Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z działaniem Boyi G36c


Recommended Posts

Witam,

piszę do was ponieważ już ręce mi opadają... w akcie desperacji próbowałem z ustawianiem zębatek w różny sposób pomimo, że ponoć jest to fake ale nic to nie dało...problem jest pokazany na filmie a polega on na jakby rozpoczęciu kolejnego cyklu naciągania tłoka, nie tak dawno problem występował tylko przy batce lipo 11.1 a przy 7.4 tego zjawiska nie było ale...

rozleciał się tłok SHS ze zwężonymi zębami więc postanowiłem kupić coś lepszego i tak wybór padł na aluminiowy tłok od ACM lecz niestety...niezbyt chciał współpracować z zębatkami stockowymi przez co je uszkodził (okazało się, że prowadnica boczna w tłoku z jednej strony była węższa przez co ciężko chodził tłok w GB oraz dwa środkowe zęby były o dobre ponad 0.5mm wyższe od pozostałych). W zaistniałej sytuacji kupiłem ponownie już sprawdzony tłok od SHS i zębatki JG (SHSa były niedostępne na Gunfire) i teraz jest taki oto problem... myślałem, że to wina pierwszej zębatki silnikowej bo stockowa miała 6 wycięć na anti reversal a JG ma tylko 4 ale to nie to :-/

Aa może to mało istotne ale jest też mosfet Gate NanoSSR

 

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

Zadziwia mnie ta sytuacja bo wcześniej tak się działo tylko z baterią 11.1, z każdą słabszą zamek dochodził do końca, ewentualnie rzadko kiedy brakowało mu mniej niż 0.5cm do końca a tutaj jest kilka cm...więc nie wiem czy to normalnie. Po rozebraniu GB (zostawiając tłok w takiej pozycji jaka jest widoczna na wideo po oddaniu strzału) jest on w połowie naciągnięty więc chyba coś jest nie tak i mało tego - pojawił się problem z podawaniem kulek - z tego co mi wiadomo dysza powinna cofnąć się podczas naciągania tłoku aby mogła wpaść kulka po czym powinna pchnąć ją do przodu w komorę HU i zostać w takiej pozycji do zakończenia cyklu - u mnie teraz jest to zupełnie odwrotnie przez co replika w ogóle nie strzela a po wyjęciu magazynka wysypuje się mnóstwo kulek O.o w zębatce tłokowej opóźniacz popychacza jest inny niż w stockowej zębatce ale nie sądziłem, że przez to będzie taki problem no bo przecież niby były dedykowane do v2/v3 ..

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

Zadziwia mnie ta sytuacja bo wcześniej tak się działo tylko z baterią 11.1, z każdą słabszą zamek dochodził do końca, ewentualnie rzadko kiedy brakowało mu mniej niż 0.5cm do końca a tutaj jest kilka cm...więc nie wiem czy to normalnie.

Widzę, że coś kolegi wyżej nie było słychać, więc powtórzę jeszcze raz: TAK, TO JEST NORMALNE.

 

Powiem więcej, nasilenie się tego zjawiska oznacza, że lepiej poskładałeś replikę. A rozsynchronizowanie się ruchu tłoka i dyszy zwyczajnie nie jest możliwe, cykl zaczyna się od innego miejsca przez co tylko ci się tak wydaje.

Link to post
Share on other sites

Teraz mam oto taki wspaniały problem

na tych zębatkach JG... (na filmie z postu pierwszego pracują one w replice).

Kupiłem te http://gunfire.pl/pr...duct=1152199015 no bo skoro są do GB V3 a ta replika posiada V3 to przecież powinno to normalnie działać a tutaj... zawód. Przed montażem zastanowiło mnie zupełnie inne ułożenie tego "dzyndzla" (opóźniacza?) na zębatce tłokowej http://www.bankfotek.pl/image/2019564 (od lewej oryginalna, jakaś "h*j wie jaka i ta z JG do rzekomo GB v3).

Ktoś coś doradzi, pomoże? da się coś z tym zrobić bez kupowania kolejnego, 3ciego z kolei, zestawu zębatek?

 

Oddałbym ją do jakiegoś serwisu ale po rozeznaniu dostałem informacje, że jest jeden dobry we Wrocławiu ale trzeba długo czekać...

Link to post
Share on other sites

Dobra pany przepraszam, jestem idiotą :OOOOOOOOOO

Nie zgadniecie w czym był problem... po tym jak padły mi zębatki to podczas rozkładania GB zgubiłem gdzieś sprężynę od listwy dosyłacza...więc idiota postanawiam wziąć sprężynkę z DŁUGOPISU, tak dobrze czytanie (idiota!) i trochę ją "tjuningując" ładuję na miejsce zgubionej oryginalnej... i to było przyczyną (!!).

Jakiś czas temu sprzątałem i ją odnalazłem (oryginalną), wrzuciłem do organizera z resztą rzeczy (GB leżał w częściach) bo umówiłem się z serwisantem, że dostarczę replikę w częściach pierwszych bo nie chciało już mi się tego szajsu składać...a dzisiaj, 2h przed umówionym dostarczeniem do serwisanta nudziło mi się więc postanowiłem ją sobie złożyć, oczywiście montuję zgubioną wcześniej, a ostatnio odnalezioną sprężynę i ... strzelam na sucho a tutaj w ogóle powietrze z lufy leci (szok) :o wkładam magazynek, strzelam z niedowierzania w swoją poduchę w którą wylałem morze łez po giecie a tutaj...kulony miotają się po pokoju :icon_biggrin: z entuzjastyczno-pesymistyczno-niedowierzanio-zdziwieniem biegnę na strych i ładuję w pierwszy lepszy karton a tutaj...OGIEŃ! walę z ponad 15m w gruby karton, który nie tak dawno gieta nie mogła przebić ani jednej ściany z kilku metrów, a tutaj kulony bez problemu go przebijają i odbijają się z niezłą siłą od ściany :o miooota nimi niczym szatan, znacznie lepiej niż przed rozpadem zebatek i całym problemem z repliką więc wiciok, chylę czoło :-)

Do serwisu i tak ją oddaje niech to jakiś specjalista zobaczy ale to, jakim idiotą się okazałem przerosło moje oczekiwania - jak można sprężynę rozciągającą włożyć na miejsce ściągającej :o

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...