Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, z przykrością stwierdzam, że pomimo chęci i starań przejawiających się w przeczytaniu poradników mimo wszystko mam problem z doborem repliki. Wracając jednak do merytoryki tej wypowiedzi, w obliczu posiadanego budżetu (około tysiąca plnów), zastanawiam się nad tymi oto dwoma sprzętami:

 

http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-05-full-metal-boyi?from=listing&campaign-id=19

http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-040-cm

 

Nie ukrywam, że wybór ten to raczej "małżeństwo z przymusu", gdyż realnie z równych względów chciałbym HK416. Nie ukrywam że budżet jeśli istaniałaby mocno uzasadniona potrzeba mógłbym przekroczyć nie znacznie, jednak w tej cenie chce uwzględnić podstawowe zabawki jak okulary.

 

Co do HK, nie wiem, czy ja nie umiem szukać czy też jest to bardzo niszowy sprzęt, ale nie mogłem znaleźć nic sensownego mimo że szukałem, a podane w poradniku jedyne HK jest niedostępne w żadnym sklepie.

 

Pozdrawiam,

Sofold

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy brałeś pod uwagę. Co do działania to się nie wypowiem bo nigdy tego w rękach nie miałem. Sama firma specna arms to hmmm.... ilu posiadaczy tyle opinii według mnie jeśli chodzi o zwykłem emki to cena zawyżona do tego co dostajemy. Nie wiem ile kosztują repliki HK416 dobrych firm ale tutaj mamy propozycję poniżej 1000 i jeśli faktycznie jest taka dobra jak to mówią chłopaki na filmie to naprawdę warta uwagi.

Link to post
Share on other sites

Na wstępie z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Film obejrzałem z uwagą. Faktycznie panowie raczej chwalą te repliki.

Mój dylemat polega na tym czy zakupić coś tańszego z potencjałem do późniejszych ulepszen czy też kupić coś w cenie tego HK, no ale sami pisaliście że poza filmem to cholera ale czy to jest sensowne.

Link to post
Share on other sites

Co ma dla Ciebie zmieścić się w tym tysiaku? Warto od razu dokupić lipo i ładowarkę (łączny koszt 80-200zł). Nie wiem jak wygląda jakość hopka w specnach, ale podejrzewam, że dobrym pomysłem byłoby od razu wymienić gumkę hu, koszt około 40zł za czarną systemę lub silikonowego guardera. Jeżeli naprawdę zależy Ci żeby nie przekroczyć tej kwoty, nie bierz tej specny, obecnie u ganfajerów kosztuje 929zł (kilka dni temu była za 800 z tego co pamiętam :/), plus okulary (np. uvex i-vo, które są zawsze polecane, ok. 40zł). Tak naprawdę tylko karabin i ochronę oczu potrzebujesz na początek, ale zawsze dobrze jest mieć udogodnienia typu dobre LiPo, zawieszenie itd. Myślę, że gdybyś chciał kupić Specnę z Lipo i ładowarką + gumka hop up + i-vo zapłaciłbyś około 1150zł.

Link to post
Share on other sites

Co ma dla Ciebie zmieścić się w tym tysiaku? Warto od razu dokupić lipo i ładowarkę (łączny koszt 80-200zł). Nie wiem jak wygląda jakość hopka w specnach, ale podejrzewam, że dobrym pomysłem byłoby od razu wymienić gumkę hu, koszt około 40zł za czarną systemę lub silikonowego guardera. Jeżeli naprawdę zależy Ci żeby nie przekroczyć tej kwoty, nie bierz tej specny, obecnie u ganfajerów kosztuje 929zł (kilka dni temu była za 800 z tego co pamiętam :/), plus okulary (np. uvex i-vo, które są zawsze polecane, ok. 40zł). Tak naprawdę tylko karabin i ochronę oczu potrzebujesz na początek, ale zawsze dobrze jest mieć udogodnienia typu dobre LiPo, zawieszenie itd. Myślę, że gdybyś chciał kupić Specnę z Lipo i ładowarką + gumka hop up + i-vo zapłaciłbyś około 1150zł.

