Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór kolimatora


Recommended Posts

Nie wiem, czy z chińskimi kolimatorami (tak, to są kopie ale dla uproszczenia niech już tak zostanie; nasze repliki też nie są bronią) jest loteria czy też ja miałem szczęście ale jeden zakupiłem na allegro (okolice 80-90PLN bez przesyłki) i jest to Kandar 1x30- bez zarzutu działa od roku. Dwa kolejne kupiłem bezpośrednio z aliexpress i kosztowały niecałe 50PLN za sztukę bez przesyłki, de facto takie same jak Kandar tylko bez żadnych oznaczeń i również hulają ale niecały rok. Koledzy mają kopie EOTecha 551 ale ja wolę kropkę w koli od okręgu dlatego też nie mam zamiaru ich zmieniać (nie jest to kwestia pieniędzy).

Na Twoim miejscu brałbym ten 1x35 bo ma mniejszą średnicę "optyki" chyba, że wolisz większy wizjer. W moim wypadku w zupełności taki wystarczył. Przed chwilą sprawdziłem ponownie cenę z tej samej aukcji z aliexpress (https://pl.aliexpres...0608.0.0.JtVYBh) i widzę, że się Chińczycy zaczęli się cenić bo cena podskoczyła do 26,25USD co przy kursie 4PLN za dolara daje 105 PLN tak więc te co zalinkowałeś mają dobrą cenę.

Weź również pod uwagę, że różne osoby różnie podchodzą do ASG- jedni traktują to jako zabawę i nie obchodzi ich za bardzo że latają z kopiami kolimatorów i replikami broni a inni będą dążyli do tego aby ich sprzęt jak najbardziej przypominał oryginały i są w stanie za to zapłacić czasami dużo. Sam musisz sobie odpowiedzieć na tę kwestię co się dla Ciebie liczy i jakie kwoty możesz na to hobby przeznaczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

podepnę się pod temat:

 

Ja z kolei polecę kopię T1 Micro od aim-o.

Naprawdę warto ze względu na bardzo dobrą optykę - modele aim-o inne niż t1 mają gorszą optykę.

 

Przy wyborze kolimatora istotne jest to jaką masz replikę - niektóre będą lepiej współpracować z wysokimi kolimatorami, a inne z niskimi.

Co do tych kolimatorów to jedyna różnica pomiędzy nimi jest taka, że większy kolimator ma większą szansę na złapanie kulki, ale daje też większą tolerancję względem błędów operatora.

Jeśli będziesz poprawnie trzymał replikę to średnica kolimatora nie będzie miała znaczenia (patrz p90, i wbudowany koli o śr. bodajże 9mm)

 

Czyli mam rozumieć, że aim-o T2 micro będzie posiadał gorszą optykę od aim-o T1? http://www.specshop....ot_-_AO_5072-BK

 

Pytam bo przymierzam się do zakupu optyki w stylu aimpoint T1/T2 i jak na razie waham się pomiędzy aim-o T2 red dot (z linku) a Theta Optics red dot compact. Z racji tego, że zdecydowałem się już na daną estetykę kolimatora, teraz chciałbym zakupić względnie porządną kopię z tych dostępnych na airsoftowym rynku.

Edited by Punishment
Link to post
Share on other sites

Ja mam praktycznie od roku czasu kolimator tego typu:

http://allegro.pl/su...6192915301.html

 

Działa bardzo dobrze i żadnych problemów zarówno z regulacją jak też z użytkowaniem czy obsługą nie było.

 

Poprawnie ustawiony umożliwia trafianie tam gdzie chcę nawet na 40-50 m.

Przy otwartym nie musisz oczy zamykać i większe pole widzenia jest to raz.

Dwa, że tutaj na plus podświetlenie zielone/czerwone o 5 stopniach jasności (punkt celowniczy widać nawet w słoneczny dzień) oraz 4 różne wzory punktów celowniczych.

 

Jak bliżej to ustawiam krzyżyk lub kółko a jak strzelałem na 50 m do tarczy A4 to dało się fajnie trafiać z punktem w postaci kropki (bo pozostałe już całą tarcze praktycznie mi zasłaniały.

 

Replika to czysty stock (RK-02 Boyi), więc u mnie lufa precyzyjna akurat w tej replice nic nie robi bo jej nie ma :icon_biggrin:

Jedyny minus to dla mnie taki, że starły mi się oznaczenia od kręcenia pokrętłem.

 

Wybór do Ciebie należy.

Co do kulki to zawsze można zrobić sobie z poliwęglanu czy dokupić osłonę na optykę :icon_biggrin:

Wygląda to tak :icon_wink:

http://forum.wmasg.p...40#entry2091329

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Przy zamkniętym też nie trzeba zamykać oczu- bo i po co? Ja przynajmniej nie zamykam. A podczas nocnych rozgrywek to nawet lepiej zostawić osłonę na koli bo nawet przy lekkim oświetleniu (nie mówiąc już o przemiataniu okolicy latarką) "oko" kolimatora błyszczy się jak "psu jajcy".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...