Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do lasu i cqb, czyli rozterki zielonego.


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Jako że zaczyna robić się ciepło, zdecydowałem się na zakup zestawu startowego do asg. W związku z tym cały weekend spędziłem na przeglądaniu forum, sklepów i wszelkiej maści poradników na yt po których doszedłem do wniosku, że zamierzam brać udział w cqb i rozgrywkach w otwartym terenie, nie mam jednak dość środków na 2 repliki o różnej mocy. Wpadłem więc na pomysł używania jednej repliki, ale z dwoma różnymi sprężynami. I tutaj mam pytanie- czy coś takiego w ogóle ma sens? Mam na myśli albo ten o to model

http://gunfire.pl/pr...rms-SA-B01.html

 

albo opcję w której kupuję P90 od Cymy

http://www.taiwangun...&campaign-id=14

do tego dokładam silikonowy hop up Guardera, oraz sprężynę SP100 /SP90.

Zastanawiam się na ile problematyczne będą zmiany sprężyny w P90, oraz czy na start te repliki będą zadowalające/czy potrzebny jest jakiś bardziej zaawansowany tuning-najważniejsza jest dla mnie niezawodność bebechów.

 

Do tego dokładam okulary i maskę które widziałem na forum http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...fog-tiger-s-eye

Oczywiście czytałem poradnik wyboru początkowej repliki, jednak wszystkie tego typu teksty jakie odkopałem były z przed premiery tych dwóch i ich nie uwzględniały- jeżeli CM 028 albo G5 od Galaxy to nadal najlepsze wybory to ograniczę się do jednego z nich.

Edited by Wujtrator
Link to post
Share on other sites

Zastanów się czy faktycznie potrzebujesz i masz możliwość uczestniczenia regularnie w grach cqb.

Początkujący często się nad tym zastanawiają, a ostatecznie i tak grają praktycznie tylko w lesie.

 

Na 100% tak, mieszkam w Gdańsku i mam 15min tramwajem stary szpital przerobiony na arenę do cqb. Znajomi grają tam na własnym ja jak na razie tylko na sprzęcie z wypożyczalni ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym też obstawiał specnę z powodu szybkiej wymiany sprężyny. Co do montażu latarki to wygodniej by było troszkę dołożyć do wersji z frontem ris. Jak cienko z funduszami, to zawsze możesz później taki front dokupić a na razie nawet można latarkę zamontować na taśmie izolacyjnej lub kupić szynę montowaną na ten chwyt przedni.

 

UARa też mogę polecić. Tam wymiana sprężyny trwa poniżej minuty.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Dzięki za głosy, przyjrzałem się uarowi i poczytałem na jego temat na forum- sama replika jak najbardziej mi się spodobała, ludzie piszą jednak że środek ma mocno awaryjny a to akurat jest kwestia której wolałbym uniknąć. Skoro tak jak się obawiałem w P90 trzeba mocno grzebać pozostaje chyba specna, także jeżeli ktoś nie ma jeszcze jakichś innych pomysłów albo uwag o wymienionych modelach to lecę myśleć wymianę czego zamówić na start w specnie ;)

Link to post
Share on other sites

UAR nie jest awaryjny jeśli na fabrycznych częściach nie próbujesz mu pakować sprężyny sp150 i walić na auto na zasilaniu 11.1V :)

W zestawie nie ma akumulatora i ładowarki. Jak kupisz lipola 7.4V to długo będzie służył bez inwestycji w części.

Link to post
Share on other sites

@Mareq: na muszce M4 można założyć montaż latarki typu Elzetta za ~ 25zł.

 

kluczowa kwestia: do wymiany sprężyny w tej specnie trzeba wyciągnąć gb z korpusu? Jeżeli tak to słabo.

 

G36C Boya... warto jeżeli akceptujemy gietę i chcemy maksymalnie oszczędzić. zdecydowanie bardziej się opłaca brać gietę Boya od Cm028 i Galaxy do 500zł.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

UAR przeciez bedzie mniej awaryjny niz specna.

Z uwagi na gearbox v3 który nie pęka.

To samo dotyczy auga.

 

Emki to zawsze v2 które pęknąć przy dużym rofie albo springu może. Trzeba zapierać o body, mbloki montować i sorbopady do zmniejszenia sily uderzeń.