HK Specny mają Lipo w zestawie - ale nie ładowarkę.

I HK Specny to nowość, do tej pory nie było ich w ofercie:)

Link to post
Share on other sites
obecnie u ganfajerów kosztuje 929zł (kilka dni temu była za 800 z tego co pamiętam :/)

 

To ciekawe bo jakiś czas po tym jak pierwszy raz pojawiły się w sklepie to były po 900-930. Może patrzyłeś na jakieś promo :icon_wink:

 

 

HK, no ale sami pisaliście że poza filmem to cholera ale czy to jest sensowne.

 

Masz wątek odpowiedni na forum. Możesz jeszcze chwilę poczekać na pełniejsze recenzje, ale wygląda na to, że to dobra alternatywa kiedy HK od VFC chodzą za 2000-2500 :D

Link to post
Share on other sites

Co ma dla Ciebie zmieścić się w tym tysiaku? Warto od razu dokupić lipo i ładowarkę (łączny koszt 80-200zł). Nie wiem jak wygląda jakość hopka w specnach, ale podejrzewam, że dobrym pomysłem byłoby od razu wymienić gumkę hu, koszt około 40zł za czarną systemę lub silikonowego guardera. Jeżeli naprawdę zależy Ci żeby nie przekroczyć tej kwoty, nie bierz tej specny, obecnie u ganfajerów kosztuje 929zł (kilka dni temu była za 800 z tego co pamiętam :/), plus okulary (np. uvex i-vo, które są zawsze polecane, ok. 40zł). Tak naprawdę tylko karabin i ochronę oczu potrzebujesz na początek, ale zawsze dobrze jest mieć udogodnienia typu dobre LiPo, zawieszenie itd. Myślę, że gdybyś chciał kupić Specnę z Lipo i ładowarką + gumka hop up + i-vo zapłaciłbyś około 1150zł.

 

 

Chciałbym przede wszystkim ochronę oczu - sensowną na początek, no i oczywiście replikę. Czytałem że dobrym pomysłem jest lepsza ładowarka. Ciuchy które się nadadzą będę i tak kupować niezależnie więc tego nie wliczam.

 

 

 

Temat o specnach HK przestudiowany. :)

Link to post
Share on other sites

Co do ładowarki do lipoli to pytanie brzmi czy masz kogoś w okolicy z ładowarką mikroprocesorową? Jeśli tak to jak kupisz duże lipo to spokojnie wystarczy ci na 2-3 strzelanki w zależności o tego jak ciężki masz palec na spuście, jeśli nie to koszt takowej to około 120zł w zależności od modelu. Duże lipo to koszt 50-70zł radzę kupować w sklepach modelarskich czy to na allegro czy punktach stacjonarnych większy wybór i korzystniejsze ceny niż w typowych sklepach ASG. Ochrona oczu jakieś Uvexy lub Bolle 30-50zł. Na start wystarczająco, od siebie doradziłbym jeszcze zakup maski typu stalker. Pogadaj z chłopakami z filmu na forum to bodaj gloomer i Niedźwiedź.

Link to post
Share on other sites

Co do ładowarki do lipoli to pytanie brzmi czy masz kogoś w okolicy z ładowarką mikroprocesorową? Jeśli tak to jak kupisz duże lipo to spokojnie wystarczy ci na 2-3 strzelanki w zależności o tego jak ciężki masz palec na spuście, jeśli nie to koszt takowej to około 120zł w zależności od modelu. Duże lipo to koszt 50-70zł radzę kupować w sklepach modelarskich czy to na allegro czy punktach stacjonarnych większy wybór i korzystniejsze ceny niż w typowych sklepach ASG. Ochrona oczu jakieś Uvexy lub Bolle 30-50zł. Na start wystarczająco, od siebie doradziłbym jeszcze zakup maski typu stalker. Pogadaj z chłopakami z filmu na forum to bodaj gloomer i Niedźwiedź.

 

 

Chciałbym zakupić taką ładowarkę. Jeśli chodzi o taką maskę to również się nad nią zastanawiam, okulary to oczywiście sprawa bezdyskusyjna, nawet chyba ważniejsza niż replika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...