Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS Cm.048s [Tuning]


Recommended Posts

Witam.

 

Wyczytałem gdzieś na forum że nie które stokowe GB mogą uciągnąć sprężynę M150, jednak u mnie tak się nie stało. Zębatki naciągnęły tłok i gdy już był naciągnięty, sprężyna nie zdołały go puścić, najwyraźniej coś niema tu wystarczającej mocy.

 

I teraz nie wiem co powinno iść na odstrzał zębatki czy silnik ?

Jakie są wasze rady ?

Link to post
Share on other sites

To wygląda tak.

Gdy tłok był naciągnięty odkręciłem silnik i śrubokrętem poluzowałem zatrzask przeciw powrotny. Wszystkie zębatki zaczęły się obracać powrotną stronie wracając do pozycji startowej. Po czym znów naciąłem spust i ta sama sytuacja. Później włożyłem z powrotem stokową m125 i jest wszystko git.

 

Ps. Bateria Stokowa 8.4V nimh

Edited by MrSkaterVV
Link to post
Share on other sites

Opcjonalnie możesz pozbyć się też łożyskowania na prowadnicy sprężyny i/lub głowicy tłoka (jeśli takowe posiadasz). Możliwe że sprężyna ma zbyt mało miejsca i osiąga długość zblokowania przed wykonaniem pełnego cyklu. Przed podpięciem lipo 11.1 upewnij się że wszystko chodzi gładko i bez zbędnych oporów bo przy tym momencie obrotowym zęby na tłoku lub zębatkach pourywają się w ciągu pierwszego magazynka. Polecam też zgłębić wiedzę na temat poprawnego ustawiania AOE. No i jeśli wszystkie bebechy masz stockowe, a faktycznie chcesz działać na tej sprężynie, nie daj Boże strzelać full auto, to już zacznij zbierać kasę na nowe zębatki, tłok, głowice i silnik bo za moment coś się zmieli albo będziesz miał reakcje szachisty na spust. Idąc dalej tym tropem w końcu dojdziesz do tego że na cholere komu sprężyna 150 skoro szczelności nie ma i fps o 50 skaczą, więc dorzucisz do tematu nową dyszę i komorę HU. Jak już fpsy się uspokoją i uzyskasz ten zwiększony zasięg itd. to okaże się że warto by wymienić jeszcze lufę na coś porządnego bo z celnością krucho. Absolutnie Cię nie zniechęcam ale bądź na to wszystko przygotowany, efektem może być bardzo mocny i fajny karabin, ale dupa po drodze może zaboleć :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Spróbuj najpierw doszczelnić stocka, wymienić dyszę i gumkę. Jeśli komora będzie trzymać ustawienia i uda się ją doszczelnić, nie ma sensu jej wymieniać.

 

Gumkę i dysze już mam wymienioną, ale co to znaczy że trzyma ustawienia ?

Edited by MrSkaterVV
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...