 

Z tego co może paść jeszcze to zębatki - ale myślę ze czy to specna czy uar - będa podobnej wytrzymałości.

Jeszcze łożyska o ile są kulkowe mogą paść przy mocnych springach M140+ (7 mm kulki).

 

Bullpopy maja duzo zalet i pare wad - trzeba taki układ lubić.

Ja mam praktycznie tylko bulpopy ;)

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu Waszych odopowiedzi przyjrzałem się bliżej uarowi, poczytałem artykuły i recenzje, no i się na niego zdecydowałem.

http://www.taiwangun...t-rifle-tan-aps

 

Od razu wybrałem mu silikonową gumkę hop-upa od Guardera, i mam tu pytanie do użytkowników- warto wymienić coś jeszcze na start? I chodzi mi tu o coś ważnego, bez czego z tą repliką ani rusz. Oprócz tego zamierzam używać sprężyny M100 do budynku i M120 do lasu, a całość zasilać z baterii http://www.taiwangun...&campaign-id=14

ładowanej ładowarką http://www.taiwangun...&campaign-id=19. Tutaj też mam pewną wątpliwość, mianowicie mimo że taką ładowarkę poleca sklep to czy zapewni mi ona dobre warunki eksploatacji baterii?

Link to post
Share on other sites

Mam UARA od roku, na częściach stockowych bez problemu możesz się bawić w lesie i w budynkach. Jedyną awaryjną częścią jest spust, który ma tendencję do łamania. U mnie szlag go trafił po roku, część trzeba sprowadzać bezpośrednio od producenta. Chociaż nie jest droga, to po kieszeni uderza wysyłka (to nie aliexpress). Ma niesamowicie długą lufę, dzięki czemu jest dosyć celny nawet na stocku, ale jeśli kiedyś zdecydujesz się na preckę, to po dołożeniu tłumika można tam włożyć ponad 500mm (zależnie od tłumika).

 

Bateria 7,4, sprężyna 120, obecnie preclufa i gumka silikonowa - wszystko działa bardzo sprawnie

 

Jednym słowem polecam

Edited by Frenetico
Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy ta bateria zmieści się w stopce kolby. Jeśli uprzesz się na zakup akumulatora w TG, to niech ci potwierdzą, że będzie pasował wymiarami. Nie wiem jak inne sklepy ale TG plombuje prowadnicę sprężyny, więc pierwsza wymiana sprężyny spowoduje utratę gwarancji. Na etapie zakupu możesz zdecydować, którą sprężynę mają ci założyć.

Jak chodzi o ładowarki to faktycznie nie ma u nich w czym wybierać. Poza tym jesteś z Warszawy więc na pewno masz jakiś polecany sklep airsoftowy lub modelarski w okolicy i tam bez dodatkowych kosztów przesyłki możesz kupić coś lepszego (mam na myśli akumulator i ładowarkę).

Link to post
Share on other sites

Akumulator podali w proponowanych, więc zakładam że pasuje ;) Co do sprężyny to naprawdę plombują ją w karabinie w którym sprężynę zmienia się bez otwierania gearboxa ani rozkręcania praktycznie czegokolwiek? W każdym bądź razie upewnię się w tej kwestii przy zamawianiu. Aha no i jestem z Gdańska :)

Link to post
Share on other sites

Akumulator podali w proponowanych, więc zakładam że pasuje :icon_wink: Co do sprężyny to naprawdę plombują ją w karabinie w którym sprężynę zmienia się bez otwierania gearboxa ani rozkręcania praktycznie czegokolwiek? W każdym bądź razie upewnię się w tej kwestii przy zamawianiu. Aha no i jestem z Gdańska :icon_smile:

W Gdańsku też na pewno znajdziesz sklep modelarski, który za tę samą cenę da Ci akumulator i ładowarkę lepsze od tych z TG :) I to z gwarancją!

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, plombują. Za to ustaliłem z obsługą, że po zdjęciu plomby z prowadnicy, tracę gwarancję tylko w wypadku uszkodzenia możliwego przy założeniu zbyt silnej sprężyny (głównie szkielet GB), ale resztę gwarancji będą honorować. Porozmawiaj z serwisem TG i też powinni Ci tak uzgodnić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...