) i zrobic zakupy bez jego pomocy;)

Edited by czarna87
Link to post
Share on other sites

Lekka i dobra emka to chyba tylko amoeba(body z tworzywa). Kosztuje trochę więcej ale nawet nie ma porównania do spartaca czy cymy.

Lekka i dobra emka to chyba tylko amoeba(body z tworzywa). Kosztuje trochę więcej ale nawet nie ma porównania do spartaca czy cymy.

:maniak_OK: :maniak_OK: :maniak_OK:
Link to post
Share on other sites

G&G cm16 - gruby porządny plasticz, bebechy spoczko, tania.

Jak masz cycki większe niż B to plate carrier jest beznadziejnym pomysłem, pasoszelki lub coś miękkiego co się ułoży do kształtu piersi.

 

Ten ból w oczach kiedy ktoś pisze że replika 3kg to za ciężka, a ty używasz PKP 10kg

Link to post
Share on other sites

Jako że u mnie strzela się także moja dziewczyna i ma te same problemy to tutaj powiem co jej pasuje do cycków.

Szpej:

- Pasoszelki uwierają w cycki

- Ten plate Carrier jej pasuje. Lecz BEZ włożonych płyt. Właśnie tak :) cycki fajnie się wtedy układają. Najważniejsze tylko, żeby zmacać wcześniej czy kamizelka jest miękka, a nie sztywna. Bardzo duży zakres regulacji co w jej przypadku jest bardzo ważne.

- http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/chest-rigg-black-8fields?from=listing&campaign-id=19 ten chestrig także pasuje idealnie :) nie haczy o cycki podczas klęczenia i biegania. Nigdzie nie ma wad

 

Lekkie repliki:

Jako, że moja uważa, że plastik be i woli coś lekkiego, a miałem takowy pod ręką za małe pieniądze to kac PDW od Boyi (wersja za 700-900 zł) lub od VFC (mają na gunfire) dla dziewczyny to ideał. Mega lekkie :). Bardzo poręczne i wygodne. Z naładowanym hi-capem waży 2,1 kg. Jeżeli nie przeszkadza Ci plastik to szczerze polecam G&G cm16 tak jak KaXardas.

Link to post
Share on other sites

PDW od Boyi

Gorszego syfu już nie mogłeś polecić. Co zresztą jest absurdem przy nie "sztywno" określonym budżecie.

 

Specna, Cyma, Spartac- wszystko to chińska kupa. W takiej kolejności zaawansowania to ale to nadal ogromne badziewie.

Amobea co warto wspomnieć nie ma swojego realnego odpowiednika- ot taka airsoftowa wariacja.

EA byłby najlepszym wyborem ale skoro tak bardzo patrzymy na redukcje masy repliki to niestety odpada. W takim przypadku tak jak wyżej rozglądaj się za całą serią Emek spod szyldu G&G z serii combat machine. Od siebie mogę polecić jeszcze Emki od Socom Gear, aczkolwiek przy obecnej jej cenie (1300zł) niewiele oferuje w stosunku do G&G.

Link to post
Share on other sites

Staliśmy przed podobnym problemem - wszystkie repliki za ciężkie. Wybór padł na P90 Cymy i nie żałujemy. Lekkie, krótkie, plastikowe, strzela całkiem dobrze już w stocku. Do tego lekki szpej w formie pasoszelek.

 

Drugi sprzęt który również sprawdza się w damskich dłoniach to Amoeba. Mamy AM013. Wagowo bardzo podobnie do Cymy. Również replika krótka, poręczna, nie mniej jednak sporo droższa.

 

@Krwawy, Amoeba istnieje w świecie realnym jako AAC Honey Badger jeśli się nie mylę. Nie wiem czy jest to karabin produkowany seryjnie, wątpię, ale palne odpowiedniki pojawiają się na świecie ;).

Link to post
Share on other sites

@Krwawy, tak jak napisano wyżej. Honey Badger 300 AAC. Mało popularna broń, rozsławiona jedynie przez gry i ewentualnie internetowych szczelajców jak fpsrussia.

 

Ale powiedzmy sobie szczerze amoeba w porównaniu do cm16 to już nie te pieniądze, cm16 to spoko rzecz, aczkolwiek zastanowiłbym się od razu nad wersją z szynami na froncie.

Link to post
Share on other sites

@krwawy chodzi to na stocku :icon_wink: (zmieniona tylko komora gumka hopka i dysza) już 5 rok. Czy to tak źle? Nie chodzi mi o te najtańsze wersję.

Dlatego poleciłem też od VFC, które jest ideałem :icon_wink:.

Jak widać baaaaaaaardzo szczęśliwy model, to i tak nie zmienia faktu że jet syfem. Pękające GB, body się sypie...

VFC ideałem też nie jest, jest ładna ale w środku co najmniej średnio.

 

@Krwawy, Amoeba istnieje w świecie realnym jako AAC Honey Badger jeśli się nie mylę. Nie wiem czy jest to karabin produkowany seryjnie, wątpię, ale palne odpowiedniki pojawiają się na świecie :icon_wink:.

Tak masz rację. Skupiłem się tylko na tych najkrótszych Emkach Amoeby stąd też takie stwierdzenie ;)

Link to post
Share on other sites

Czy ten akumulator bedzie pasować do tej repliki? http://gunfire.pl/product-pol-1152197992-Replika-karabinka-CM16-Carbine.html mianowicie: http://gunfire.pl/product-pol-1152208860-Akumulator-NiMH-9-6V-1600mAh-Nunchuck-Type.html albo ten? http://www.taiwangun.com/akumulatory-9-6v-2/akumulator-nimh-9-6v-1600mah-typ-butterfly-ipower?from=listing&campaign-id=19

Czy lepiej od razu zainwestować w lipo? Z tym że nie wiem jaki akumulator będzie pasować,bo domyślam się że bateria chowana jest z przodu.

Edited by czarna87
Link to post
Share on other sites

Patrząc na cenę tego NiMHa, którego zlinkowałaś to LiPo nie jest żadną inwestycją :icon_biggrin:

 

W podobnej emce, w chwycie przednim mieszę takie LiPo - http://allegro.pl/deltashop-turnigy-nano-tech-1200mah-2s-15-25c-li-i6301245298.html . Bez problemu wystarcza na kilkugodzinną strzelankę. Oczywiście do tego potrzeba odpowiednią ładowarkę.

Edited by dr88
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...