Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przerobienie box' na elektryczny


Recommended Posts

Kupujesz jakieklolwiek serwo modelarskie np:

http://allegro.pl/no...6421022974.html

Otwierasz je i podłączasz przewody bezpośrednio pod silnik (w celu ominięcia elektroniki sterującej). Przy okazji gdy serwo jest otwarte warto zwrócić uwagę, czy na jednej z zębatek wewnątrz nie ma blokady na obrót o 360 stopni. Jeśli jest - usuń ją.

Wykorzystaj jedną z końcówek dołączonych do zestawu przyklejając ją do kółka hi-capa wewnątrz magazynka, tak żeby dało się to połączyć z serwem. Tylko zrób to tak, żeby było w jednej osi.

Serwo w jakiś sposób trzeba połączyć z mechanizmem hi-capa; w marketach budownach jest pełno kątowników płaskowników klejów epoxy, śróbek i nakrętek - coś wymyślisz, bo sposobów jest pierdylion.

Wykonaj proste okablowanie z przyciskiem wyprowadzonym na zewnątrz magazynka np:

http://allegro.pl/st...6412613251.html

Do tego jakaś wtyczka, akumulator w okolicach 6V i gotowe.

 

Niewiele drożej od serwa kosztuje najtańszy silnik do aega, więc jeżeli nie czujesz się na siłach w grzebaniu w tego typu urządzeniech elektrycznych, możesz to nieszczęsne serwo zastąpić silnikiem, ale trochę więcej rzeźby będzie z połączeniem osi silnika z kołem hicapa. Ale jak całość zalejesz klejem epoksydowym to będzie się trzymało.

Tylko niech to niebędzie silnik neodymowy i zacznij od niskiego napięcia, bo obroty mogą być absurdalnie wysokie.

Link to post
Share on other sites

Hej,

też mam ten box i przerabiam na elektryczny napęd.

Serwo modelarskie przynajmniej standardowe się nie zmieści wewnątrz.

Za to silnik Pololu pasuje idealnie. Dorobiłem mocowanie z plexi ciętej laserem i podciąłem wysokośc wewnętrznych kołków na śrubki.

 

Aktualnie kombinuję z silniczkiem z DVD który jest cichy jak makiem zasiał w przeciwieństwie do serw i innych silniczków. W lewej górnej części boxa masz przegrodę i możesz tam umieścić akumulator.

 

1ba30e02f58192ffmed.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...