Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poszukuje Spustu do SPASA 12 Marui


Recommended Posts

Polecam ye old good cyjanopan . Bron boze jakies gowniane kropelki czy inne supergluty . Skocz do najblizszego budowlanca po Cyjanopan ( 3 zl za 5 mm ) ... M albo S . Ktorys z nich byl do polaczen elastycznych a inny do trwalych . Uzyj tego do trwalych . Ja tym sposobem skleilem peknietego prawie ze w pol RIS'a w mojej m4'ce . Trzyma jak za nowosci ( albo i lepiej ) i niewyglada by mial zamiar puscic .

 

pzdr.

Link to post
Share on other sites

Według mnie cyjanopan do połączeń twardych praktycznie niczym się nie różni od kropelki czy superglue ale oczywiście mogę się mylić.

 

A co do spustu to możesz ewentualnie oprócz klejenia spróbować przewiercić go cieńkim wiertełkiem i wstawić w środek szpilkę lub inny kawałek drutu. Powinno się wtedy lepiej trzymać. Aha. Warto też dobrze odczyścić klejony element zwłaszcza jeśli był smarowany olejem.

Link to post
Share on other sites
Według mnie cyjanopan do połączeń twardych praktycznie niczym się nie różni od kropelki

 

 

 

Wszyskie kleje szybkowiazace sa robione na bazie cyjanopanu tyle ze z wieksza badz mniejsza iloscia syfiastych dodatkow oslabiajacych wiazanie kleju ( dlatego takie tanie niektore z nich sa ) .

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Loart'em. Wiercenie cienkim wiertłem i wstawka, ale to dalej klijenie "na styk". Kiepsko przenosi nacisk. Można dodać do wzmocnienia włókno szklane (kilkanaście nici) i kleić żywicą epoksydową. Najlepszym rozwiązaniem byłby nowy język spustowy, np. z metalu. Może masz znajomego ślusarza? Miałem padnięty tłok w Berettcie, ale kolega z ławy szkolnej (dawne czasy) dotoczył mi z mosiądzu.

Link to post
Share on other sites

Poza tym co poradzili przedmówcy proponuje jeszcze następujący zabieg:

 

Jeżeli zaznaczona na żółto przestrzeń jest wolna i nie styka się bezpośrednio z żadną inną część(a na podstawie fotek do takiego właśnie doszedłem wniosku):

spust11yh.jpg

 

To możesz z boku dokleić żywicą epoksydową(lub klejem na jej bazie np. UHU - polecam) pasek blaszki, maty szklanej, od biedy tektury(nieźle chłonie żywice) czy papieru. Podobnie możesz zrobić od góry nad łączeniem.

spust25ng.jpg

Pamiętaj tylko aby najpierw sprawdzić czy dodatkowy element nie będzie w niczym przeszkadzał(a wygląda że można dać paski sporej grubości 2-3 mm). Możesz to zrobić np. przyklejając plastelinę i patrząc gdzie się odciśnie.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...