Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet gazowy czy Co2


Recommended Posts

W moim FiveSeveN'ie od Marushina górny zawór to klasyczny, stalowy zderzak na sprężynie z uszczelką z bliżej nieokreślonego mi materiału. Nazywam to "hartowaną gumą" ponieważ sprawia wrażenie, że bazowym materiałem jest guma lub jakiegoś rodzaju sylikon utwardzony w jakimś procesie chemicznym. Jest o wiele mniej elastyczne niż np. uszczelki na głowicy tłoka w AEG czy duże dolne uszczelki w magazynkach Glock'a na GG. Sprawia wrażenie porządnej i wytrzymałej uszczelki. Wszystko w 5-7 jest stockowe, łącznie z uszczelkami i zaworami, nic nie wymieniałem i wcale nie z powodu, że to wow dżapan wow maruszin wow, tylko, że jest najzwyczajniej porządnie zrobione. Jedyne co to koszyk zbijaka pękł ale to z mojej winy, aktualnie siedzi tam custom z 7075 i nie zapowiada się, że trzeba będzie go wymieniać.

Replika zmieliła ok 1,5 paczki G&G czyli jakieś 6000 może nawet 7000 BB w ciągu 1,5 roku od zakupu. Dość sporo jak na boczniaka gdzie najczęściej gram w terenie zalesionym.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Bo mnie często też GG irytuje, dlatego w głównej mierze używam Berettki STTi, której lans factor wynosi zero, za to rekompensuje to niezawodnością i niewrażliwością na temperaturę, mimo że jest na GG. A tak spoglądam od pewnego czasu na KJW M9 z CO2, tylko właśnie odstrasza mnie potencjalny problem z zaworami.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak Otto, ja GG nie lubię z racji problemów z temperaturą. Oprócz tego nie widzę większych wad, boczniak to boczniak, służy do strzelania na małych dystansach lub w razie awarii broni głównej. Plus GG jest również taki, że jest multum części ale dla chcącego nic trudnego i WGC jest bogate w części do CO2 od np. KJW. Jeśli tak nie ma to jest to o tyle przyjemna firma, że można bezpośrednio od nich zamówić. Wystrzelałen w około rok (sam pistolet mam półtora ale intensywnie używam go właśnie około roku) jakieś +/- 7000 BB @0.23g. Nie miałem ŻADNEJ awarii związanej z mechanizmem która mogłaby być wywołana przez mityczną moc CO2. Jedyne co, jak wcześniej wspominałem, to pękł mi koszyk zbijaka ale z powodu, że przy około 0*C wywaliłem 4 magazynki pod rząd w super szybkim tempie (droga spustu 5-7 jest ultra krótka, jakieś 3-4mm). Wpływ też miał trochę materiał bo sam zbijak to stal a koszyk jednak był ze znalu (wcale nie takiego złego). Pistolet na 0.2g ma około 346/350FPS, ja strzelam z 0.23g, czasami z 0,25g, najlepiej latają. Jeśli padnie jakikolwiek zawór to np. zawór centralny z przebijakiem robi Madbull, stalowy, świetnie wykonany, zawór górny też by się znalazł, jeśli nie to wydaje mi się, że zawór z GG + mocniejsza sprężynka i uszczelka załatwią sprawę. Jeśli padną natomiast uszczelki to ja polecam zrobić na zamówienie, koszt nieduży a wychodzą lepiej niż kupne, można też wziąć 20 na zaś. :D

Jestem prawie pewny, że gdyby uszczelka od górnego zaworu padła to okazując ją w jakimś sklepie z artykułami hydraulicznymi bądź takim gdzie dostaniemy uszczelki i przedstawiając parametry na jakich pracuje, Pan sprzedawca coś wymyśli. Raczej nie jest to technologia NASA.

Ja zawsze polecam ludzią klamki na CO2, feeling jest fajniejszy, lepiej kopie i zawsze się ma te 20FPS więcej co czasem może uratować tyłek. 5-7 mimo całej plastikowej budowy (palny oczywiście ramę zamka ma ze stali a pokrycie z polimeru ale proszę pamiętać, że to replika Made in Japan) wcale mi nie przeszkadza bo 3/4 wagi robi magazynek (jest bardzo masywny) przez co i wyważenje jest świetne. Ma nieporównywalnie mocniejdzego kopa niż nawet Glock z high flow valve. Dodatkowo droga zamka jest długa i te dwa elementy razem tworzą efekt "banana na ryju". ;)

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Bo mnie często też GG irytuje, dlatego w głównej mierze używam Berettki STTi, której lans factor wynosi zero, za to rekompensuje to niezawodnością i niewrażliwością na temperaturę, mimo że jest na GG. A tak spoglądam od pewnego czasu na KJW M9 z CO2, tylko właśnie odstrasza mnie potencjalny problem z zaworami.

Zamiast KJW lepiej kupić od WE, którą można dostać w sklepie zbrojownia:) Jest cięższy i ma więcej metalowych części chociażby stopkę magazynka, którą nawet czasami otwierałem piwo:D A co do lansu to wg. mnie Beretta szczególnie 92fs jest najbardziej stylowym i pięknym pistoletem.

Edited by Wilk78
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...