Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Olejek silikonowy do srodka maga?


Recommended Posts

Witajcie,

Dziś dzwoniąc do pewneg sklepu ASG z pytaniem o moją replikę (p226) KP-01 od KJW na Green Gas, powiedziano mi, że problem bardzo małej efektywności gazu (ilosci strzałów z jednego naładowana) może poprawić smarowanie uszczelki tłoka oraz gumy na górze magazyka i..... I TU UWAGA - ŚRODKA KAPSUŁY MAGAZYNKA gdzie jest gaz.....

 

Wole sprawdzić tutaj jeszcze zanim to zrobie - czy napewnon dobrze mi poradzono.

 

Czy potwerdzacie żeby dać kape oleju silknowego przez uszczelke do środka kapsuły maga GG???

 

Czy nieważne jaki olejek siikonowy kupie? Kazdy z Leroy Merlin bedzie dobry?

Link to post
Share on other sites

Olej ostatnią poradę. Green gaz którego używasz zawiera olej. I ta śladowa ilość wystarczy na prawidłowe smarowanie zaworu.

Ładujesz magazynek gazem przelewając - czyli butla na górze zaworem do dołu?

Pojemność zbiornika z gazem tego dwurzędowego magazynka powinna pozwolić przynajmniej na wystrzelenie 3-4 pełnych załadowań kulkami.

Link to post
Share on other sites

tak - ładuję do gory nogami z butli..... niestety - 1 magazynek to jest max..... a i tak na końcu blow back nie zostawia zamka odciągniętego po ostatniej kulce bo juz nie ma siły...

 

ale tą gumkę na magu nasmarować tak?

 

Czy to będzie dobre?

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/chemia-warsztatowa/srodki-smarujace/olej-smarujacy-silikonowy-silikol-210-ml-gollex,p10404,l967.html

Link to post
Share on other sites

masakra... przed chwią załadowałem cały magazynek - i do połowy pluł na wszystkie strony gazem przy strzale a od 15 kulki juz nie przeładowywał tylko walił na pusto..... tak jakby ta czerwona część (to tłok jest?) nie wykonywała pełnych ruchów i nie wybierała kulki z magazynka.... a tak nie było do tej pory.....

 

makra jakaś... bawić się w smarowanie i wydatek a inny gaz czy odsyłać?

Link to post
Share on other sites

Kolego, w innym wątku który tez załozyłes w tej sprawie udzieliłem Ci rady, żebyś spróbował na normalnym gazie a nie tych sprężonych pierdach o których mówiłeś, że używasz. Czy zastosowałes sie do tej najprostszej i najtańszej, dlatego pierwszej do zastosowania porady?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie testy w domu i temp powyżej 22st.

 

A tak poza tym - psiuknąłem olejkiem slikonowym nauszczelke i zawory maga, do środka maga, na uszczelkę cylinda, kupiłem Nuprol 2.0 i...... wystarcza na prawie 2 magazynki.... :) :) tzn od polowy drugiego już czuć mniejszą energię i na koniec nie ma siły blow back zatrzymać zamka odciągniętego ale to chyba i tak dobry wynik?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Spróbuj przesmarować mechanizm zamka np: smarem do łożysk. Miałem podobny problem. Trochę pomogło. Możesz też lekko odkręcić górny zawór w magu tak, żeby trzymał gaz, ale był ciutkę bardziej wysunięty, wtedy teoretycznie młoteczek wejdzie głębiej i powinno dać większą ilość gazu.

 

Pokombinuj po prostu ;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...